Domů Aktuality Zkoušky z angličtiny lze složit i nanečisto

Zkoušky z angličtiny lze složit i nanečisto

Obchodní akademie v Karlových Varech umožňuje žákům středních škol, aby si v testovacím středisku Cambridgeské univerzity ověřili, na jaké úrovni jsou jejich znalosti anglického jazyka. Zatím posledního kola testování se zúčastnili domácí žáci a gymnazisté z Ostrova.

„Z třiceti pěti žáků převážně třetích a čtvrtých ročníků jich šest absolvovalo zkoušky FCE (First Certificate in English) bez ztráty bodu, dalších patnáct jimi prošlo, a v testech zbylých dvanácti žáků byly shledány drobné nedostatky. Všichni kandidáti však ukázali solidní vědomosti,“ informovala vedoucí testovacího centra Ladislava Hlušková.

Ve středisku, které při karlovarské obchodní akademii funguje od roku 2009, mohou středoškoláci nanečisto skládat cambridgeské zkoušky ve vybraných úrovních PET, FCE a CAE. „Hotové testy jsou odesílány do Anglie, kde je profesionální examinátoři opraví a pošlou zpět společně s kompletním rozborem úspěšnosti každého kandidáta,“ popsala Hlušková. Velkou výhodou je, že středisko umožňuje testy skládat zdarma, univerzita hradí také poštovné a testovací materiály.

Vzhledem k tomu, že testy mají podobnou strukturu jako materiály státních maturit, jsou vhodnou přípravou pro budoucí maturanty. „Jinak jsou příležitostí pro žáky objektivně si ověřit, co umějí, jaké mají rezervy a jestli jsou schopni zvládnout maturitu či ostré jazykové zkoušky,“ dodala vedoucí centra s tím, že složení zkoušky FCE je v zahraničí vysoce hodnoceno, a to jak na univerzitách, tak na trhu práce.

Datum aktualizace 31. 3. 2011 - 11:11