Domů Aktuality Karlovy Vary navštívil ruský velvyslanec, vrátit by se měl v září na volejbal

Karlovy Vary navštívil ruský velvyslanec, vrátit by se měl v září na volejbal

Nového velvyslance Ruské federace v České republice Sergeje Borisoviče Kiseleva pozval u příležitosti jeho návštěvy Karlových Varů hejtman Josef Novotný na slavnostní oběd v hotelu Imperial. Ještě předtím se v sídle kraje setkal s náměstkem hejtmana Jaroslavem Borkou.

Oběda s ruským velvyslancem se zúčastnili také starostka Františkových Lázní Lenka Malkovská, starosta Mariánských Lázní Zdeněk Král a ruští podnikatelé z regionu. Hovořilo se mimo jiné o rozvoji cestovního ruchu, využití kapacity mezinárodního letiště v Karlových Varech, problematice víz i konkrétním plnění partnerské smlouvy mezi Karlovarským krajem a Moskvou. „Vzácný host byl také požádán, aby se při setkáních s významnými tuzemskými činiteli zmiňoval o potřebě dostavby rychlostní silnice R6,“ informoval náměstek Borka s tím, že odpovídající spojení s vnitrozemím je i podle velvyslancova názoru nezbytnou součástí servisu pro turisty.

Sergej Kiselev se zajímal také o Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, na kterém ani letos v soutěži nechybějí ruské filmy. Hejtman Josef Novotný ho pak pozval na ME ve volejbalu mužů, které se bude hrát v září v Karlových Varech. „V naší skupině se představí vedle Portugalců a Estonců také Rusové. Rádi proto uvítáme skupinu mladých volejbalistů z Moskvy, případně jiných ruských měst, kteří by mohli v KV Areně fandit svým reprezentantům a k tomu se seznámit s lázeňským městem,“ navrhl hejtman Novotný.

Velvyslanec Ruské federace nevynechal prohlídku kostela sv. Petra a Pavla, Vřídelní kolonády a podzemí Vřídla. Zavítal také na karlovarský magistrát, kde ho přivítal primátor města Petr Kulhánek .

V závěru své dvoudenní návštěvy si prohlédl sklárnu Moser a zkusil si s pomocí mistra vyfouknout džbánek. „Byl nadšen, že se zde stále ctí ruční výroba,“ řekl Borka, kterého Kiselev překvapil profesionálním přístupem i celospolečenským rozhledem.

Datum aktualizace 24. 6. 2011 - 09:43