Domů Aktuality 11. ročník soutěže STAVBY KARLOVARSKÉHO KRAJE vyhlášen

11. ročník soutěže STAVBY KARLOVARSKÉHO KRAJE vyhlášen

Cílem 11. ročníku soutěže “Stavby Karlovarského kraje“ je prezentovat všechny nově postavené i rekonstruované stavby v Karlovarském kraji, které jsou zkolaudovány a uvedeny do provozu v období 1.1.2010 – 30.4.2011.

Po dobrých zkušenostech z předchozích let pokračuje soutěž projektů a studií staveb, zpracovaných v období předchozích 5-ti let – 1.1.2006 – 30.4.2011. Nejlepší stavby a projekty bude vybírat odborná porota a samostatně i veřejnost hlasováním na internetu. Za uplynulých 10 let se této soutěže zúčastnilo 250 staveb, které jsou k prohlédnutí na http://stavby.karlovarska.net

V loňském roce se do soutěže přihlásilo 12 staveb a 7 projektů. Jako nejlepší stavbu vybrala odborná porota i hejtman Karlovarského kraje stavbu KV ARENY v Karlových Varech, další ceny udělili odborníci stavbě Nádraží v Mariánských Lázních, Lázeňskému centru AGRICOLA bazén v Jáchymově. Čestné uznání za zkvalitnění a zklidnění dopravní páteře městské čtvrti Rybáře získala Rekonstrukce Sokolovské ulice v Karlových Varech a Dům pro hosty - Klášter Nový Dvůr za záchranu objektu a jeho nové využití. Nejlepší projekt byl Karlovarská krajská nemocnice – Pavilon akutní medicíny.

Veřejnost při svém hlasování dala nejvíce hlasů bazénu v Lázeňském centru Agricola a projektu na Hotel Quisisana v Karlových Varech. Všichni účastníci jednotlivých procesů výstavby - tj. investor, architekt, projektant nebo zhotovitel stavby – mohou dokončené stavby nebo projekty přihlásit do 11.ročníku soutěže do poloviny března za nižší cenu, nejpozději s předáním podkladů do 20.dubna.

Informace o letošním ročníku soutěže jsou na webových stránkách Regionálního stavebního sdružení Karlovy Vary a na tel.č. 353 236 100. Soutěž je nosnou akcí Dnů stavitelství a architektury Karlovarského kraje, které se budou konat ve dnech 2. – 3. června 2011 - pod záštitou města Karlovy Vary a Karlovarského kraje.

Datum aktualizace 28. 2. 2011 - 14:32