Domů Aktuality Týden pěstounství přinese Rodinnou konferenci určenou také široké veřejnosti

Týden pěstounství přinese Rodinnou konferenci určenou také široké veřejnosti

tyden pestounstvi

Již od roku 2015 realizuje Krajský úřad Karlovarského kraje kampaň zaměřenou na vyhledávání pěstounů s názvem „Staňte se pěstounem“. V rámci letošního ročníku se odehraje v prostorech Císařských lázní Rodinná konference, kde budou připraveny odborné přednášky a setkání stávajících pěstounů se zájemci z řad široké veřejnosti.  

Cílem kampaně a celé akce je informovat veřejnost o pěstounské péči, která je placenou službou s podporou nejen provázejících organizací, ale také úřadu a odborníků, jako jsou psychologové, terapeuti a další.               

Rodinná konference je určena nejen stávajícím pěstounům ale i veřejnosti a měla by sloužit jako motivace pro budoucí pěstounství. Zájemci budou mít jedinečnou možnost se setkat s pěstouny a případně se doptat na praktické věci, které je budou zajímat. Navíc po celý den budou k dispozici také přednášející k osobní konzultaci.               

A na co se mohou účastníci Rodinné konference těšit? V dopoledním programu to budou přednášky: „Vývoj (k) osobnosti“ psychologa Jakuba Ondera, „Krize a krizová intervence“ Olgy Havránkové, „Terapeutické rodičovství“ Lucie Baliharové, promítání dokumentu Plné hnízda a konzultace s odborníky. V odpoledním programu pak vystoupí také gestorka projektu Ministerstva práce a sociálních věcí  Jana Mertlová, která seznámí publikum s aktivitami, jež mají přispět ke zkvalitnění zprostředkování náhradní rodinné péče v České republice, služby Dětského centra Karlovy Vary představí Erika Pavlová a chybět nebude ani vystoupení krajského radního pro oblast sociálních věcí Roberta Pisára. V závěru akce bude  možnost prohlídky prostor Císařských lázní s průvodcem.               

Rodinná konference se uskuteční v pátek 13. 10. 2023 v čase od 9 do 15 hodin v Císařských lázních v Karlových Varech. Prezence bude otevřena již od 8:30 hod. 

Program Rodinné konference

Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková
Datum aktualizace 22. 9. 2023 - 08:50