Domů Aktuality Blíží se uzávěrka literární soutěže krajské knihovny

Blíží se uzávěrka literární soutěže krajské knihovny

Termín uzávěrky 16. ročníku tradiční literární soutěže Krajské knihovny Karlovy Vary pro amatérské autory z celé České republiky se blíží. Ještě do konce měsíce prosince mohou zájemci přihlásit své literární počiny, které se budou ucházet o vítezství.

Zúčastnit se mohou všichni, kteří se literární tvorbou nezabývají profesionálně, nejsou registrováni v žádné profesní spisovatelské či novinářské organizaci a je jim více než 14 let. „Nejen milovníky české sci-fi, fantasy a postapo literatury jistě potěší, stejně jako nás, že patronem tohoto ročníku je populární spisovatel, jeden z výrazných členů Českého klubu skeptiků Sisyfos a bývalý novinář publikující pod jménem František Kotleta,“ uvedl ředitel knihovny Vratislav Emler.

Každý ročník literární soutěže má své motto, ze kterého by měli autoři vycházet nebo jej vhodně v textu použít. Letos je tímto mottem citát z knihy Františka Kotlety Rudý vrabčák: „Poté, co zemře naděje, zůstává v plné síle ještě černý humor."

Pro přihlášení soutěžního díla platí stanovená pravidla. Příspěvek, který bude do soutěže zaslán, nesmí být dosud publikován a jeho autorovi musí být nejméně 14 let. Jako literární forma je stanovena próza a žánr povídky. Maximální rozsah díle je 5 normostran (30 řádků po 60 úhozech, řádkování 1,5; tzn. maximálně 1800 úhozů a přibližně 250 slov na stranu). Každý autor může přihlásit pouze jediný příspěvek a soutěžní práce se přijímají pouze v elektronické podobě (program Word). Přihlášené povídky budou průběžně publikovány na webu KKKV

Každá z přihlášených prací musí obsahovat tyto náležitosti: jméno povídky, jméno autora, bydliště, datum narození, e-mail a telefonní číslo autora. Chybět by neměl také medailon s informacemi o  autorovi a též souhlas se zařazením osobních údajů do databáze soutěžících.

Porota určí nezávislým hodnocením 10 soutěžních prací, které budou zveřejněny ve sborníku soutěže. Jedné z těchto povídek bude udělena zvláštní cenu poroty. Deset vybraných povídek předá porota k posouzení patronovi soutěže, který rozhodne o umístění na 1. – 3. místě.

Hlavní cenou soutěže je již tradičně porcelánová plastika VLAŠTOVKA (z dílny studentů SUPŠ Karlovy Vary) a poukázka na odběr knih dle vlastního výběru. Autoři, kteří se umístí na 2. a 3. místě získají poukázky na odběr knih dle vlastního výběru. Cena poroty bude oceněna poukázkou na odběr knih dle vlastního výběru. Autoři deseti vybraných děl obdrží podepsanou knihu patrona soutěže Františka Kotlety.

Soutěžní práce přijímá knihovna do 31. 12. 2022 prostřednictvím webového formuláře.
Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková
Datum aktualizace 20. 12. 2022 - 13:20