Domů Aktuality Památky v kraji zvou k návštěvě i v závěru roku

Památky v kraji zvou k návštěvě i v závěru roku

Bečov

Čekají nás volné dny a pokud byste si je chtěli zpříjemnit prohlídkou některé z památek v kraji, máme pro vás několik tipů. Přestože je většina z nich obvykle během zimy uzavřená, k návštěvě zve například hrad Loket, státní hrad a zámek Bečov nebo státní zámek Kynžvart. Mezi svátky můžete také přijít obdivovat krásy Císařských lázní v Karlových Varech.

Hrad Loket a jeho impozantní prostory, kde se snoubí kouzelná starobylost s krásou raného středověku, bude otevřený o svátcích 24., 25. a 26. prosince od 10 do 14 hodin a 1. ledna od 9 do 16 hodin. Komentované prohlídky budou možné podle zájmu návštěvníků v určité časy, přičemž minimum je 10 osob, maximum 50 osob. Více informací obdrží zájemci na pokladně hradu.

Mimořádnou otevírací dobu hlásí na 31. prosince a 1. ledna také statní hrad a zámek Bečov. Památka, kde je prezentována unikátní románská ostatková schrána – relikviář sv. Maura a která střeží i další poklady, jako jsou diadém Eleonory Beaufort-Spontin a jedinečná historická kolekce vín a destilátů nazvaná Tekutý poklad, otevře návštěvníkům expozici již zmíněného relikviáře.

Dopřát si nevšední silvestrovský zážitek můžete i na státním zámku Kynžvart. Exkluzivní prohlídka vánočně vyzdobenými zámeckými interiéry Metternichů vás provede knížecími salóny těsně před koncem roku. Prohlídky proběhnou v neděli 31. prosince v 16 a 17 hodin. Při větším zájmu návštěvníků bude přidána ještě jedna prohlídka, a sice v 18 hodin.

Kromě svátečních dnů a Nového roku bude otevřeno i v Císařských lázních. Přijďte si prohlédnout největší, architektonicky a umělecky nejvíce vybavený lázeňský dům v Karlových Varech, který se pyšní statutem národní kulturní památka. Vydejte se do světa bohaté historie a luxusu a nechte se okouzlit tajemnou atmosférou starých časů.

Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová
Datum aktualizace 21. 12. 2023 - 13:58