Aktuálně

 

 
PŘESUN INFORMACÍ O COVID-19:
Veškeré informace k situaci ohledně COVID-19 v Karlovarském kraji a v ČR najdete na samostatném webu.

ANKETNÍ LÍSTEK - SENIOR ROKU 2021
Znáte seniora, který si podle vás zaslouží získat ocenění? Přihlaste ho do ankety „Senior roku 2021“. Anketní lístek naleznete pod tímto odkazem. Bližší informace naleznete zde.

 
PŘIHLÁŠKA DO KRAJSKÉHO PARLAMENTU DĚTÍ A MLÁDEŽE:
Jste aktivní a nevyhýbáte se diskusi? Je vám 13 až 20 let? Pak se můžete stát členy Krajského parlamentu dětí a mládeže! Přihlášení je možné prostřednictvím online formuláře do 15. 9. 2021. 
 
FAQ - OPERAČNÍ PROGRAM SPRAVEDLIVÁ TRANSFORMACE 2021-2027:
Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy týkající se Operačního programu Spravedlivá transformace 2021-2027 najdete na stránkách Regionální stále konference. Pro zájemce máme také informace k Fondu spravedlivé transformace jako celku. 

 

Podkladové materiály pro 7. zasedání Zastupitelstva Karlovarského kraje dne 28.6.2021 (aktualizováno 23.6.2021)


 

 

Přehled dění v kraji

Kraj chce plánování rozvoje regionu přenést do plně digitalizovaného prostředí

Karlovarský kraj plánuje v následujících obdobích přenést řízení rozvoje území regionu do plně digitalizovaného prostředí. Díky tomu bude možné sladit výstavbu budov z pohledu přípravy rozpočtu stavby, energetické náročnosti i dobu udržitelné existence objektů. Využít chce k tomu metodu BIM (Building Information Modeling), tedy vytvoření digitálního modelu – dvojčete budovy, který bude zahrnovat veškeré informace o objektu pro jeho realizaci, správu a provoz po dobu jeho užívání. To zároveň umožní získaná data propojit s digitální technickou mapou Karlovarského kraje a pracovat s nimi při plánování výstavby a rozvoje infrastruktury v okolí, v rámci celého regionu. Později by se tato data mohla promítnout i do připravované Digitální mapy veřejné správy ČR. 

​Karlovarský kraj je za hranicí 200 000 vyočkovaných dávek vakcín proti COVID-19

V Karlovarském kraji byla na počátku týdne podána dvoustá tisící dávka očkování proti COVID-19. Téměř 70 tisíc lidí z celkového počtu 292 094 (31. 3. 2021) už je plně očkováno oběma dávkami. Nejvyšší proočkovanost eviduje kraj v seniorských skupinách občanů 70 a 80+.


Přijďte na vernisáž výstavy „Jiří Trnka a další tvůrci z jeho rodiny“ do Interaktivní galerie Becherova vila

Interaktivní galerie Becherova vila, pobočka Galerie umění Karlovy Vary, Vás srdečně zve ve čtvrtek 24. června na zahájení výstavy, která představí tvorbu Jiřího Trnky z netradičního úhlu – v kontextu rodiny. Nakolik tento světoznámý umělec ovlivnil autorské práce svých nejbližších, mohou návštěvníci karlovarské výstavy v Becherově vile posoudit osobně v rozmanitě členěné expozici.   

Křesadla mají v Karlovarském kraji své majitele

Cena Křesadlo je cenou symbolickou a jejím účelem je poděkovat dobrovolníkům za jejich přínosnou činnost a také zviditelnit dobrovolnictví. Při slavnostním ceremoniálu bylo oceněno 5 dobrovolníků „cenou pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci“ Křesadlo 2020.
 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016