Aktuálně  

Ve dnech 19. 1. - 24. 1. 2020 se v Karlovarském kraji budou konat Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže. Novinky a zajímavosti k olympiádě můžete sledovat na stránkách akce, Facebooku​ a Instagramu: #odmgang

 

Chcete studovat vojenskou střední školu v Sokolově s oborem zaměřeným na strojírenství? Pak vám nabízíme přehled jednotlivých kroků, které je pro to třeba podniknout: inz-strojirenstvi.pdfKrok za krokem 


 ​
Nechodí vám do schránek Krajské listy a chtěli byste si je přečíst v elektronické podobě? Stačí pouze vyplnit registrační formulář a každý měsíc vám bude na váš e-mail bezplatně zasílán odkaz s aktuálním vydáním. 

​    

LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI
  

Přehled dění v kraji

​Přeshraniční spojení mezi Bad Brambachem a Plesnou je dokončeno

​Mezi Plesnou a Bad Brambach vedlo až do poloviny 20. století silniční spojení, které bylo následně uzavřeno a od té doby na něm nebyla prováděna žádná údržba ani větší rekonstrukce. Díky spolupráci Karlovarského kraje, zemského okresu Vogtland, města Plesná a obce Bad Brambach se podařilo připravit projekt na jeho obnovu, jehož realizace trvala více než dva roky. Za účasti zástupců všech zainteresovaných stran dnes došlo ke slavnostnímu zprovoznění dlouho očekávané silnice.
21.11.2019    >> celý článek >>

Kraj se rozhodl odstoupit od smlouvy na dostavbu nemocnice v Chebu

​Po dlouhém vyjednávání se společnostmi, jež měly provést revitalizaci nemocnice v Chebu, se Karlovarský kraj rozhodl odstoupit od smlouvy o dílo. Hlavním důvodem bylo značné zpoždění a následné bezdůvodné přerušení prací ze strany zhotovitelů, neplnění ujednání o zárukách a nepřevzetí staveniště pro rekonstrukci budovy B. Kraj se nyní bude snažit co nejrychleji vybrat nového zhotovitele, který dokončí stavbu tak, aby pacienty a zaměstnance zdravotnického zařízení nadále neobtěžoval omezený provoz.

21.11.2019    >> celý článek >>

V Karlovarském kraji jednal ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček

​Na pracovní cestu do našeho regionu přicestoval v tomto týdnu ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Společně s hejtmankou Janou Mračkovou Vildumetzovou, se zástupci BMW Group, agentury CzechInvest a s představiteli společnosti Sokolovská uhelná řešili plánovanou výstavu zkušebního centra BMW na Podkrušnohorské výsypce u Sokolova či ceny emisních povolenek. Na Sokolovsku se ministr setkal také se starosty.

21.11.2019    >> celý článek >>

Na školách pokračují besedy s ambasadory dětské zimní olympiády

​Další základní školy, tentokrát v Karlových Varech a Ostrově, hostily besedy s ambasadory zimní olympiády dětí a mládeže. Děti přijeli pozdravit hokejisté z HC Energie Václav Skuhravý a Jakub Flek a úspěšná běžkyně na lyžích Petra Nováková. Ta mimo jiné zavzpomínala na dobu, kdy se sama coby žákyně účastnila olympiády.
20.11.2019    >> celý článek >>

Karlovarský kraj má připravený návrh rozpočtu na rok 2020

​V příštím roce by měl Karlovarský kraj hospodařit s příjmy ve výši 6, 934 miliardy korun a s výdaji, které činí 7, 267 miliardy korun. Provozní rozpočet je nastaven jako mírně přebytkový. Schodek dosahuje 333 milionů korun a tvoří jej prostředky na financování a předfinancování projektů dotovaných z EU a státního rozpočtu. Návrh rozpočtu schválila Rada kraje, následně se jím budou zabývat krajští zastupitelé na svém zasedání 16. prosince 2019.

20.11.2019    >> celý článek >>
 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016