Aktuálně

 

I letos se můžete zapojit do akce Karlovarského kraje "Vánoční strom splněných přání". Podívejte se na přehled dárků, vyberte si, koho chcete obdarovat, a seznamte se i s dalšími potřebnými informacemi.


  
Karlovarský kraj ve spolupráci se spolkem Český zavináč vyhlašuje krajské kolo soutěže Zlatý erb. Města a obce z našeho regionu mohou odevzdávat přihlášky do pátku 18. ledna do 14 hodin. Na vítěze čekají hodnotné ceny.

 

LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI
  

Přehled dění v kraji

Hejtmanka Karlovarského kraje zůstane ve funkci jako neuvolněná, dále bude také poslankyní

​První žena Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová bude nadále působit na postu hejtmanky jako neuvolněná. Nově tedy bude pobírat jen 0, 4 násobek odměny náležející uvolněným hejtmanům. Zároveň tak může zůstat předsedkyní Rady Asociace krajů ČR, kterou byla znovu zvolena v minulém týdnu. Tuto pozici mohou podle platných stanov vykonávat jen hejtmanky a hejtmani krajů. Působení hejtmanky v neuvolněné funkci dnes na její návrh schválili krajští zastupitelé na svém jednání.

13.12.2018    >> celý článek >>

Podnikatelé z kraje se setkali s hejtmankou

​Krajská hospodářská komora zorganizovala v úterý 11. prosince setkání podnikatelů s hejtmankou Karlovarského kraje. Společně hovořili o rozvoji kraje, o dopravě, podpoře technického vzdělávání a vstupu firem na zahraniční trhy.


13.12.2018    >> celý článek >>

Jak vypadala zima v Krušnohoří na přelomu 19. a 20. století, ukáže výstava

​Před první světovou válkou a v období mezi válkami se v Krušných horách začal naplno rozvíjet turistický ruch i v zimě. Na německé a české straně hor vznikaly lyžařské spolky, stavěly se skokanské můstky i sáňkařské dráhy a konala se zde řada závodů. Nenechte si ujít výstavu v Muzeu Karlovy Vary, která je věnována právě těmto zimním radovánkám. Vernisáž se uskuteční ve středu 12. prosince od 17 hodin.
11.12.2018    >> celý článek >>

V Lokti by kraj mohl začít nabízet středoškolský obor uměleckého směru

​Karlovarský kraj zvažuje budoucí využití Střední průmyslové školy v Lokti. Jedním ze záměrů je zavést v Lokti obor uměleckého směru, kde by mohli studovat středoškoláci, kteří jinak odcházejí na konzervatoř do Plzně nebo do Prahy.

10.12.2018    >> celý článek >>

Hejtmanka Karlovarského kraje byla opět zvolena předsedkyní Asociace krajů ČR

​Hejtmani českých a moravských krajů podruhé zvolili předsedkyní Rady Asociace krajů ČR hejtmanku Karlovarského kraje Janu Mračkovou Vildumetzovou. Došlo k tomu na jednání rady ve čtvrtek 6. prosince v Hluboké nad Vltavou.

​​
 
  
    Rok 2018           ​Rok 2017           Rok 2016           Rok 2015