Aktuálně


Uzavření KACPU:

V pátek 27. ledna  2023 bude uzavřeno Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině v Karlových Varech. Důvodem je termín druhého kola volby prezidenta ČR. Mimo tento den je provoz KACPU bez omezení.

 
Volba prezidenta republiky 2023:
Ve dnech  27. a 28. 1. 2023  se uskuteční II. kolo volby prezidenta České republiky. Základní informace naleznete zde.​ Hlasovací lístky budou k dispozici ve volebních místnostech.

  
Věk pro nás není překážkou: 
Odstartoval 10. ročník výtvarné soutěže pro seniory z Karlovarského kraje ve věku od 60 let. Podmínky účasti a pravidla soutěže naleznete zde. 

  
Informace k očkování proti COVID-19: 
Informace týkající se vakcinace proti COVID-19 a údaje o provozu očkovacích míst najdete na krajském webu k očkování. 

 
Informace pro uprchlíky z Ukrajiny: 
Інформація для біженців з України​: 
Veškeré informace o Krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině a další potřebné údaje najdete na krajském webu. 
Всю інформацію про Регіональний центр допомоги Україні та інші необхідні дані можна знайти на регіональному сайті . 
 
Podkladové materiály pro 25. zasedání Zastupitelstva Karlovarského kraje dne 30.01.2023 (aktualizace 27.01.2023)

  
 

Přehled dění v kraji

Cesty krajem vedly tentokrát do horských měst

Tradiční setkání zástupců kraje se starosty měst a obcí se uskutečnila také v Jáchymově a Božím Daru. K hejtmanovi Petru Kulhánkovi a radnímu Vítu Hromádkovi se tentokrát přidala i radní Oľga Haláková a náměstci hejtmana Karel Jakobec a Vojtěch Franta. Program jednání obsahoval body, které spadají právě do jejich gescí.   

Již potřetí se otevře „Kraj dokořán“

Den plný zábavných vzdělávacích aktivit, inspirativních přednášek a rozhovorů se zajímavými osobnostmi z Karlovarského kraje, představení budoucnosti v podobě e-mobility a nejnovějších trendů v oblasti udržitelnosti a chytrých energií – přesně tak bude vypadat 3. ročník akce Kraj dokořán, na které rozhodně nesmíte chybět.

Další medaile ze zimní Olympiády dětí a mládeže putují do kraje

​Ve znamení skvělých sportovních výsledků se nesly i další dny na zimní Olympiádě dětí a mládeže, která právě teď probíhá v Královéhradeckém kraji. Celkově má náš kraj na kontě už 18 cenných kovů a po třetím závodním dni se nachází na krásném 6. místě mezi všemi regiony.

Střední školy v regionu mohou navýšit maximální počty žáků ve třídách

​Ředitelé středních škol zřizovaných Karlovarským krajem budou moci nabízet v rámci přijímacího řízení nově až 32 volných míst v jednotlivých třídách. Rozhodlo o tom vedení kraje, které tak reagovalo na příchod silných ročníků i možný zvýšený zájem o studium ze strany žáků ukrajinské národnosti.
 
    Rok 2023            Rok 2022            Rok 2021            Rok 2020   

 

​​​​ ​​​​