Domů Aktuality Kronikář Jáchymovský dostal ocenění od hejtmana

Kronikář Jáchymovský dostal ocenění od hejtmana

V pondělí 31. října přijal pozvání na hejtmanství kronikář Vladislav Jáchymovský. Převzal z rukou hejtmana Josefa Pavla a jeho náměstka Jiřího Behenského pamětní list za výrazný celoživotní přínos k objasnění a uchování historie Karlových Varů a Karlovarského kraje.
"Pan Jáchymovský si jistě zaslouží, abychom se ohlédli do historie a zhodnotili jeho přínos pro Karlovarský kraj. Je to člověk, který toho ví o kraji hrozně moc, tímto způsobem jsme mu chtěli poděkovat," řekl hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel.

Vladislav Jáchymovský působí v Karlových Varech od roku 1945. Během svého života v Karlových Varech vytvořil příkladné a rozsáhlé dílo, jehož důležitost a vysoká úroveň dodnes ještě nejsou plně doceněné. Již od roku 1945 publikuje Jáchymovský v místním i celostátním tisku, v odborných časopisech a sbornících materiály o karlovarské kulturní historii s důrazem na hudební minulost a přítomnost. Více než 30 let vede kroniku Karlových Varů, orientuje se i na ostatní západočeské lázně (Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Jáchymov).
Datum aktualizace 31. 10. 2005 - 15:45