Aktuálně

OPATŘENÍ VLÁDY A MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ ČR: 

Ministerstvo zdravotnictví vydalo ochranné opatření, kterým nařizuje postup všem osobám, které vstoupily na území České republiky a které pobývaly déle než 12 hodin v posledních dnech na území států, které nejsou uvedené na seznamu zemí s nízkým rizikem výskytu onemocnění COVID-19. Opatření zároveň zakazuje vstup na území České republiky všem občanům třetích zemí, které nejsou na seznamu zemí s nízkým rizikem výskytu nemocnění COVID-19.
Ochranné opatření je v platnosti od 3. 8. od 0:00 hod. a platí do odvolání.  
V platnosti dále zůstává
mimořádné opatření ze dne 27. 7. 2020, které omezuje a zakazuje kulturní, společenské a sportovní akce, shromáždění, trhy a další s účastí přesahující ve stejný čas 1000 osob, pokud se akce koná převážně ve venkovních prostorech, nebo 500 osob, koná-li se akce převážně ve vnitřních prostorech staveb. Zároveň zakazuje pohyb bez ochranných prostředků dýchacích cest na výše zmíněných akcích s účastí přesahující ve stejný čas 100 osob, konaných ve vnitřních prostorech.

Podrobné znění všech přijatých opatření a seznam zemí s nízkým rizikem výskytu onemocnění COVID-19 najdete na stránkách Ministerstva zdravotnictví pod tímto odkazem.


ZMĚNA - ODBĚROVÉ MÍSTO V NEMOCNICI KARLOVY VARY:

Odběrové místo pro testování na COVID-19 v Karlových Varech je od pondělí 3. srpna opět umístěno mimo budovy karlovarské nemocnice na parkovišti vedle bývalého dětského oddělení ve spodní části nemocničního areálu. Více informací najdete na stránkách KKN.

Seznam odběr​ových míst pro testy na COVID-19 v Karlovarském a všech dalších krajích najdete
na stránkách MZ ČR.


V krajské anketě SENIOR ROKU můžete zasílat nominace prostřednictvím elektronického anketního lístku v období od 3. července do 15. srpna 2020.


O výsledcích regionální spolupráce Akademie věd ČR a Karlovarského kraje v roce 2019 se dozvíte více na stránkách Karlovarské agentury rozvoje podnikání.


 

 

Přehled dění v kraji

Karlovarský kraj znovu rozdělí dotace na obnovu a ochranu lesů

​Karlovarský kraj opět poskytne dotace v rámci Programu na opakovanou umělou obnovu lesů poškozených suchem a ochranu lesa proti zvěři oplocenkami. Ze svého rozpočtu vyčlenil částku 6 milionů korun.  

Hokejový turnaj „O pohár hejtmana“ v Karlových Varech

​V rámci přípravy na novou sezónu se karlovarští junioři zúčastní tradičního hokejového turnaje O pohár hejtmana. Na ledě se utkají se špičkou mládežnických kategorií nejen z České republiky ale také z Německa. Na ledě se představí týmy - HC Energie Karlovy Vary, hradecký Mountfield, HC Oceláři Třinec, Jungadler Mannheim a Kölner EC z Kolína nad Rýnem.

Jáchymovské dožínky 2020

Paní mámo zlatá, otvírejte vrata“ – právě touto větou končily žně a začínala oslava dožínek. V minulosti se jednalo o oslavu ukončení sklizně. Hospodář převzal poslední snop a na oplátku přichystal hostinu s hudbou a tancem pro všechny účastníky žní. V sobotu se v Jáchymově snopy z pole svážet nebudou, ale oslavy si můžete užít na akci Jáchymovské dožínky aneb Šlikův tolar v sudu.

Karlovarský kraj vyhlásí současně výsledky ankety Sportovec roku 2019 a 2020

Rada Karlovarského kraje rozhodla o zrušení ankety „Nejlepší sportovec Karlovarského kraje za rok 2019“. Ačkoliv byla nominace v roce 2020 spuštěna, slavnostní vyhlášení se neuskuteční, a to na základě vývoje epidemiologické situace v souvislosti s onemocněním COVID-19.
 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016