Aktuálně  

Podkladové materiály pro 16. zasedání Zastupitelstva Karlovarského kraje dne 25.04.2019


 

 ​Až do 30. dubna můžete navštívit výstavu k výtvarné soutěži pro seniory „Věk pro nás není překážkou“.  Práce jsou k vidění ve foyer budovy A krajského úřadu každý všední den v úředních hodinách.​​


 
Petici "Peníze z emisních povolenek zpátky do regionů" s podtitulem "Petice za záchranu sociální a ekonomické stability Karlovarského a Ústeckého kraje" lze podepsat na recepci budovy A Krajského úřadu Karlovarského kraje, Závodní 353/88, Karlovy Vary.

 

Záměr počtu přijímaných uchazečů pro školní rok 2019/2020 (pdf) 

 Žádost o vydání zápisového lístku ke vzdělání ve střední škole


LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI
  

Přehled dění v kraji

Žáci Gymnázia Ostrov mají moderní laboratoř chemie

​Několik g​enerací úspěšných chemiků se připravovalo na prestižní soutěže i budoucí vysokoškolská studia v laboratoři chemie Gymnázia Ostrov. Prostory staré sedmdesát let ale dávno dosloužily, proto škola přišla v roce 2016 s projektem modernizace, na který získala dotaci z programu Integrovaný plán rozvoje území (IPRÚ). Celkové náklady na přestavbu učebny a přilehlého zázemí činily 4 miliony korun.

Muzeum si připomene výročí otevření nové stálé expozice

​Blíží se Velký pátek, a pokud nemáte program na tento sváteční den, nenechte si ujít návštěvu Muzea Karlovy Vary. To si připomíná dvouleté výročí od otevření nové stálé expozice, která se pyšní prestižním oceněním z národní soutěže Gloria Musaealis. Vstupné je po celý den zdarma.

​Do kraje zavítala velvyslankyně Kanady

​Velvyslankyně Kanady Barbara C. Richardson, která přijela na pracovní návštěvu do našeho regionu, se v pondělí setkala s náměstkem hejtmanky pro oblast dopravy a silničního hospodářství Martinem Hurajčíkem. Na krajském úřadě společně hovořili například o rozvoji lázeňství či o útlumu těžby a chystaných opatřeních.

Do soutěže "Pečující roku" můžete přihlásit své blízké

​Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) vyhlásilo soutěž s názvem "Pečující roku". Jejím cílem je ocenit neformální rodinné pečující, kteří se starají o příbuzného seniora či zdravotně postiženého člena rodiny. Přihlášky lze zasílat do 26. dubna 2019. Vítězové převezmou ceny na Fóru rodinné politiky 15. května v Brně.

​Kraj se prezentoval na veletrhu FOR BIKES 2019

​To nejlákavější pro cyklisty z domova i ze zahraničí představil v závěru března na 10. ročníku pražského veletrhu cyklistiky FOR BIKES 2019 Karlovarský kraj. Největší akce svého druhu v České republice otevírá každoročně cyklistickou sezonu a nabízí cyklosortiment pro všechny věkové i výkonnostní skupiny obyvatel. Letos si její návštěvu opět nenechaly ujít desítky tisíc lidí.
 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016