Domů Aktuality Blíží se Den národnostních menšin, přijďte poznat svoje sousedy a ochutnat jejich speciality

Blíží se Den národnostních menšin, přijďte poznat svoje sousedy a ochutnat jejich speciality

Den národnostních menšin

Barevný, voňavý a plný pozitivní energie – tak přesně těmito slovy by se dal popsat Den národnostních menšin, který každoročně pořádá Výbor pro národnostní menšiny Zastupitelstva Karlovarského kraje. Letos se akce uskuteční v sobotu 16. září na Starém náměstí v Sokolově v rámci Hornického dne. Těšit se můžete na bohatý program plný hudby a tance a společně s námi nahlédnete i pod pokličku tradiční kuchyně našich sousedů.

„Ve Výboru pro národnostní menšiny Zastupitelstva Karlovarského kraje se snažíme bořit předsudky a bariéry mezi jednotlivými národy a národnostmi, které žijí na území našeho regionu. Jednou z akcí, jež k tomu má jednoznačně přispět, je i pravidelně pořádaný Den národnostních menšin. Ten se každoročně těší velkému zájmu návštěvníků a já věřím, že letos tomu nebude jinak. Tak si přijďte společně s námi užít den plný nevšedních zážitků, v rámci něhož se blíže seznámíte se zvyklostmi a kulturou našich sousedů a ochutnáte i něco dobrého z jejich kuchyně. Už nyní se těším na setkání s vámi,“ uvedla předsedkyně výboru a uvolněná zastupitelka pro oblast lázeňství, cestovního ruchu a kreativních průmyslů Markéta Monsportová.   

Program v pořadí již 15. ročníku Dne národnostních menšin začne v 11:30 hodin ihned po slavnostním průvodu. Možná, že sami budete překvapeni, kolik národnostních menšin žije u nás v kraji. Na akci vystoupí nejpočetněji zastoupená maďarská, rumunská, vietnamská, mongolská, ukrajinská, ruská, srbská, německá, slovenská anebo například romská menšina. Chuťové pohárky pak jistě potěší prezentace jejich gastronomie. Na výběr bude z celé řady pokrmů nejrůznějších barev a vůní.

Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová
Datum aktualizace 12. 9. 2023 - 10:09