Domů Aktuality V Pile slouží řidičům nový most

V Pile slouží řidičům nový most

Po několikaměsíční rekonstrukci původní mostní konstrukce, při níž byla nutná úplná uzavírka provozu, mohou řidiči v Pile na Karlovarsku vyzkoušet jízdu po novém mostě. Ten nechal za 12, 5 milionu opravit Karlovarský kraj.

„Most přes Lomnický potok byl ve špatném stavu, proto jsme přistoupili ke kompletní rekonstrukci. Na stavební akci se nám podařilo získat příspěvek z ROP Severozápad ve výši 85 procent celkových nákladů,“ uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil.

Rekonstrukce mostu, po němž se jezdí z obce Pila směrem na Rybničnou a Javornou, začala v dubnu letošního roku a vyžadovala značnou trpělivost řidičů i obyvatel cestujících veřejnou dopravou. Ti totiž museli využít poměrně dlouhou objížďku. „Věřím, že se trpělivost lidem vyplatí v podobě plynulého průjezdu po novém mostě,“ dodal Navrátil s tím, že také kraj kvůli objízdné trase například uhradil dopravci, který v místě zabezpečuje autobusovou dopravu, o 157 tisíc korun více. „Čtvrt roku bez funkčního mostu je sice pro obec problém, ale oproti událostem v severních Čechách v souvislosti s povodněmi ne zase tak zásadní,“ komentoval průběh stavby starosta obce Stanislav Hoffman.

Stavebníci provedli úplnou demolici nevyhovující nosné konstrukce včetně středního pilíře. Pro zajištění průchodu pěších byla zřízena provizorní lávka. Nový most byl založen na původních sanovaných opěrách zesílených mikropilotami. Nový most má asfaltový povrch a je osazen kovovým zábradlím.


Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 23. 8. 2010 - 12:26