Domů Aktuality Horská služba získá i letos dotaci od kraje na potřebné vybavení

Horská služba získá i letos dotaci od kraje na potřebné vybavení

Horská služba

Individuální dotaci ve výši 200 tisíc korun dostane Horská služba, která působí na hřebenech Krušných hor. Rozhodli o tom krajští radní na posledním zasedání Rady Karlovarského kraje. Příspěvek bude využit na obnovu a doplnění zdravotnického a spotřebního materiálu nutného k výkonu každodenní činnosti horských záchranářů.

„Velice si vážíme práce zdejších záchranářů a jsme moc rádi, že nám pokrývají území Krušných hor, které se těší stále většímu zájmu turistů. K tomu, aby se mohli starat o bezpečnost návštěvníků hor i místních obyvatel, bezesporu potřebují kvalitní techniku. Jsou to právě oni, kteří jsou první na místě zásahu a kteří zajišťují odpovídající péči pacientovi minimálně do doby příjezdu dalších složek. Navíc se tak děje v mnohdy nepřístupném terénu. Proto jim stejně jako vloni přispějeme částkou 200 tisíc korun na pořízení vybavení dle jejich výběru,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Horští záchranáři z poskytnuté dotace uhradí nákup dvou kusů záchranářských batohů, jednoho automatického externího defibrilátoru AED Lifepak 1000, dvou kusů asistenčních stanů, které využijí při pořádání nejrůznějších akcí, a spotřebního zdravotnického materiálu. O individuální dotaci od Karlovarského kraje žádá Horská služba opakovaně, poprvé jí byla poskytnuta v roce 2021.

Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová
Datum aktualizace