Domů Témata Vesnice roku 2018

Vesnice roku 2018

 
Vyhlašovatelé soutěže Vesnice roku ve spolupráci s finalisty ročníku 2016 a 2017 připravili seminář, který se uskuteční na třech místech České republiky v následujících termínech:
 
10. dubna, úterý          Větřkovice, Moravskoslezský kraj; Kulturní dům
(účast potvrdit do 9. 4. 2018)
12. dubna, čtvrtek       Kruh, Liberecký kraj, Tuláčkův statek
(účast potvrdit do 10. 4. 2018)
13. dubna, pátek          Slavkov, Zlínský kraj; Sportovní hala
(účast potvrdit do 11. 4. 2018)
 
Jak připravit prezentaci obce? Co vše je hodnoceno? Na tyto a mnohé další otázky odpoví zástupci vyhlašovatelů a spoluvyhlašovatelů soutěže na motivačním semináři, který se uskuteční u finalistů loňského ročníku.
Motivační semináře pořádají vyhlašovatelé soutěže ve spolupráci s jednotlivými obcemi. V případě zájmu, prosím, pošlete potvrzení na e-mail Miroslava.Ticha@mmr.cz
 
 
 
 Letošní ročník soutěže Vesnice roku 2018 je zahájen
 

Na konferenci Den malých obcí byl zahájen 24. ročník soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova.

Přihlášky mohou obce podávat do 30 dubna. Soutěžní klání bude stejně jako každý rok probíhat ve dvou kolech - krajském a celostátním.

Všechny obce budou nejprve hodnoceny v krajských kolech, která proběhnou během května a června. Celostátní kolo proběhne první zářijový týden. Vítěz letošního ročníku bude vyhlášen 15. září na jarmarku venkova v Luhačovicích.

Obce oceněné v soutěži mohou získat finanční odměnu ve výši od 400 tis. korun. Vítěz a nositel titulu "Vesnice roku 2018" získá odměnu dva miliony korun a zapůjčení osobního vozu Škoda Octavia Combi (G-Tec) na dva roky zdarma.

Karlovarský kraj se rovněž podílí na řádném a důstojném zabezpečení krajského kola včetně slavnostního vyhlášení výsledků a v letošním roce uvolnil z rozpočtu částku 750 000 Kč.

Do soutěže se mohou přihlásit obce vesnického charakteru (včetně statutu města a městyse), které mají maximálně 7 500 obyvatel a které mají zpracovaný vlastní strategický dokument zabývající se rozvojem obce, program obnovy vesnice nebo program rozvoje svého územního obvodu.

Zařazena do soutěže bude obec, která v termínu nejpozději do 30. dubna 2018 doručí řádně vyplněnou přihlášku na Ministerstvo pro místní rozvoj (Staroměstské nám. č. 6, 110 15 Praha 1) k rukám tajemnice soutěže Ing. Miroslavy Tiché. (Podatelna MMR bude 30. dubna 2018 otevřena do 16:00 hod.).

 

Řádně vyplněná a doručená přihláška do soutěže zahrnuje:

Formulář přihlášky (vytištěný, podepsaný a orazítkovaný) + datový nosič (CD, DVD, flash disk) s charakteristikou, dokladem o zaplacení a fotografiemi.

Již není nutné předkládat charakteristiku obce v tištěné, fyzické podobě. Postačí na datovém nosiči společně s fotografiemi a dokladem o zaplacení

 

Komplexní informace k soutěži včetně přihlášky, harmonogramu, podmínek a ocenění naleznete na webu Vesnice rokuhttp://www.vesniceroku.cz/

Podmínky soutěže Vesnice roku 2018 v Programu obnovy venkova (242,47 KB, PDF)

Charakteristika předmětu soutěže Vesnice roku 2018 - příloha podmínek (211,47 KB, PDF)


Za stránku zodpovídá Tomáš Picka
Datum aktualizace 21. 2. 2018 - 08:51