Domů Aktuality Školní statek v Chebu obnovuje stroje, žáci se mohou těšit na nový nakladač

Školní statek v Chebu obnovuje stroje, žáci se mohou těšit na nový nakladač

Nakladač

Do výbavy Školního statku a krajského střediska ekologické výchovy Cheb přibude již brzy teleskopický nakladač. Rada Karlovarského kraje schválila vyhlášení veřejné zakázky na pořízení nového stroje. Díky moderní technologii budou žáci lépe připraveni na práci i v těch nejvyspělejších zemědělských podnicích.

Předpokládaná hodnota nového stroje, jež byla stanovena na základě průzkumu trhu, činí více než 3 miliony korun. „Nákupem nového teleskopického nakladače nahradí školní statek 28 let starý stroj. Kromě všech dalších benefitů, které pořízení nového nakladače přinese, se mimo jiné sníží potřeba přesčasové práce pro dodržení agrotechnických lhůt i spotřeba nafty. Zároveň se již nebudou muset řešit nutné opravy dosluhujícího nakladače, na který v současné chvíli stejně nejsou ani dostupné náhradní díly a služby servisu,“ uvedl radní pro oblast vzdělávání, školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Jindřich Čermák s tím, že veřejná zakázka byla vyhlášena formou zjednodušeného podlimitního řízení. Při hodnocení nabídek bude hrát roli nejenom cena, ale také délka záruční doby a termín dodání.

Školní statek Cheb funguje jako vzdělávací zařízení již od roku 1964. Tradičně poskytuje výukové zázemí pro žáky zemědělských a technických oborů v chebském regionu a zároveň se zabývá zemědělskou výrobou. Základním posláním Krajského střediska ekologické výchovy v Chebu je pak podpora vzdělávání k udržitelnému rozvoji a uplatňování metod badatelské výuky. V rámci této činnosti nabízí školám i školkám výukové programy tematicky související zejména se zemědělstvím, s chovy hospodářských zvířat a pěstitelstvím, dále s tradičními řemesly, ale i s oblastmi biologie, ekologie a ochrany životního prostředí.

Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová
Datum aktualizace 15. 5. 2024 - 09:44