Domů Aktuality Kraj získal dotaci na vybudování nového úseku Cyklostezky Ohře

Kraj získal dotaci na vybudování nového úseku Cyklostezky Ohře

Cyklisté

Karlovarský kraj bude pokračovat ve výstavbě páteřní cyklostezky podél Ohře. Na vybudování nového úseku mezi Dalovicemi a Všeborovicemi se mu podařilo získat dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) ve výši 35 275 000 korun. Prostředky budou čerpány konktrétně z 66. výzvy, specifického cíle 6.1: Podpora udržitelné multimodální městské mobility v rámci přechodu na uhlíkově neutrální hospodářství prostřednictvím Integrované územní investice Karlovarské aglomerace (ITIKA°).

Celkové plánované výdaje na přípravu a realizaci projektu dosahují částky 45 milionů korun. „Jsme moc rádi, že se nám podařilo získat dotaci z IROPu na vybudování dalšího úseku Cyklostezky Ohře, protože Cyklostezka Ohře patří mezi nejoblíbenější a zároveň nejnavštěvovanější cyklistické trasy v regionu. Můžeme dokonce říci, že se jedná o jednu z nejkrásnějších říčních cyklostezek v Česku a díky perfektnímu zázemí prověřených služeb je vhodná pro uživatele všech kategorií včetně seniorů a rodin s dětmi. Ze zmíněné částky 45 milionů korun činí způsobilé výdaje projektu 41,5 milionu korun. Z toho 85 procent bude hrazeno z dotace a 15 procenty se bude na akci podílet Karlovarský kraj,“ upřesnil radní pro oblast regionálního rozvoje a projektového řízení Patrik Pizinger.

Nově budovaný úsek cyklostezky o délce přesahující 1,7 kilometru bude lemovat řeku Ohři po její levé straně. Začínat bude u Drahovické lávky v Bohaticích a povede až k místní komunikaci Výletní, která prochází chatovou osadou Všeborovice. Jedná se o technologicky náročnou stavbu, v rámci níž je naplánováno vystavění nové lávky přes Vitický potok a vybudování tunelu ve skále. Počítá se i s kácením zeleně, náhradní výsadbou za odstraněné dřeviny a instalací veřejného osvětlení. Nově budovaný úsek propojí Karlovy Vary s Cyklostezkou Všeborovice – Šemnice uvedenou do provozu v roce 2021. Dohromady tak vznikne šestikilometrový úsek bezpečné komunikace pro cyklisty a další bezemisní dopravu. K zahájení stavby by mělo dojít na začátku března a dokončena bude v příštím roce v květnu.

Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová
Datum aktualizace 6. 2. 2024 - 12:55