Domů Aktuality Eurocentrum zve na výstavu fotografií

Eurocentrum zve na výstavu fotografií

Eurocentrum Karlovy Vary připravilo pro veřejnost výstavu fotografií Davida Tanečka  nazvanou  Architektura institucí EU. Expozici mohou od 23. dubna shlédnout návštěvníci ve vestibulu Krajského úřadu Karlovarského kraje.
Výstava zachycuje netradiční pohledy fotografa do centra evropského dění - města Štrasburk. Eurocentrum Karlovy Vary, které 18. dubna oslavilo svůj první rok působnosti v krajském městě, chystá v následujících měsících další výstavy s evropskou tématikou.

„V měsíci květnu bude vystavena výstava Rovných příležitostí pro všechny, která je vyhlášena k Evropskému roku 2007 - Roku rovných příležitostí. Následovat bude výstava České Evropanství, která zachycuje české národní dějiny v evropském kontextu,“ uvedla vedoucí Eurocentra Lucie Šedivá. „Na podzim chystáme výstavu Jana Fikáčka Brusel jinak, která nám přiblíží toto město z různých pohledů. Na tyto výstavy srdečně zveme všechny zájemce, vstup je samozřejmě zdarma,“ dodává vedoucí.

Výstava Architektura institucí EU představí město Štrasburk, které je nejen druhým sídlem Evropského parlamentu, ale sídlí zde i další důležité evropské úřady. Architektura moderních budov je skloubena se starobylou částí města. Zatímco se na jedné straně tyčí prosklené parlamentní budovy, nedaleko od nich se nacházejí dosud zachovalé a funkční hrázděné stavby. Kompletní přehled akcí Eurocentra Karlovy Vary naleznete na webových stránkách www.euroskop.cz/eurocentrum.kv

Datum aktualizace 20. 4. 2007 - 11:47