Domů Aktuality Návštěvnost Císařských lázní lámala o víkendu rekordy

Návštěvnost Císařských lázní lámala o víkendu rekordy

Dny evropského dědictví

Rekordní počet návštěvníků zavítal do Císařských lázní v rámci sobotní akce Dny evropského dědictví. Prohlídku jedinečné budovy, která se letos v červnu otevřela veřejnosti, si nenechalo ujít 1085 návštěvníků. Na akci nechyběla ani radní Karlovarského kraje pro oblast kultury a památkové péče Oľga Haláková.

Více jak polovina návštěvníků využila během soboty možnosti komentovaných prohlídek. Objevovat krásy bývalého lázeňského objektu se ale lidé mohli vydat i po vlastní ose. Zatímco se někteří procházeli po budově, jiní si naopak vychutnávali dobroty z místní kavárny za zvuků popsoulové hudby v podání kapely M. K. Collective. Nechyběla ani výstava, která zájemcům přiblížila proměny lázní v čase. Pro děti pak byla připravena tradiční pohádka o Sněhurce v netradičním podání Pouličního divadla Viktora Braunreitera. Jak pak uvedli sami pořadatelé, do Císařských lázní zavítalo od jejich otevření v součtu už 20 tisíc návštěvníků.

Pro ty, co se o víkendu nestihli dostat do Císařských lázní, máme skvělou zprávu, národní kulturní památka je pro vás otevřena denně od 10 do 18 hodin. Tak neváhejte a přijďte si prohlédnout tento unikátní skvost lázeňské architektury. Bližší informace nejen o vstupném, ale i o možnostech prohlídek a připravovaných akcích, najdete na webu Císařských lázních.

Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová
Datum aktualizace 19. 9. 2023 - 13:02