Domů Aktuality Známe vítěze krajského kola soutěže Zlatý erb

Známe vítěze krajského kola soutěže Zlatý erb

​Slavnostním ceremoniálem spojeným s předáním cen skončilo ve středu 8. září 2021 krajské kolo soutěže Zlatý erb 2021 o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. Diplomy a ceny předal soutěžícím náměstek hejtmana Karlovarského kraje Vojtěch Franta, organizátoři ze spolku Český zavináč a partneři ze společnosti Gordic. Do celostátního kola postoupilo město Karlovy Vary, Mariánské Lázně a obec Velká Hleďsebe.

V roce 2021 se do soutěže přihlásilo 9 obcí a 9 měst z regionu. "Především jsme byli velmi rádi, že se přihlásila všechna velká města kraje, což podtrhuje prestiž soutěže," uvedla za organizátory manažerka projektu Jitka Hajžmanová. V kategorii elektronická služba porota posuzovala 7 projektů. Náměstek hejtmana Vojtěch Franta ocenil rok od roku rostoucí kvalitu webových prezentací měst a obcí. "My sami jako kraj máme co dohánět, proto v současnosti připravujeme zakázku na kompletní novou podobu krajského internetového portálu," dodal.

Pořadí soutěžících najdou zájemci na stránkách soutěže.Výsledky celostátního kola budou vyhlášeny 20. 9. 2021 na konferenci ISSS v Hradci Králové.

Účast v soutěži je pro města a obce zdarma, díky hodnocení porotců pracovníci, kteří mají na starosti webové stránky, mohou získat informaci, zda jejich web splňuje legislativní požadavky a je uživatelsky vstřícný pro občany. Na webových stránkách soutěže jsou zveřejněna hodnotící kritéria vypracovaná ve spolupráci s ministerstvem vnitra a jsou využívána jako významná metodická pomůcka pro tvůrce i uživatele webových stránek.
Datum aktualizace 8. 9. 2021 - 16:51