Domů Aktuality Karlovarská ordinace zajišťující zubní pohotovost projde modernizací

Karlovarská ordinace zajišťující zubní pohotovost projde modernizací

zubař

Karlovarský kraj pokračuje v investicích do regionálního zdravotnictví. Krajští radní na svém posledním zasedání vyhověli žádosti Karlovarské krajské nemocnice a schválili rekonstrukci tamní zubní ordinace, která ve vybraných dnech zajišťuje zubní pohotovostní službu. Veškeré náklady spojené s modernizací vyjdou na 1,5 milionu korun.

„Areál karlovarské nemocnice prochází postupnou proměnou a nyní přichází na řadu i zubní ordinace, která se nachází v blízkosti nemocnice, Zbrojnické ulici a kterou pacienti s akutními obtížemi mohou navštěvovat o víkendu a během státních svátků. Díky úpravám a výměně technického vybavení bude ordinace splňovat standardy moderní stomatologické ordinace a zajistí občanům kvalitní akutní péči. Zároveň poskytne adekvátní zázemí pro potřeby zdravotnického personálu,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Rekonstrukce bude zahrnovat drobné stavební práce spojené s výměnou podlahové krytiny a instalací nového stomatologického křesla. Kromě toho bude obměněna zubařská souprava (tzv. unit), rentgen, monitor, světla a další prvky nutné k ošetření pacienta. Ordinace bude vybavena novým nábytkem a obnovou projde také pracoviště asistentky.

Situaci ve zdravotnictví se Karlovarský kraj věnuje dlouhodobě. Pro lékaře sestavil rozsáhlý balíček benefitů, které mohou čerpat v jakékoliv fázi jejich profesní kariéry. Studentům zubního lékařství poskytuje stipendia ve výši 150 000 korun za rok, s tím, že se snaží lákat absolventy do regionu. Zároveň pomocí dotačního titulu motivuje zubní ordinace, aby mladé lékaře přijímaly do praxe a rozšířily tak kapacity zubařů v kraji. Krajská podpora cílí také na zkušené zubaře, kteří si chtějí na území kraje otevřít a vybudovat své pracoviště. V takovém případě žadatel může čerpat dotaci 1 milion korun. Kompletní přehled poskytovaných benefitů najdou zájemci na webu Lékaři Karlovarského kraje.

Za stránku zodpovídá Mgr. Jarmila Ivasková
Datum aktualizace