Domů Aktuality Karlovarský kraj získal ocenění za vynikající organizaci kongresu

Karlovarský kraj získal ocenění za vynikající organizaci kongresu

0231009-espa-kongres-oceneni

Jen v superlativech se mluví o proběhlém Evropském lázeňském a balneologickém kongresu. Za přítomnosti více než 300 hostů z 29 zemí se letošní ročník stal historicky nejnavštěvovanější. Společně jej upořádali Karlovarský kraj, Svaz léčebných lázní České republiky, město Karlovy Vary, Institut lázeňství a balneologie, v.v.i. a Evropská lázeňská asociace (ESPA). Během slavnostního předávání cen ESPA Innovation Awards si jednu z vítězných sošek převzal také organizační tým pod vedením Lydie Stráské z odboru kanceláře hejtmana a vnějších vztahů za špičkovou organizaci kongresu.

„Přípravy tohoto mezinárodního odborného setkání byly náročné a trvaly několik měsíců. O to více jsme pyšní na to, jaký ohlas kongres vzbudil a kolik významných profesionálů napříč obory se v Karlovarském kraji sešlo. Organizačnímu týmu se podařilo sestavit opravdu kvalitní program, a to jak po stránce odborné, tak i neformální a každému členovi patří obrovské poděkování,“ uvedl hejtman Karlovarského kraj Petr Kulhánek.

Konference se zúčastnili zástupci české vlády, jmenovitě ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš, ministr zdravotnictví Vlastimil Válek a v neposlední řadě také ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák, kterému byla předána Karlovarská lázeňská deklarace na podporu léčebného lázeňství. Nechyběli zástupci předních evropských lázeňských institucí včetně prezidenta ESPA Thierry Dubois a představitelé Svazu léčebných lázní České republiky, prezident Eduard Bláha a viceprezident, který je současně také viceprezidentem Evropského svazu lázní, Martin Plachý. 

Ocenění ESPA Innovation Awards

Za stránku zodpovídá Mgr. Jarmila Ivasková
Datum aktualizace 10. 10. 2023 - 07:35