Domů Aktuality Karlovarská porodnice nabízí nově upravené prostory

Karlovarská porodnice nabízí nově upravené prostory

Po třítýdenní rekonstrukci mohou budoucí maminky opět využít porodnici v karlovarské nemocnici. Kromě čerstvé výmalby budou mít k dispozici nový, druhý pokoj nadstandardního typu pro šestinedělky.

Rodičky po operačních výkonech budou monitorovány 24 hodin denně prostřednictvím nového monitorovacího systému. Na porodním sále přibyl nový přístroj pro nedonošená miminka. V novém je i návštěvní místnost, obměnou prošel  nábytek na pokojích. Polepšili si také zaměstnanci, pro něž vedení nemocnice nechalo zrekonstruovat sesternu.

Rekonstrukci, která vyšla na 300 tisíc korun, zčásti financovala Karlovarská krajská nemocnice, částečně přispěli sponzoři. "Druhý nadstandardní pokoj jsme již na porodnici potřebovali. Dosud jsme měli pouze jeden a o ten byl veliký zájem. Na část maminek se tak bohužel nedostalo. Nyní se situace výrazně zlepší a v brzké budoucnosti plánujeme i třetí pokoj tohoto typu," uvedl primář oddělení Miloslav Nesyba s tím, že již dříve byl vybudován nadstandardní porodní sál.

Gynekologicko-porodnické oddělení karlovarské nemocnice je akreditovaným pracovištěm vysoce odborného druhého typu. Její specializovaný personál jako jediný v Karlovarském kraji řeší i komplikované porody a ve spolupráci s dětským a neonatologickým oddělením zajišťuje péči o předčasně narozená miminka. "Z tohoto důvodu přibyl na našem porodnickém sále nový přístroj, který umožní okamžité zahájení péče o předčasně narozené miminko, včetně umělé plicní ventilace. Nehrozí tak žádná prodleva v zahájení neodkladné péče," zdůraznil primář a dodal, že se budou v porodnici snažit vytvořit budoucím matkám domácí prostředí. “U nás mají pacientky zajištěno, že se o ně dokážeme odborně postarat v jakékoliv situaci. Odměnou nám, jako zdravotnímu personálu, pak jsou dlouhodobě vynikající výsledky," uzavřel Nesyba.

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 30. 8. 2010 - 08:34