Domů Aktuality Středisko Sociálních Služeb Víteček Přichystalo Klientům Z Kraje Zajímavý Prázdninový Program

Středisko sociálních služeb Víteček přichystalo klientům z kraje zajímavý prázdninový program

socialni sluzby

Ani o prázdninách kamarádi ve Středisku sociálních služeb v Černošíně, kde pracují s handicapovanými dětmi, mládeží i dospělými z Mariánskolázeňska a Chebu, nezaháleli a hezké počasí využili hlavně k výletům za poznáváním. Během dvou měsíců tak podnikli výlet do Karlových Varů, kde vedle výletu na Dianu navštívili i výstavu motýlů v Papilonii. 

Zlatým hřebem výletů však byl, stejně jako pro všechny děti, celodenní výlet do Prahy. Vlakem, metrem, tramvajemi - už to samo o sobě byl pro mnohé zážitek. Prohlídka zemědělského muzea zaujala zejména hochy, návštěva muzea voskových figurín spíše děvčata, ale procházka po Václavském, Staroměstském náměstí a po vltavských náplavkách pak úplně všechny, včetně dospělého doprovodu.        

V červenci jsme měli ve Středisku Víteček vzácnou týdenní návštěvu - naše kamarády ze všech koutů republiky. Společně jsme podnikli výlet do tajemného tepelského kláštera a díky vstřícnosti plánských hasičů i do hasičské zbrojnice, jsme si mohli osahat i hasební techniku i protipožární pomůcky včetně výkladu o jejich použití. Při několika výpravách jsme jim rádi ukázali i nejbližší okolí. Procházka přírodou na Kladské byla ukončena prohlídkou místního Domu přírody, kde se kamarádům dostalo populárně naučné přednášky o zdejší flóře a fauně. Úspěch měl také výlet na romantický Gutštejn nedaleko Konstantinových Lázní se zastávkou v lesní posilovně v lázeňském sportovním areálu a prohlídkou krasíkovské minizoo.      

(Za středisko Víteček Jiří Kalista)

Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková
Datum aktualizace 20. 9. 2023 - 09:40