Aktuálně

 
Registrace na očkování proti COVID-19, informace o vakcíně:

Od středy 14. 9. 2022 je v očkovacím centru v KV Areně Karlovy Vary k dispozici upravená vakcína proti COVID-19 od firmy Pfizer zaměřená na původní kmen viru i na subvariantu omikron. Vakcínu Comirnaty Original/Omicron BA.1 lze podat pouze jako posilující dávku osobám od 12 let s odstupem 3 měsíců od poslední dávky.


Kontakt: +420 722 992 645 (na uvedeném telefonním čísle zastihnete personál očkovacího centra POUZE v době provozu očkovacího centra). Provozní doba PO, ST, PÁ 14 - 18.00 hodin.
 

K registraci na očkování proti COVID-19 druhou posilovací dávkou využijte
rezervační systém.
Informace pro uprchlíky z Ukrajiny:
Інформація для біженців з України​:

Veškeré informace o Krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině a další potřebné údaje najdete na krajském webu.

Всю інформацію про Регіональний центр допомоги Україні та інші необхідні дані можна знайти на регіональному сайті.

Přehled dění v kraji

Literární festival Periferie nabídne autorské čtení i setkání se známými spisovateli

Karlovarský kraj podpořil vznik nového literárního festivalu Periferie, jehož 1. ročník proběhne již tento víkend  30. září – 2. října 2022 v Sokolově. Hlavními organizátory jsou slameři Filip Koryta (aka Dr. Filipitch) a Teodor Kravál, kteří  jsou v kraji známí i díky projektu "Budoucnost kraje bez uhlí "pro žáky základních a středních škol. I proto se na festivalu můžete těšit jak na debatu s pedagogy, tak na studentské literární práce.

Karlovarský kraj a projekt Senior Pas zvou seniory na kurzy asertivity a práce s chytrými telefony

Karlovarský kraj připravil ve spolupráci s projektem Senior Pas kurzy pro seniory. Konkrétně se jedná o kurz asertivity, který se uskuteční v Chodově, kurz „Jak na chytrý telefon“ pak mohou senioři navštívit v Sokolově a Mariánských Lázních.

Evropská komise schválila finance pro uhelné regiony

Evropská komise odsouhlasila dotaci pro české uhelné regiony včetně Karlovarského kraje. Jde o celkovou sumu přes 40 miliard korun. V případě Karlovarského kraje se jedná o avizovaných cca 6,2 miliardy korun v rámci Fondu spravedlivé transformace. 

Příjem žádostí v přeshraničním Programu INTERREG Bavorsko-Česko 2021-2027 odstartoval

​Žadatelé o dotace v Programu INTERREG Bavorsko – Česko 2021–2027 mohou začít předkládat své společné projekty v 1. kole programu. Příjem žádostí potrvá do 14. prosince 2022. Celkem je k rozdělení připraveno 99,1 milionu eur z Evropského fondu pro regionální rozvoj. 

 
    Rok 2022            Rok 2021            Rok 2020            Rok 2019