Domů Aktuality První let z Tel Avivu přistane na karlovarském letišti v příštím týdnu

První let z Tel Avivu přistane na karlovarském letišti v příštím týdnu

letiste

Po avizovaném posunu termínu zahájení provozu charterové linky Tel Aviv – Karlovy Vary by dle dohody s tour operátorem mělo první letadlo přistát na Letišti Karlovy Vary v úterý 25. 6. Linka by pak měla létat v týdenním turnusu až do konce října letošního roku.

„Situace v Izraeli logicky příliš nepřeje cestování, o to více jsem ale rád, že i přes změnu termínu a dopravce linka skutečně létat bude. Pro karlovarské letiště je to samozřejmě dobrá zpráva, protože s těmito lety již počítalo ve finančních výhledech,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.   

Linka Tel Aviv – Karlovy Vary bude na Letišti Karlovy Vary přistávat každý týden v úterý v 8:45 hod. a s cestujícími v opačném směru pak bude odlétat v 10:00 hod. Prodej letenek zajišťuje společnost Overseas Travel. Dopravcem bude bulharská společnost GullivAir, linku bude obsluhovat letadlem Embraer E175 a kapacitou 88 cestujících.            

„Pro Letiště Karlovy Vary je samozřejmě důležité, aby se po letech naše první pravidelná linka z Tel Avivu rozlétala. Pro budoucí rozvoj letiště je důležité mít kromě charterů i regulérní pravidelné linky. Z pohledu přínosů pro kraj je to společně s charterovou linkou z uzbeckého Taškentu linka, která bude do kraje přivážet zahraniční turisty a výnosy s nimi spojené,“ doplnila jednatelka Letiště Karlovy Vary Alice Justina Undus.

„Věřím, že linka směřující do Karlovarského kraje bude pro turisty z Izraele lákavá i s ohledem na to, že Českou republiku vnímají jako jednu z nejbezpečnější zemí Evropy. Navíc možnost ocitnout se v oblasti lázeňského trojúhelníku zapsaného na seznam UNESCO bez nutnosti přestupů a další dlouhé přepravy, je nepochybně velkým lákadlem. Tím spíše, že lety z Izraele již v minulosti do Karlových Varů létaly a těšily se velké oblibě. Uvidíme, nakolik současná neutěšená situace v Izraeli ovlivní zájem turistů a cestování,“ uzavřel neuvolněný zastupitel s gescí v oblasti dopravy Jan Bureš. 

Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková
Datum aktualizace