Aktuálně  


Návštěvy hospitalizovaných pacientů jsou zakázány již ve všech nemocnicích na území Karlovarského kraje. Důvodem je zvýšený výskyt respiračních onemocnění a chřipky. Zákaz platí do odvolání.


  

Senioři, kteří se věnují některé z výtvarných činností, se opět mohou zapojit do dalšího ročníku oblíbené soutěže VĚK PRO NÁS NENÍ PŘEKÁŽKOU. Pro vítěze jsou připraveny pěkné ceny v podobě dárkových košů a publikací o regionu. Práce lze odevzdávat v termínu od 2. ledna do 28. února.


 Záměr počtu přijímaných uchazečů pro školní rok 2019/2020 (pdf)

 Žádost o vydání zápisového lístku ke vzdělání ve střední škole


  

LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI
  

Přehled dění v kraji

Žák Střední školy stravování a služeb Karlovy Vary se stal mistrem Evropy

​Střední škola stravování a služeb Karlovy Vary dosáhla zcela mimořádného úspěchu v prestižní soutěži Koruna kreativity 2019, která je současně otevřeným mistrovstvím Evropy. Žák 3. ročníku oboru Kadeřník Cao Tan Hoang postoupil z oblastního kola do finále a zvítězil v kategorii Pánský střih a styling. Zároveň byl vyhlášen i absolutním vítězem celé soutěže.

Přijďte na konferenci věnovanou zdravému mozku a paměti

​Začínáte zapomínat? Chcete si udržet vysoký pracovní výkon i po padesátce? Víte, jak se učit efektivně pro 21. století? O tom všem se dozvíte zajímavosti a novinky na odborné konferenci s názvem "Den zdravého mozku a paměti". Akce se bude konat 14. března 2019 v Krajské knihovně v Karlových Varech Dvorech. Hlavním organizátorem je karlovarský spolek Biblio, záštitu nad akcí převzala hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová. 

V krajské knihovně se mluví o obnově památek a krajiny

​Společenský sál krajské knihovny ve Dvorech dnes do posledního místa zaplnili účastníci konference Péče o památky a krajinu v Karlovarském kraji. Akci, během níž je prezentována činnost spolků, obcí a dalších institucí v oblasti záchrany kulturního dědictví, pořádá Spolek pro dokumentaci a obnovu památek Karlovarska ve spolupráci s Karlovarským krajem. Program bude probíhat až do 17 hodin.

Krajská záchranka má nové robotické pomocníky

​Robotické multifunkční figuríny, které fungují stejně jako lidské tělo, od nynějška používají při výcviku a vzdělávání krajští záchranáři. Moderní simulační techniku pořídila Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje s dotací z Integrovaného regionálního operačního programu. Součástí projektu je  výcvikové pracoviště operátora tísňové linky 155 a učebna výcvikového střediska.

​​Kraj vyzývá k účasti na výstavě „Má vlast cestami proměn“

​Karlovarský kraj se poprvé v historii stane hlavním partnerem 11. ročníku putovní výstavy „Má vlast cestami proměn“, jež seznamuje s úspěšnými projekty napříč regiony. Máte-li ve svém okolí povedenou rekonstrukci či úpravu krajiny, nebo jste dokonce sami tvůrci takovéto proměny, pak se se svým dílem pochlubte a inspirujte ostatní. Uzávěrka přihlášek je do 28. února.
 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016