Domů Aktuality Zahájena rekonstrukce silnice z Údolí do Horního Slavkova

Zahájena rekonstrukce silnice z Údolí do Horního Slavkova

Ve středu 10. srpna 2005 byla slavnostně zahájena rekonstrukce silnice vedoucí podél vodního toku Stoka v délce 5,7 km. Celkové předpokládané náklady stavby převyšují 150 milionů korun a oprava by měla skončit na začátku léta 2007. Zadavatelem je Karlovarský kraj a zhotovitelem firma Strabag, a.s.
Karlovarský kraj zahájil nejnákladnější letošní investici do silnice v kraji. Projekt rekonstrukce silnice podél vodního toku Stoka v délce cca 5,7 km byl úspěšně připraven k realizaci v rámci Společného regionálního operačního programu. "Celkové předpokládané náklady stavby činí téměř 151 milionů korun, z čehož je schválen příspěvek Evropské unie ve výši 91 milionů korun" řekl k financování opravy hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel.

Stavba je rozdělena do dvou etap, první etapa skončí příští rok 30. června, druhá začne 1. června 2006 a silnice by měla být opravena 30. června roku 2007.

Jedná se o celkovou rekonstrukci silnice č. II/209 v úseku mezi městem Horní Slavkov a Loktem nad Ohří. V rámci rekonstrukce je prováděno zejména statické zajištění silničního tělesa pomocí gabionových konstrukcí, které budou sloužit i jako ochrana silničního tělesa před účinky přilehlého vodního toku. Tímto způsobem dochází k rozšíření silnice na normovou kategorii S 7,5. Součástí stavby je dále kompletní rekonstrukce vozovkových vrstev, odvodňovacích zařízení včetně propustků, osazení svodidel a provedení dopravního značení.
Datum aktualizace 11. 8. 2005 - 12:07