Domů Aktuality V pátek 14. října proběhne na krajském úřadě diskusní setkání s veřejností na téma "Bezpečnost a jakost výrobků a služeb"

V pátek 14. října proběhne na krajském úřadě diskusní setkání s veřejností na téma "Bezpečnost a jakost výrobků a služeb"

Sdružení českých spotřebitelů ve spolupráci s Hospodářskou akademií Cheb a Krajským úřadem Karlovarského kraje pořádají diskusní setkání s veřejností Karlovarského kraje na téma "Bezpečnost a jakost výrobků a služeb". Setkání se koná v pátek 14. října v zastupitelském sále Krajského úřadu Karlovarského kraje, účast je zdarma.

Posláním setkání je diskuse s veřejností a podnikatelskou obcí na téma problematika kvality a bezpečnosti výrobků a služeb se zdůrazněním vazby na ochranu spotřebitelů ve vztahu k potravinářským i nepotravinářským výrobkům dováženým do ČR (EU) ze třetích zemí a ve vztahu ke kvalitě služeb.

Poskytované informace a diskuse budou určeny pro spotřebitele i pro podnikatelskou veřejnost. Součástí setkání je panelová diskuse, během níž budou odborníci odpovídat na dotazy spotřebitelů i podnikatelů.

Registrace od 10:00

P R O G R A M

10:15
Krajský úřad Karlovarského kraje - Ing. Roman Rokůsek, ředitel Krajského úřadu 
Uvítací slovo

10:20 – 10:40
Sdružení českých spotřebitelů - Ing. Libor Dupal, předseda 
Úvod do problematiky a prezentace studií zpracovaných pro Hospodářskou akademii Cheb a HOSOZ Šumava (analýzy výskytu nebezpečných potravinářských a nepotravinářských výrobků na základě údajů ze systémů rychlého varování o vzniku rizika ohrožení zdraví lidí)

10:40 - 11:45
Česká obchodní inspekce - Bc. Marie Svachová,

Státní zemědělská a potravinářská inspekce - Ing. Václav Novák - náměstek ředitele Inspektorátu v Plzni Mgr.Jaroslav Škopek právník SZPI

Bezpečnost a jakost nepotravinářských výrobků, zejména z hlediska dovozu ze 3. zemí,  specifická problematika Karlovarského kraje z hlediska činnosti ČOI

Bezpečnost a jakost potravinářských výrobků, zejména z hlediska dovozu ze 3. zemí, specifická problematika Karlovarského kraje z hlediska činnosti SZPI Asociace finančních zprostředkovatelů a finančních poradců ČR (AFIZ) - Ing. Martin Gardavský, místopředseda představenstva a generální sekretář AFIZ Zajištění etických postupů při poskytování některých finančních služeb

13:30 Dotazy a odpovědi – panelová diskuse

13:30 Závěr diskusního setkání

Datum aktualizace 12. 10. 2005 - 10:05