Domů Aktuality Kostel ve Skokách zve na poutě i bohatý kulturní program

Kostel ve Skokách zve na poutě i bohatý kulturní program

Vystoupení

Již sedmnáctým rokem otevírá své brány poutní kostel Navštívení Panny Marie v areálu bývalé obce Skoky poblíž Žlutic. Svatostánek dýchající osobitou atmosférou je pro návštěvníky přístupný od června do srpna denně i s průvodcem. Jako každý rok tu také letos zazní cyklus benefičních koncertů, na které je vstupné dobrovolné. V sobotu 22. června bude koncertní program odstartován vystoupením dvou umělkyň z Japonska. Akce se konají za podpory Karlovarského kraje.

​Skoky patřily před svým zánikem po roce 1945 k nejslavnějším mariánským poutním místům v Čechách. Dominanta stojící na odlehlém místě v opuštěné krajině pod Vraním vrchem nad údolím řeky Střely ožívá díky spolku Pod střechou a dalším dobrovolníkům v rámci každoročního projektu Živé Skoky.

Letošní Živé Skoky otevřou v sobotu 22. června exotické umělkyně z dalekého východu – Naomi a Naoko. Naomi je japonská zpěvačka, která ve vlasti zpívala v několika muzikálech a účinkovala v divadelních představeních. Nyní pobývá v Česku a zpívá ve vokálním triu Tři bílé vrány, jež pravidelně vystupuje s Prague Ukulele Bandem. V jejím podání zazní japonské písně, ale také muzikálová tvorba i klasika. Doprovodí ji japonská klavíristka Naoko. Akce začíná v 19:30 hodin a dobrovolným vstupným podpoříte provoz a obnovu poutního místa.

Podrobný program včetně dalších zajímavých informací o kostele najdete na webu www.skoky.eu. Díky nově zavedené lince 305 Pražské integrované dopravy (Praha – Karlovy Vary) jsou Skoky nyní dostupnější i návštěvníkům bez aut. Linka je v provozu rovněž o víkendech, aktuální jízdní řád je k dispozici pod tímto odkazem.

Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová
Datum aktualizace