Domů Aktuality Soutěž Kolonádní pohárek zná své vítěze

Soutěž Kolonádní pohárek zná své vítěze

kolonadni poharek

Karlovarská agentura rozvoje podnikání p. o. vyhlásila na začátku dubna letošního roku 2. ročník soutěže Kolonádní pohárek. Soutěž, která cílí na žáky základních škol a nižšího stupně víceletých gymnázií z Karlovarského kraje, nabízí možnost navrhnout a těm nejlepším i realizovat vlastní výtvarný návrh dekoru na tradiční lázeňský pohárek. Velmi úspěšný první ročník proběhl již ve školním roce 2019/2020.

„Velice nás těší podpora soutěže ze strany škol i zájem samotných mladých designérů - žáků. Smyslem soutěže je totiž u dětí posílit povědomí o tradiční výrobě porcelánu v regionu a motivovat je v budoucnu ke studiu souvisejících středoškolských oborů. A to se nám daří,” uvedl Vlastimil Veselý, ředitel Karlovarské agentury rozvoje podnikání, p. o.

V první kategorii soutěžily děti z 1. stupně základních škol, ve druhé žáci  2. stupně základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Odborná porota vybírala nejoriginálnější z 283 návrhů z 26 škol Karlovarského kraje.

Vyhlášení proběhlo v rámci Podzimních porcelánových slavností v neděli 3. září 2023 před hotelem Ambassador v Karlových Varech. Ceny v podobě snídaňových porcelánových sad, vstupu do Porcelánové školičky v Nové Roli a pro vítěze lázeňských pohárků s vlastním vítězným dekorem předávali pan Vlastimil Argman, generální ředitel společnosti Thun 1794 a.s., karlovarská výtvarnice Lenka Sárová Malíská a Jiří Václav Baloun, vítěz 1. ročníku soutěže. 

Přehled výherců dle kategorií

Pořadí v 1. kategorii

1. místo – Eliška Prokopová, ZŠ Úšovice
2. místo – Anna Jindřichová, ZŠ Královské Poříčí
3. místo – Jakub Linhart, 3. ZŠ Cheb

Pořadí ve 2. kategorii

1. místo – Aneta Povišerová, Gymnázium a obchodní akademie Mariánské Lázně
2. místo – Věra Skořepová, 1. české gymnázium v Karlových Varech
3. místo – Natálie Hübschová a Jiří Sára, oba z 1. českého gymnázia v Karlových Varech

Ceny pro vítěze věnovala společnost Thun 1794 a. s. Soutěž byla vyhlášena za podpory Karlovarského kraje. 

(Tisková zpráva Karlovarské agentury rozvoje podnikání p. o.)

Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková
Datum aktualizace