Domů Aktuality V Sokolově začala stavba moderního dopravního terminálu

V Sokolově začala stavba moderního dopravního terminálu

Obyvatelé Sokolova i turisté tak budou mít na jednom místě všechny typy veřejné dopravy a budou moci plynule přestupovat podle potřeby z autobusu na vlak nebo MHD. „Lidé určitě ocení, že budou mít nové autobusové nádraží v těsné blízkosti železnice, navíc s dostatkem míst na parkování, kde mohou nechat svůj vůz a pokračovat veřejnou dopravou. Rekonstrukcí celé Nádražní ulice navíc získá střed města úplně novou podobu," uvedl hejtman Josef Novotný.

Stavba dopravního terminálu zahrnuje vybudování autobusového nádraží se 14 novými zastávkami vybavenými nejmodernějším informačním systémem, parkoviště pro asi 90 osobních vozidel a také úpravy komunikací včetně výsadby zeleně. „Celkové náklady projektu činí 110 milionů korun, z toho dotace z ROP Severozápad pokryje 85 procent nákladů, příspěvek ze státního rozpočtu udělený prostřednictvím Regionální rady 7, 5 procenta, zbylých 7, 5 procenta zaplatí Karlovarský kraj společně s městem Sokolov,“vyčíslil náměstek hejtmana Petr Navrátil.

První práce na realizaci projektu zahájil zhotovitel, kterým je Sdružení BSS a ISSO zastoupené BÁŇSKOU STAVEBNÍ SPOLEČNOSTÍ, v polovině března. Nejprve došlo k odstranění stromů a křovin z pozemku a na místě proběhla demolice bývalých skladů ČD. Pro uvolnění staveniště budou provedeny přeložky plynovodu, vodovodu a sítí a dojde k vybudování nové splaškové a dešťové kanalizace. Poté budou zahájeny práce na vlastním terminálu, který povede v délce 220 metrů od stávající nádražní budovy až po křižovatku směrem na Svatavu. Budova sokolovského nádraží poskytne kompletní zázemí potřebné pro provoz dopravního terminálu. Součástí informačního systému se stanou dvě velkoplošné informační tabule.

Zároveň s výstavbou terminálu proběhne kompletní rekonstrukce Nádražní ulice včetně přilehlých chodníků. Díky novému dopravnímu řešení, kterým se napojí ulice Jednoty na směr Královské Poříčí a Nádražní ulici, vznikne nové parkoviště. Prostor terminálu oddělí od kolejiště ČD oplocení z průhledných panelů dlouhé 206 metrů. Projekt počítá také s provedením nového veřejného osvětlení a sadovými úpravami. Nový terminál by měl začít sloužit lidem v závěru letošního roku.

 

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 31. 3. 2010 - 15:43