Domů Aktuality Hlasování v anketě STROM ROKU 2006 začalo

Hlasování v anketě STROM ROKU 2006 začalo

Jasan, hruška, tři duby a sedm lip se letos probojovaly do finále celostátní soutěže o nejsympatičtější strom, kterou již pátým rokem pořádá Nadace Partnerství. O tom, který z nich se stane Stromem České republiky roku 2006, rozhodne veřejnost hlasováním. To začalo první srpnový den. Karlovarský kraj reprezentuje Jasan pana Šolce rostoucí v lukách u Chodovské Huti
Josef Šolc doslova zachránil jasan z Chodovské Huti tím, že si pronajal pozemek, na kterém strom roste, a ošetřil jej. Posléze opravil cestu vedoucí k jasanu, usadil lavičku, z níž se ostatní mohou potěšit krásným výhledem, a pustil se do zpevňování potoka a výstavby dětského hřiště. Kde se v panu Šolcovi bere dobrá vůle dělat něco pro ostatní v pohraniční krajině, o kterou se léta nikdo nestará?  „Mám stromy rád, proto to dělám,“ říká Josef Šolc z Mariánských lázní, jakoby šlo o samozřejmost. Připomeňme ještě, že v loňském roce zastupoval Karlovarský kraj Maxův klen a umístil se na čtvrté příčce.

Jak hlasovat
Hlasovat pro Jasan pana Šolce je možné třemi způsoby. Podpořit jej můžete zasláním dárcovské SMS na telefonní číslo 87777 ve tvaru DMS STROM4. Hlasovat je možné i hromadnými archy, které lze objednat v kanceláři Nadace Partnerství. Třetí možností je hlasování prostřednictvím kupónů, které budou vycházet ve vybraných časopisech, místních zpravodajích a novinách. Stav hlasování, informace o anketě a o veřejné sbírce budou uvedeny na internetových stránkách programu Strom života www.stromzivota.cz. Hlasování je zpoplatněné a jeho výtěžek putuje do veřejné sbírky na výsadbu stromů a péči o ně. Každý, kdo se rozhodne zaslat svůj hlas, proto současně přispěje na zkrášlení české krajiny. (Cena jedné DMS je 30 Kč, přičemž 27 Kč putuje do veřejné sbírky Strom života. Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.)

Hlasovat je možné do 11. října 2006. Strom roku 2006 bude slavnostně vyhlášen v předvečer Dne stromů 19. října ve Wannieck Gallery v  Brně na Koncertě pro stromy, na kterém vystoupí Dan Bárta a Illustratosphere.

Finalisté Lípa Johany z Rožmitálu  (Středočeský kraj) DMS STROM1Slanická lípa (Jihočeský kraj) DMS STROM2

Vojtěchův dub (Královehradecký kraj) DMS STROM6 Vendolská lípa (Pardubický kraj) DMS STROM7Lípa u hradu Sádek (Kraj Vysočina) DMS STROM8 Bzenecká lípa (Jihomoravský kraj) DMS STROM9 Švábenický dub (Jihomoravský kraj) DMS STROM10 Lípa z Moravského Berouna (Olomoucký kraj) DMS STROM11 Dub u Sušanky (Moravskoslezský kraj) DMS STROM12 Více o finalistech http://stromzivota.cz/cestina/strom_roku_fin2006.php
Datum aktualizace 28. 8. 2006 - 10:06