Domů Aktuality Na dokončené projekty už bylo z evropských dotací proplaceno přes 5 miliard

Na dokončené projekty už bylo z evropských dotací proplaceno přes 5 miliard

Více než 5 miliard korun už bylo proplaceno městům, obcím nebo podnikatelům, kteří úspěšně dokončili projekty podpořené dotacemi z Regionálního operačního programu Severozápad. Největší část z této sumy získala v Ústeckém a Karlovarském kraji města a obce."Jen za září a říjen odešlo na účty příjemců přes 1, 4 miliardy korun,"uvedl ředitel Úřadu Regionální rady Petr Kušnierz.

Prostředky z ROP jsou propláceny zpětně. Město, obec nebo podnikatel, kteří pro svůj záměr získají podporu a uzavřou smlouvu o poskytnutí dotace, musí projekt či jeho část, takzvanou etapu, financovat z vlastních zdrojů. Teprve po dokončení akce a kontrole příslušných výdajů odejdou finanční prostředky z účtu operačního programu k příjemci.

Mezi akce proplacené v posledních týdnech patří například projekt revitalizace vrchu Háj, na který město Aš získalo 113 milionů korun nebo obnova infrastruktury amfiteátru ve městě Loket který byl podpořen částkou 36 milionů korun. Na účtu Karlovarského kraje přibyly bezmála 2 miliony korun za úspěšně zrealizovaný projekt Konference cestovního ruchu a lázeňství. Mezi úspěšně ukončené a proplacené projekty se zařadila také modernizace komunikace a veřejných prostranství v Novém Sedle. Tu ROP SZ podpořil částkou 21 milionů korun.

Celkem bylo dosud rozděleno bezmála 14 z 19 miliard korun, které jsou pro Ústecký a Karlovarský kraj k v ROP SZ dispozici. Podpořeno bylo více než 250 projektů.

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 26. 10. 2010 - 08:50