Domů Aktuality Krajská knihovna pomůže lidem hledajícím práci

Krajská knihovna pomůže lidem hledajícím práci

Krajská knihovna Karlovy Vary, ve spolupráci s úřadem práce, přichází s novinkou pro zájemce o pomoc při hledání zaměstnání. Lidem, kteří potřebují poradit při hledání nového zaměstnání, je v krajské knihovně k dispozici nová asistenční služba. Dvakrát v týdnu, vždy v pondělí a ve čtvrtek, je knihovna připravena pomoci těm, kteří přišli o práci nebo hledají jinou, potřebují se zorientovat a dozvědět se, jak dál postupovat.
Lidé, kteří přišli o zaměstnání a neplatí si sami sociální a zdravotní pojištění, se musí registrovat na příslušném úřadu práce, tato povinnost samozřejmě zůstává. My nabízíme pomoc těm, kteří nevědí, jaké jsou další možnosti, jak mohou sami aktivně hledat práci, kde najdou informace. V období často nepříjemného čekání na to, zda jim někdo práci najde, poskytujeme pomoc ve formě asistenční služby. Nabízíme nejen příjemné prostředí, což má pozitivní vliv na člověka v nepříznivé životní situaci, ale i odbornou pomoc,“ říká ředitelka krajské knihovny Eva Žáková.

„V prostředí, které pro nezaměstnané či zájemce o práci není stresující, poradí dvě knihovnice vyškolené na Úřadu práce v K. Varech. Zájemce seznámí s tím, jak postupovat, kde nabídky hledat, jak sepsat životopis, žádost o zaměstnání, či jak se připravit na přijímací pohovor. Jde o službu naprosto individuální, neformální a diskrétní. Případný úspěch spočívá v podání pravdivých informací a vyhodnocení, jaké možnosti se při přihlédnutí k dosaženému vzdělání a praxi člověku otevírají,“ doplňuje zástupkyně ředitelky Jitka Banzetová.

Poradenská služba v půjčovně Krajské knihovny K.Vary-Dvory je poskytována v pondělí a čtvrtek, vždy od 11:00 do 19:00 nebo v případě osobní domluvy i v jiném termínu.
Datum aktualizace 30. 5. 2007 - 08:20