Domů Témata Doprava Memorandum k přeshraniční želez. osobní dopravě na tratích Klingenthal-Sokolov a Bad Brambach-Cheb

Memorandum k přeshraniční želez. osobní dopravě na tratích Klingenthal-Sokolov a Bad Brambach-Cheb

Memorandum k přeshraniční železniční osobní dopravě na tratích Klingenthal-Sokolov a Bad Brambach-Cheb

 

Dne 16.12.2011 podepsali běbem jízdy pravidelného vlaku ze saského Zwickau do Sokolova PaedDr. Josef Novotný, hejtman Karlovarského kraje a Dr. Tassilo Lenk, Zemský rada a předseda Účelového svazu veřejné dopravy Vogtland, při krátkém zastavení vlaku na hraničním železničním mostu v Klingenthalu/Kraslicích, Memorandum ve věci přeshraniční železniční osobní dopravy na tratích Klingenthal - Kraslice - Sokolov a Bad Brambach - Vojtanov - Cheb.

Podepsáním tohoto dokumentu vyjádřily obě strany vůli usilovat v následujících letech o zachování a rozvoj přeshraniční bezpřestupové železniční dopravy.

Cestujícím je na uvedených tratích umožněno pomocí jednoduchého a srozumitelného tarifu v rámci přepravního systému EgroNet cestovat bez přestupu na území sousedního státu, možná výstižněji řečeno do sousedního regionu, s možností použít také další dopravní prostředky po příjezdu do cílové stanice.

V rámci České republiky se doposud jedná o ojedinělý projekt, jehož realizace začala v roce 2000, kdy byl provoz na trati Klingenthal - Kraslice zahájen v souvislosti se světovou výstavou v Hannoveru.

Memorandum ve věci přeshraniční železniční osobní dopravy na tratích Klingenthal - Kraslice - Sokolov a Bad Brambach - Vojtanov - Cheb

Za stránku zodpovídá Ing. Milan Novák
Datum aktualizace