Výstavba CS Ohře

nutslogo.JPG

ÚSEK CHOCOVICE - KYNŠPERK

V létě roku 2010 byla zahájena výstavba další etapy cyklostezky Ohře. 
Další části cyklostezky jsou realizovány Karlovarským krajem v rámci projektu „Cyklostezka Ohře“, který zahrnuje úseky:
Chocovice – Kynšperk,

 

Projektantem je DSVA s.r.o. Ing.Petr Král a Ing. Ivan Škulavík, Sokolov.
Zhotovitelem stavby je stavební sdružení „Cyklostezka Ohře“ sdružení firem Algon a.s. a Báňská stavební společnost s.r.o. Sokolov
Plánované dokončení stavby - květen 2011

Spolufinancováno z Regionálního operačního programu NUTS II Severozápad, č.projektu CZ.1.09/3.2.00/17.00305

 

10.6.2011 Stezka v Sokolově

Sokolov1_small.jpg 

 
 

27.5.2011 byla dokončena výstavba tří nových úseků cyklostezky.

CSChocovice_small.jpg 

 
 
 

Stav cyklostezky v březnu 2011

 

 
 
 

Nebanice podzim 2010

nebanice_small.jpg

Plánované vedení trasy v úseku  Kynšperk - Cheb

 

ÚSEK KYNŠPERK - SOKOLOV

Otevření nového úseku cyklostezky 6.11.2009 (402,63 KB, PDF)

Za celkem přijatelného počasí se 6. listopadu 2009 uskutečnilo slavnostní otevření nového úseku cyklostezky Ohře mezi Kynšperkem nad Ohří a Sokolovem. Stavba probíhala od roku 2007 a podařilo se tak vybudovat velmi záslužné dílo, které nemá v této kategorii v Karlovarském kraji, co do délky a kvality zatím obdoby. Celý úsek v délce 15 km je proveden s kvalitním asfaltovým povrchem, a proto jej mohou využívat i bruslaři. Samostatná stezka vede převážně mimo provoz motorových vozidel, jen v úseku mezi Dasnicemi a Hlavnem (4,5 km) prochází po místní komunikaci, kde je ale jen velmi omezený provoz, určený pouze pro dopravní obsluhu. Nejkritičtější místo je v Citicích, kde stezka přejíždí na pravý břeh řeky po silničním mostě, s poměrně rušným provozem a zde je opravdu nutné si dát velký pozor, zvlášť pokud jedeme s dětmi. 

Slavnostního otevření cyklostezky se zúčastnil nečekaně velký počet nedočkavců, aby si mohli celý úsek projet jako první oficiální uživatelé stezky. Projížďka začala v Kynšperku a zájemce z Karlových Var a Sokolova sem přivezl cyklobus. První, slavnostní jízda pak skončila v hospůdce na stadionu sokolovského Baníku, kde byla celá akce ukončena posezením u pivka a výborného guláše. 

My cyklisté a bruslaři jsme tak už nyní dostali velmi milý, první letošní vánoční dárek. Za to všem, kteří se na přípravě a realizaci stezky podíleli, moc děkujeme.

Na jaře 2010 bude nový úsek cyklostezky vyznačen cyklotrasou s číslem 204 a tím se prodlouží stávající trasa z Velichova přes Karlovy Vary, Loket a Sokolov dál přes Kynšperk do Mostova.  

V roce 2010 se zahájí realizace dalších úseků cyklostezky Ohře a to především část Nebanice - Kynšperk a dva dlouho očekávané průtahy přes města Sokolov a Loket.

Cyklostezka 6. listopadu 2009:

otevreni1_small.jpg 

 
 
 

Video1
Video2

Původně měl být otevřen další úsek páteřní cyklostezky Karlovarského kraje v dubnu roku 2009. Stávající úsek cyklostezky Královské Poříčí - Karlovy Vary, Dalovice v délce 25 km se má prodloužit o dalších téměř 15 km mezi Sokolovem a Kynšperkem.

Z důvodů zpoždění stavby v úseku Kynšperk - Dasnice, kde se musel přeložit zemní kabel ČD, se překládá termín otevření až na podzim roku 2009.

Stav cyklostezky v okolí Kynšperka v srpnu 2009:

kynsperk2_small.jpg 

 

Několik obrázků pořízených v dubnu 2009:

kynsperk_small.jpg 

 
 
 
 
 

Úsek Dasnice - Hlavno vede po stávající komunikaci a je průjezdný. V úseku Hlavno - Sokolov je cyklostezka již vybudovaná, ale nezkolaudovaná, proto není zatím pro veřejnost přístupná.

KynsperkSokolov_small.jpg

ÚSEK SLAPANY - CHEB

popsanatabule_small.jpgVandalové už se projevili i na cyklostezce . (11.11.2009)
Nové informační tabule, které město Cheb umístilo podél nového úseky cyklostezky se už staly terčem vandalů. Pro většinu uživatelů stezky je to až nepochopitelné, proč se vždycky najde nějaký pablb, který dokáže práci jiných lidí zničit. Asi by nebylo od věci, kdyby školní mládež měla povinné veřejně-prospěšné práce. Možná by pochopila, za čí peníze a pro koho se tyto věci budují a přešly by je vandalské choutky.

 

1.7.2009 byl otevřen další úsek cyklostezky Ohře u Chebu.
Jedná se o úsek Slapany - Podhrad u Hájů v délce 3 km.

slapany5_small.jpg 

 

Na úseku cyklostezky Slapany - Cheb po bývalé trati do Waldsassenu právě probíhají úpravy povrchu a na cyklostezce se intenzivně pracuje - březen 2009:

slapany1_small.jpg  

  
  

 

 

Datum aktualizace 28. 1. 2009 - 08:20