Domů Aktuality Karlovarský kraj prodloužil smlouvy s Českými dráhami a Viamontem

Karlovarský kraj prodloužil smlouvy s Českými dráhami a Viamontem

Smlouvy na zajištění základní dopravní obslužnosti podepsal kraj s oběma dopravci do konce roku 2010. Dohodu tak prodloužil z jednoho na čtyři roky.
Na základní dopravní obslužnost na železnici dostanou ČD a firma Viamont v příštím roce od kraje více než 169,9 milionu korun. ČD dostanou od kraje na jeden vlakový kilometr na šesti tratích 62,26 koruny. Výjimkou jsou jen tratě z Chebu do Hranic a z Chebu do Lubů, kde bude kompenzace 50 korun. "Firma Viamont dostane na trati ze Sokolova do Kraslic na jeden kilometr 92,55 koruny. Na regionální železnici z Karlových Varů do Mariánských Lázní to bude 64,63 koruny," uvedl náměstek hejtmana Jan Zborník.

Karlovarský kraj jako první v České republice začal koncem roku 2005 s výběrovými řízeními na provozování regionálních železničních tratí. Mezi hlavní kritéria přitom zařadil zkvalitnění používaných souprav. To je také jedním z důvodů prodloužení smluv o čtyři roky. „Chceme, aby firmy měly větší jistotu a dále investovaly do vozového parku,“ dodal Jan Zborník

Viamont, který provozuje v Karlovarském kraji dvě železnice, se vydal cestou pronájmu moderních vlaků RegioSprinter od smluvního partnera, německé společnosti Vogtlandbahn. České dráhy využívají vlaky Regionova a soupravy Desiro, které se objevují se mezi Chebem a Mariánskými Lázněmi, a také na trati mezi Karlovými Vary a Potůčky.
Datum aktualizace 18. 12. 2006 - 15:14