Domů Aktuality Horská služba získá individuální dotaci na nákup nového vybavení

Horská služba získá individuální dotaci na nákup nového vybavení

horská služba
​Karlovarský kraj pravidelně podporuje Horskou službu ČR, stejně tak tomu bude i v letošním roce. Krajští radní se během svého zasedání shodli na poskytnutí individuální dotace ve výši 200 tisíc korun. Příspěvek bude využit na obnovu a doplnění zdravotního a dalšího vybavení nutného k výkonu činnosti horské služby. ​


Pracovníci horské služby vytvářejí podmínky pro bezpečný pobyt návštěvníků v Krušných horách, poskytují první pomoc a zachraňují lidské životy. K tomu všemu potřebují kvalitní vybavení a techniku, které jim usnadní práci při nebezpečných zásazích v mnohdy těžko dostupném terénu. Ve výběru přístrojů či materiálů je nijak neomezujeme, záleží pouze na nich, jak s finančními prostředky naloží,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.  

Horská služba plánuje peníze z dotace použít na nákup 6 kusů baterií AED Lifepak pro automatizovaný externí defibrilátor, který byl díky krajské podpoře pořízen v roce 2021. Zakoupeny budou také helmy se zástavbou pro letecké záchranáře a spotřební zdravotnický materiál používaný během každodenních činností horské služby.

Za stránku zodpovídá Mgr. Jarmila Ivasková
Datum aktualizace 21. 7. 2023 - 08:13