Domů Aktuality Kraj plánuje vybudování vědeckotechnického parku

Kraj plánuje vybudování vědeckotechnického parku

Park má vzniknout do roku 2014 v areálu Krajského úřadu v Karlových Varech. Jeho výstavba bude stát zhruba 370 milionů korun a měla by se realizovat s přispěním Evropské unie.

Objekt bude sloužit především vysokoškolským studentům technických oborů. "Bude plnit úlohu jakéhosi inkubátoru pro studenty podobně, jako je tomu v oblasti podnikání," uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil.  Vedení kraje jedná s vysokými školami o spolupráci, aby nezůstal park po dostavbě opuštěn. „Budovu po dostavbě pronajmeme vysoké škole, která v něm bude provádět výzkumné aktivity,“ vysvětlil Petr Navrátil.

Podle jeho slov nejdále došla jednání s Českou zemědělskou univerzitou. „Ta už v současné době například zpracovává projekty na rekultivace, které jsou v regionu aplikovány,“ uvedl náměstek s tím, že kraj by na tento projekt mohl získat až 300 milionů korun. Ministerstvo průmyslu a obchodu už vyhlásilo první výzvu, v níž lze o peníze požádat. „My chceme počkat na druhou výzvu, kterou očekáváme na jaře," dodal Petr Navrátil. V první výzvě se bude o peníze ucházet další subjekt, který chce vybudovat v regionu vědeckotechnický park.

Podobný projekt se totiž chystá ve Velké Hleďsebi na pozemcích klimentovských kasáren. „Naše projekty si nijak nekonkurují," řekl náměstek Navrátil. Park by měl být další aktivitou kraje směřující k podpoře vysokého školství v regionu. Podle náměstka Martina Havla by měl být impulsem, aby se podobné projekty nesoustředily pouze do Prahy, ale i do ostatních regionů.

Datum aktualizace 27. 10. 2009 - 08:48