Domů Aktuality Hejtman se setkal s kyperským prezidentským párem

Hejtman se setkal s kyperským prezidentským párem

V rámci třetího dne návštěvy České republiky, v úterý 19. dubna 2005, zavítal do Karlovarského kraje kyperský prezident Tassos Papadopoulos s manželkou Fotini. Program jednodenní návštěvy prezidentského páru organizoval Karlovarský kraj ve spolupráci s Magistrátem města Karlovy Vary. Hejtman Josef Pavel přivítal kyperského prezidenta s chotí před Grandhotelem Pupp a pozval vzácné hosty do Malé dvorany na číši vína.

Naše země prožily bouřlivou minulost, období míru a prosperity, ale také období cizí nadvlády a nesvobody,“ řekl v uvítacím projevu hejtman Pavel. „Je zvláštní, že ačkoliv Českou republiku a Kypr dělí tisíce kilometrů, historie nám přinesla podobné zkušenosti – obě země jsou křižovatkou kultur, místem kde spolu po staletí žijí různé národnosti. Zažili jsme vojenské intervence mocností, které nás využili jako strategickou základnu.

Museli jsme dlouho bojovat o svou nezávislost a svrchovanost. Tyto historické zkušenosti nás sbližují. Naše národy si uvědomují hodnotu své svobody a suverenity, neboť jim často byla odepřena,“ připomněl hejtman. V rámci návštěvy Karlových Varů si prezident Papadopoulos s manželkou prohlédl lázeňské centrum a huť sklářské firmy Moser. Program zakončili oba manželé prohlídkou pravoslavného kostela sv. Petra a Pavla.

Datum aktualizace 20. 4. 2005 - 09:10