Domů Aktuality Léčebna v Nejdku se postará o nevyléčitelně nemocné

Léčebna v Nejdku se postará o nevyléčitelně nemocné

Léčebna dlouhodobě nemocných (LDN) v Nejdku rozšiřuje své služby o péči o umírající lidi. Na oddělení paliativní péče s celkem dvanácti lůžky, prvním tohoto typu v Karlovarském kraji, o ně bude postaráno po všech stránkách, včetně nabídky ubytování jejich příbuzných.

Nové oddělení bude otevřeno 1. června pro pacienty z celého Karlovarského kraje. Do úprav části přízemních prostor vložila léčebna, která je příspěvkovým zařízením kraje, téměř pět milionů korun.

Jeden den pobytu na jednolůžkovém pokoji bude stát 280 korun, na ostatních pokojích 150 korun. Blízkým nemocných budou nabízeny přistýlky za snížené ceny. „Režim oddělení se zcela přizpůsobí pacientům. Budou moci vstávat nebo se stravovat v časech, které si určí. Nebudeme odmítat ani domácí mazlíčky, pokud je rodina uhlídá,“ uvedla ředitelka LDN Olga Rožcová s tím, že se personál bude snažit klientům splnit každé přání. „Neměli by slyšet, že něco nelze,“ zdůraznila ředitelka.

Vzhledem k tomu, že jde o práci s mimořádnými nároky na psychickou odolnost, byl personál pečlivě vybírán. Klienty také mohou na jejich přání navštěvovat duchovní.

LDN v Nejdku spolupracuje s agenturou domácí péče Ladara, která se o nevyléčitelně nemocné pacienty stará v jejich domácím prostředí. „Léta se snažíme, aby v kraji vznikl hospic. To se zatím nepodařilo, hospicové oddělení v Nejdku je ale výrazným krokem vpřed,“ řekla ředitelka agentury Pavla Andrejkivová.

Práci léčebny vyzdvihl také krajský radní Václav Larva. „Otevření oddělení je výsledkem obrovského úsilí vedení léčebny a jeho spolupracovníků. Kraj bude toto zařízení i nadále podporovat,“ řekl Larva. Podle náměstka hejtmana Jaroslava Borky by si z nejdecké léčebny, která si letos připomíná 30. výročí založení, mohla vzít ostatní zdravotnická zařízení v regionu příklad.

Datum aktualizace 28. 5. 2010 - 10:13