Domů Aktuality Zbrusu nová ISŠTE Sokolov se otevírá svým žákům i veřejnosti

Zbrusu nová ISŠTE Sokolov se otevírá svým žákům i veřejnosti

Z nevšedního architektonického nápadu se stala skutečnost - unikátní sedmipatrová budova ISŠTE Sokolov tvoří novou dominantu města a od září se otevře žákům i široké veřejnosti.

Projekt přestavby zahájil Karlovarský kraj na počátku prosince 2009, akce byla završena na konci dubna 2012. Náklady na stavbu a vybavení dosáhly 390, 2 milionu korun, přičemž projekt je podporován z Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF) prostřednictvím Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Severozápad (ROP SZ). „Přestavba ISŠTE Sokolov je jednou z největších investic Karlovarského kraje nejen v oblasti školství. Díky skvělé spolupráci mých kolegů ve škole, dlouhodobé podpoře kraje a dobře odvedené práci stavbařů dnes mají žáci i zájemci z řad veřejnosti k dispozici nové prostory s moderním zázemím. Doufám, že firmy a zaměstnavatelé v regionu budou se školou aktivně spolupracovat a podporovat nábor zájemců do technických oborů,“ uvedl hejtman Josef Novotný, který pracoval jako ředitel ISŠTE Sokolov do listopadu 2008.

Mezi původními, dnes už rekonstruovanými objekty ISŠTE Sokolov, vyrostl nový objekt, který pojme asi 750 žáků. „Nová budova nabídne 18 prostorných učeben pro 32 žáků, 8 učeben pro 16 žáků. Samozřejmostí je i laboratoř fyziky a chemie. Dvě nové učebny výpočetní techniky budou vybaveny novými počítači. Všechny učebny disponují nejmodernějšími vzdělávacími technologiemi,“ vysvětlil ředitel školy Pavel Janus. V učebnách budou umístěny interaktivní tabule, diaprojektory, vizualizéry a další technika. Středoškoláci se budou připravovat teoreticky a prakticky pro obory, jakými jsou strojírenství, stavebnictví, elektrotechnika, ekonomika a podnikání i veřejně správní činnost a to v rámci řádné výuky, výuky v rekvalifikačních kurzech a počítá se i se vzděláváním dospělých. „ Chceme školu otevřít lidem, proto plánujeme výstavní prostory i informační zázemí,“ dodal Janus.

Od září 2012, kdy škola oslaví 55 let své existence, se naplno rozběhne život ve všech jejích částech. Karlovarský kraj tak má po CTV Ostrov další moderní centrum celoživotního vzdělávání na evropské úrovni.

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 30. 5. 2012 - 14:52