Domů Aktuality V krajské anketě se bude soutěžit o titul Babička roku 2019

V krajské anketě se bude soutěžit o titul Babička roku 2019

​Karlovarský kraj je dalším z regionů, který se zapojí do ankety Babička roku. Akce si klade za cíl ocenit seniorskou generaci, jež má v rodině výsadní místo, dokáže ji stmelit a bez ohledu na věk se věnuje vnoučatům i svým koníčkům. Je možné nominovat babičky ve věku od 55 let s trvalým pobytem v našem regionu.

„Většina z nás vzpomíná na své dětství prožité s babičkou, na dobroty, které uměla uvařit jen ona, na pochopení, jež měla pro dětské radosti i trápení. Mnohé babičky hlídají vnoučata, pomáhají ve svém okolí, jak jen mohou, a ještě si najdou čas na další aktivity. Zaslouží si naši úctu a lásku.  Proto se Karlovarský kraj rozhodl, že vyhlásí krajské kolo ankety Babička roku a dá příležitost všem, kteří by chtěli tu svou „Babičku“ nominovat,“ uvedla hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová. 

Přihlášku (782,78 KB, PDF) do ankety najdou lidé v červencovém vydání Krajských listů, nominovat je dále možné elektronicky na stránkách soutěže, případně posílat nominace na e-mail: info@babickaroku.cz. Přihlášku mohou vyplnit vnoučata nebo děti, ale i přátelé či kolegové. Je třeba uvést i kontakt na toho, kdo návrh zasílá. Vybraní účastníci krajských kol budou poté včas informováni. Nominovat je možné do 20. srpna 2019.

Završením krajského kola se stane soutěžní odpoledne s bohatým programem, které se koná 3. září od 15 hodin v hotelu Continental v Mariánských Lázních. Nominované babičky čekají soutěžní disciplíny, mezi nimiž nechybí rozhovor, ukázka zpěvu, tance, či sportu, představení vlastní tvorby, kterou může být malování, vyšívání, hra na hudební nástroj. Seniorky čeká rovněž „módní přehlídka“, již mohou absolvovat ve společenském oblečení podle vlastního výběru. V hodnoticí komisí zasednou osobnosti z našeho regionu, moderování se ujme populární bavič a zpěvák Vladimír Hron. Vyhlášena bude zlatá, stříbrná a bronzová „Babička Karlovarského kraje 2019“, „Babička Sympatie“, kterou vybere obecenstvo, i „Nejstarší Babička soutěže“. Všichni účastníci se mohou těšit na krásné ceny a upomínkové předměty. „Moc bychom si přáli, aby se soutěžící i hosté bavili a odnesli si z akce nezapomenutelné zážitky. Vítězka krajského kola postoupí do celostátního finále, které se uskuteční 18. listopadu letošního roku v Olomouci,“ uzavřel náměstek hejtmanky Petr Kubis. Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 23. 7. 2019 - 12:19