Domů Aktuality Císařské lázně se pyšní oceněním v prestižní soutěži

Císařské lázně se pyšní oceněním v prestižní soutěži

Císařské lázně

Jedinečná národní kulturní památka v samotném srdci lázeňského města získala zvláštní cenu poroty v soutěži Best of Realty — Nejlepší z realit. Ta si klade za cíl oceňovat projekty, které významným způsobem reprezentují úspěchy a schopnosti architektů, stavitelů, projektantů, developerů a v neposlední řadě i realitních agentů při jejich prodeji či pronájmu.

Soutěž Best of Realty — Nejlepší z realit vznikla v roce 1999 a od data svého založení mapuje a oceňuje nemovitosti realizované na území České republiky, jež byly nově vybudovány či prošly zásadní rekonstrukcí. V letošním jubilejním pětadvacátém ročníku soutěže se potvrdil trend rostoucí kvality regionálního developmentu. „Odborná porota letos vybrala ty nejlepší z rekordního počtu více než osmdesáti developerských projektů a je jistě výborná zpráva, že i ve složitých časech dokáže český realitní trh generovat velmi zajímavé, hodnotné a kvalitní projekty,“ uvedl Tomáš Drtina, předseda odborné poroty.

Jedenáctičlenná porota, složená z odborníků z řad Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, bank, urbanistů, architektů, tržních analytiků a realitních makléřů, vybírala vítěze v pěti základních kategoriích. Udělována však byla i další ocenění. Zvláštní cena poroty letos putovala ke dvěma projektům. V případě Císařských lázní v Karlových Varech hodnotitele oslovila citlivá a inovativní rekonstrukce památkově chráněného neorenesančního objektu, díky které vzniklo moderní prostředí pro pořádání kulturních i společenských akcí. Dále porotu zaujala renovace Winternitzových automatických mlýnů v Pardubicích. Podrobnosti, včetně přehledu všech oceněných, najdete na webových stránkách soutěže.

Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová
Datum aktualizace 21. 11. 2023 - 13:20