Domů Aktuality Ještě do konce měsíce února se mohou žáci zapojit do soutěže zaměřené na internetovou bezpečnost a vyhrát hodnotné ceny

Ještě do konce měsíce února se mohou žáci zapojit do soutěže zaměřené na internetovou bezpečnost a vyhrát hodnotné ceny

kviz

Žáci základních a středních škol v Karlovarském kraji mohou soutěžit s projektem Kraje pro bezpečný internet do 29. února.  Cílem soutěžních kvízů je informovat jednu z nejzranitelnějších a nejvíce aktivních skupin v on-line prostoru, děti a mládež, o jeho bezpečném užívání. Odměnou za úspěšné splnění kvízu jsou hodnotné ceny od společnosti Microsoft s.r.o. a GORDIC spol. s r.o. v podobě Xboxů, dronů, tabletů nebo chytrých hodinek.

Před vyplněním soutěžního on-line kvízu si mohou žáci prostudovat e-learningové lekce a krátké videospoty na téma bezpečné chování na internetu a při používání informačních a komunikačních technologií na webových stránkách projektu. Ti zvídavější si mohou zasoutěžit i v Kvízu PLUS, který je určen pro opravdové znalce problematiky kybernetické bezpečnosti.

Do soutěže se mohou děti zapojit jak samy doma, tak s pedagogem a ostatními spolužáky v průběhu vyučování.

I pro tento rok Karlovarský kraj vyhlásil doprovodnou Soutěž škol. Jedna základní a jedna střední škola s nejvyšším počtem úspěšných řešitelů soutěžního kvízu získá poukázku na nákup vybavení či pomůcek souvisejících se zajištěním nebo zvýšením bezpečnosti žáků při jejich práci ve škole v prostředí internetu ve výši 15 000 Kč.

Po ukončení soutěže proběhne losování vítězů a krajské finálové kolo soutěžního Kvízu PLUS, jehož vítěz bude reprezentovat Karlovarský kraj v celostátním finále.

Projekt Kraje pro bezpečný internet je realizován pod záštitou Asociace krajů ČR. 

Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková
Datum aktualizace 15. 1. 2024 - 16:14