Domů Aktuality Absolventi kursu dostali osvědčení

Absolventi kursu dostali osvědčení

Osvědčení o získání kompetencí v oblasti komunitního plánování sociálních služeb obdrželo 18. prosince 12 absolventů čtyřměsíčního odborného kursu. V 80-ti výukových hodinách se takzvané „triády“ ,tedy zástupci zadavatele, poskytovatele a uživatele sociálních služeb z Aše, Nejdku, Ostrova a Karlových Varů vzdělávali, aby dokázali poskytovat takové služby, o které je mezi veřejností zájem.
V úvodu slavnostního odpoledne pozdravil absolventy kursu hejtman Josef Pavel a poděkoval jim za práci na komunitním plánování. „V oblasti sociálních služeb bychom měli využit evropské standardy, abychom neopakovali zbytečné chyby,“ řekl hejtman Pavel.

Radní kraje Ellen Volavková poukázala na to, že pracovníky v sociální sféře čeká mimořádně náročný rok. „Od 1. ledna vstupuje v platnost nový zákon o sociálních službách, čeká nás práce a zase jen práce,“ konstatovala Ellen Volavková s tím, že je důležité propojit komunitní plánování obcí s komunitním plánem kraje, který je příjemcem dotací na sociální služby.
Datum aktualizace 19. 12. 2006 - 11:06