Aktuálně  

Pro vstup do fotogalerie klikněte na banner:

Děkujeme všem hrdinům 


  
OPATŘENÍ VLÁDY  A MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ ČR:
Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo nové ochranné opatření s účinností od 5. 6. 2020 od 12.00 hodin do 14. 6. 2020 do 23.59 hodin, které přináší uvolnění v omezení cestování mezi Českou republikou, Rakouskem, Maďarskem a Německem. Zároveň vydalo další mimořádné opatření k nošení ochranných prostředků dýchacích cest s výjimkami s účinností od 8. 6. 2020 do odvolání. S jejich podrobným zněním se můžete seznámit zde.

Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo dne 2. 6. 2020 nová mimořádná opatření, která upravují omezení fungování provozoven a provozů služeb, a to od 4. do 8. 6. a od 8. 6. 2020 do odvolání. S účinností od 8. 6. 2020 bylo také schváleno mimořádné opatření k zákazu a omezení hromadných akcí nad 500 osob. Zároveň bylo zrušeno mimořádné opatření ze dne 9. 4 2020, kterým bylo nařízeno poskytovatelům sociálních služeb zajistit pravidelné vyšetřování všech svých zaměstnanců na přítomnost specifických protilátek proti nemoci COVID-19. Bližší informace najdete pod tímto odkazem.


WEBOVÁ STRÁNKA KE COVID-19:
Další aktuální informace ohledně onemocnění COVID-19, včetně všech nařízení,  doporučení a důležitých kontaktů, najdete na této webové stránce Karlovarského kraje.

 


 

 

Přehled dění v kraji

Senioři převzali ceny za výtvarná díla

​Slavnostním vyhlášením výsledků byl včera završen v pořadí již sedmý ročník oblíbené výtvarné soutěže pro seniory s názvem „Věk pro nás není překážkou“. Ceny v podobě dárkových košů a publikací o regionu převzalo z rukou hejtmana Karlovarského kraje Petra Kubise devět výtvarníků. Až do konce června se pak můžete seznámit s pracemi všech soutěžících ve vestibulu krajského úřadu, kde probíhá doprovodná výstava.

Český rozhlas Karlovy Vary připomíná dvacetiletí kraje

​U příležitosti 20. výročí existence krajů, které slavíme v letošním roce, připravil Český rozhlas Karlovy Vary speciální rubirku Dvacítka Karlovarského kraje. Od června do poloviny října se mohou posluchači každá pátek a sobotu těšit na zajímavosti z regionu a výlety na nejkrásnější místa.

Vláda jednala v kraji o řešení pro Sokolovskou uhelnou

​Řešení pro Sokolovskou uhelnou, dotace pro obce i urychlení silničních staveb a oprav silnic a dálnic – taková byla hlavní témata, o kterých přijel do Karlovarského kraje jednat premiér Andrej Babiš a další členové vlády. Na návštěvě v regionu je provázel hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis a další zástupci vedení kraje.

Cyklus přírodovědných akcí a vycházek pokračuje

​Nejrozsáhlejším projektem, který běží v chebském muzeu již od roku 2005, je cyklus přírodovědných akcí s názvem „Pojďte s námi do přírody“. V rámci něho je každoročně organizováno několik desítek přednášek, výstav a exkurzí v regionu západních Čech. Již o tomto víkendu se můžete vydat do jedné z nejhezčích motýlích lokalit Českého lesa, poznávat květenu v okolí Valče či objevovat památné stromy na území Kraslicka.
 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016