Domů Aktuality Nemocným dětem slouží nově vybavená škola

Nemocným dětem slouží nově vybavená škola

Nemocnice v Karlových Varech otevřela po celkové rekonstrukci   Základní a mateřskou školu, která slouží potřebám dětského oddělení. Do oprav investovala kolem 250 000 korun ze svých zdrojů, další peníze poskytli sponzoři a vybavení dodal bezplatně Karlovarský kraj.
Mateřská škola se navíc dočkala nejen změn v zařízení nábytkem, spoustou hraček, ale i možnosti neomezeného přístupu hospitalizovaných dětí s doprovodem. Doposud byla herna v provozu pouze v dopoledních hodinách. Ve třídě je dále k dispozici počítačové vybavení s připojením na internet. Děti školního věku mohou využívat další zrekonstruované části dětského oddělení. Třída základní školy se pyšní také novým nábytkem.


Školáci mají k dispozici čtyři počítače s řadou výukových programů a s připojením na internet. Dětem předškélního věku se přitom věnují dvě učitelky mateřské školy. Školní děti mají na strarosti čtyři učitelky základní školy. Pracují s hospitalizovanými dětmi na dětském, ORL, chirurgickém, ortopedickém, traumatologickém, infekčním a kožním oddělení, vždy po konzultaci s ošetřujícím lékařem.Ročně projde školou asi 1100 žáků.

Datum aktualizace 22. 1. 2007 - 13:45