Domů Aktuality Na lince Moskva - Karlovy Vary s další společností

Na lince Moskva - Karlovy Vary s další společností

Od 2. srpna bude mezi Karlovými Vary a Moskvou létat další společnost - Atlant-Sojuz. Cestující budou přepravováni letouny Boeing 737 jedenkrát týdně v pondělí, zatím do 25. října. Vedení Karlovarského kraje rozšíření možností leteckého spojení mezi oběma městy vítá.

Společnost Atlant-Sojuz byla zaregistrována v roce 1993, od roku 1999 je oficiálním dopravcem vlády Moskvy. O tom, aby se její letadla objevovala také v Karlových Varech, jednal při své nedávné návštěvě ruské metropole náměstek hejtmana Jaroslav Borka. „Společnost se bude muset snažit, aby obstála v konkurenci Aeroflotu a ČSA. Pro cestující by to tedy měl být přínos,“ přepokládá Borka.

Podle Ivana Harašty ze společnosti Letiště Karlovy Vary se ruská firma rozhodla, že zdejší trh nejprve otestuje. „Jakási zkušební doba, na které jsme se dohodli, potrvá od 2. srpna do 25. října,“ řekl Harašta.

Atlant-Sojuz létá z moskevského mezinárodního letiště Vnukovo, které nabízí výhodné spojení do 28 kilometrů vzdáleného centra města. Létá především do měst Ruské federace a bývalých zemí Sovětského svazu, ale například i do Brna.

Letiště Karlovy Vary, které je ve vlastnictví Karlovarského kraje, v loňském roce hospodařilo i přes dopady ekonomické krize se ziskem čtyř milionů korun.

Datum aktualizace 26. 7. 2010 - 12:04