Domů Aktuality Chodovští hasiči mají novou cisternu, kraj přispěl na její pořízení

Chodovští hasiči mají novou cisternu, kraj přispěl na její pořízení

hasici

Novou cisternovou automobilovou stříkačku, která uveze 4000 litrů vody a 240 litrů pěnidla, mají od měsíce února k dispozici členové Sboru dobrovolných hasičů Chodov. S jejím nákupem městu pomohl Karlovarský kraj, který poskytl dotaci ve výši 1,5 milionu korun. Nová cisterna stála 11,5 milionu korun.  

„Dotaci získali chodovští hasiči z krajského dotačního Programu na podporu jednotek dobrovolných hasičů obcí Karlovarského kraje. Jednalo se o maximální částku určenou na nákup cisterny, i když ve výsledku pokrývá jen nepatrnou část pořizovací ceny. Jsem rád, že další stanice mohla být vybavena nových moderním strojem, který přispěje ke zlepšení podmínek při zásazích. Velmi si vážím práce dobrovolných hasičů a těm chodovským přeji, aby byli s novým vozidlem spokojeni a z každého zásahu se vrátili ve zdraví,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.           

Cisternová automobilová stříkačka Scania CAS 20/4000/240-S2Z je vybavena standardní technickými prostředky pro zásahy při požárech, dopravních nehodách a technických zásazích. Do nového vozidla bylo pořízeno vyprošťovací zařízení značky Holmatro s motorovou jednotkou v jednohadicovém systému pro každý vyprošťovací nástroj zvlášť. Součástí je střihač pedálů, rozpěrný válec, ale i stabilizační podpěry, klíny a bloky. Ve výbavě je také nehodová clona, zdravotnické vybavení, transportní plachta, záchranná deska, vanová nosítka, skládací nosítka, AED, termokamera a další. Nedílnou součástí je vybavení používané při požárech. Zajímavostí je, že se jedná o první vozidlo CAS od společnosti THT, které je vybaveno výstražným světelným a zvukovým zařízením značky Whelen s nízkofrekvenční sirénou Howler.            

 

Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková
Datum aktualizace 15. 3. 2024 - 11:30