Domů Aktuality Kraj podporuje aktivity Klubu českých turistů, který se stará o značení pěších tras

Kraj podporuje aktivity Klubu českých turistů, který se stará o značení pěších tras

Turistické značení

Pokud jste se někdy vydali na některou z pěších turistických tras v regionu, do cíle vaší cesty vás bezesporu dovedlo značení, o které se starají lidé z Klubu českých turistů. Také letos se vedení Karlovarského kraje rozhodlo vyhovět žádosti Klubu českých turistů a poskytnout mu individuální dotaci na obnovu značení a údržbu informačního systému. Celkem na tyto účely vyčlenilo 200 tisíc korun.

„Díky cílené podpoře Karlovarského kraje se u nás v regionu můžeme pochlubit kvalitním značením turistických tras, což se pozitivně promítá i do jeho návštěvnosti. Stále více lidí využívá tyto trasy ke svým volnočasovým aktivitám. Krajská dotace by měla jít na cestovní náhrady značkařům a také pokrýt část materiálových nákladů, včetně těch, které jsou určeny na kontrolu a potřebnou opravu informačního systému,“ upřesnil náměstek hejtmana Karlovarského kraje Vojtěch Franta s gescí v oblasti lázeňství, cestovního ruchu a UNESCO.

Klub českých turistů se již 135 let stará o údržbu značení pěších turistických tras po celé zemi. Jen na území Karlovarského kraje bylo k 1. lednu letošního roku vyznačeno přes 1 600 kilometrů těchto tras. Dle schválených plánů letos obnoví více než 500 kilometrů. Každý rok by se totiž mělo jednat o jednu třetinu z celkového počtu kilometrů. Bližší informace o aktivitách Klubu českých turistů najdete na webu organizace.

Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová
Datum aktualizace