Domů Aktuality Studenti z Karlovarského kraje vydali vlastní knihu

Studenti z Karlovarského kraje vydali vlastní knihu

Netradičního regionálního průvodce česko-sasko-durynským pomezím vydali v nedávné době studenti ze škol v pohraničí. Kniha s názvem „Překračování hranic“ představuje lokální dějiny očima mladých lidí a nabízí tak zcela nový pohled na region a jeho historii.
Kniha vyšla v rámci projektu „Překračování hranic - nové cesty mezi zeměmi“, který je financován z Evropského fondu pro regionální rozvoj, Operačního programu Přeshraniční spolupráce ČR-Sasko. Projekt koordinovalo občanské sdružení Antikomplex, které působí v oblasti výzkumu regionálních dějin a vzdělávacích projektů již 15 let.

Výstupem tříletého projektu, v rámci kterého studenti ze škol z Chebu, Kraslic, Greizu, Mylau a Plauen, sbírali potřebné informace, byla výstava a již zmiňovaná kniha. Kniha vyšla v nákladu tisíc kusů. „Kniha je k dostání v infocentrech, kulturních zařízeních a knihovnách v Karlovarském kraji, v Sasku a Durynsku. Pokud by někdo chtěl, můžeme mu jí zaslat i poštou,“ uvedla koordinátorka projektu Tereza Vávrová.​​
Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová
Datum aktualizace 29. 11. 2013 - 08:27