Aktuálně

AKTUÁLNÍ OPATŘENÍ VLÁDY A MZ ČR: 
Vláda České republiky prodloužila nouzový stav, který bude trvat do 12. prosince 2020. 

Krizová opatření vlády související s omezením volného pohybu, omezení škol, maloobchodu a další najdete
na stránkách Úřadu vlády ČR.

Podrobné znění všech přijatých a platných opatření v souvislosti s onemocněním COVID-19 najdete na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR.​

Ministerstvo zdravotnictví vydalo informační leták, který vyzývá veřejnost k omezení sociálních kontaktů. Grafické znázornění naleznete omezeni_socialnich_kontaktu.pdfzde.


PRAVIDLA PRO PŘÍJEZD OBČANŮ ČR A CIZINCŮ DO ČESKÉ REPUBLIKY: 
Mechanismus pro hodnocení epidemiologické situace jednotlivých členských států EU rozděluje země do tří kategorií - zelené, oranžové a červené. Jak postupovat při vstupu na území ČR z takto označených zemí, naleznete ViewImage.pdfzde.


AKTUALIZACE ROZHODNUTÍ HEJTMANA OHLEDNĚ VYČLENĚNÝCH ŠKOL:
Na základě prodloužení nouzového stavu rozhodl hejtman Mgr. Petr Kubis o změně v podobě rozšíření okruhu profesí, pro něž jsou zajištěny služby 7 vyčleněných škol a školských zařízení v Karlovarském kraji. Více informací naleznete rozhodnutí _37_2020.pdfzde.


VÝZVA PRO ZDRAVOTNÍKY:
Vy
zýváme všechny zdravotnické pracovníky, sestry, ošetřovatele, mediky, kteří by byli ochotni pomoci, a to především v druhém COVID centru, jež bylo zřízeno v Zařízení následné rehabilitační a hospicové péče (REHOS) Nejdek, aby se přihlásili.

Pište na email zdravotnici@kr-karlovarsky.cz

Volejte na telefonní číslo
: 607 047 350, a to v pracovní dny od 7.00 do 18.00 hodin.


DOČASNÉ OMEZENÍ ÚŘEDNÍCH HODIN KRAJSKÉHO ÚŘADU:
​Krajský úřad Karlovarského kraje v souvislosti s opatřeními ohledně COVID-19 dočasně omezuje úřední hodiny. Více informací najdete Mimořádné opatření - omezení úředních hodin KÚKK.pdfzde.


LINKA PRO OBČANY INDIKOVANÉ K TESTU NA COVID 19:
Pro občany Karlovarského kraje, které praktický lékař či hygienik indikoval k testu na COVID-19, je zřízena nová telefonní linka k rezervaci na odběrová místa v regionu: 950 380 380. Více informací a postup rezervace najdete v letáku .


ODBĚROVÁ MÍSTA V KARLOVARSKÉM KRAJI:
Odběrové místo Nemocnice Cheb (K Nemocnici 17). Určeno pouze lidem s elektronickou žádankou indikovaným praktickým lékařem či hygienikem.

Odběrové místo v Nemocnici Karlovy Vary (na parkovišti vedle bývalého dětského oddělení ve spodní části nemocničního areálu). Pro osoby s elektronickou žádankou.

Odběrové místo Lab In v Karlových Varech (Bezručova 1098/10). Pro samoplátce, ale případně i osoby s elektronickou žádankou.

Odběrové místo Lab In v Mariánských Lázních (Komenského 515/6). Pro osoby s elektronickou žádankou i samoplátce. 

Odběrové místo Lab In v Aši, Nemocniční 52 (areál LDN Carvac). Pro osoby s elektronickou žádankou i samoplátce. 

Odběrové místo Sokolov - NEMOS, Komenského 77 (areál společnosti Sokolovská bytová).  Pro osoby s elektronickou žádankou.

Odběrové místo NZZ Garant-Service (Fr. Krejčího 6 - před rodinným domem Karlovy Vary). Určeno samoplátcům. 


Odběrové místo Poliklinika Flora Cheb (Májová 582/19). Určeno osobám se žádankou i samoplátcům. 

Telefonní linka pro osoby indikované k odběru: 950 380 380​

Seznam odběr​ových míst pro testy na COVID-19 v ČR najdete na stránkách MZ ČR.


INFORMACE PRO OBČANY - VLASTNÍKY BEZODTOKOVÉ JÍMKY:
Od 1. ledna 2021 začne platit povinnost předkládat doklady o odvozu odpadních vod z bezodtokových jímek za období posledních dvou kalendářních let. Více info_občanům_žumpy_2021FIN.docx.pdfv informačním letáku.


 

 

Přehled dění v kraji

Příští týden se otevřou další dva nové úseky dálnice D6 na Prahu

​Řidiči, kteří cestují mezi Karlovými Vary a Prahou, se dočkají v příštím týdnu zprovoznění nových dvou úseků dálnice D6. V pondělí 30. listopadu by měl být zprovozněn obchvat Řevničova a úsek mezi Řevničovem a Novým Strašecím. Celkem se jedná o 9,8 km nové dálnice.
25.11.2020    >> celý článek >>

Sokolovští vzpěrači převzali ocenění od hejtmana Karlovarského kraje

Sokolovští vzpěrači převzali od hejtmana ocenění za sportovní výkony a výsledky, kterých dosáhli v rámci českého národního týmu na spojených soutěžích Mistrovství Evropy a Světového poháru. Právě v těchto soutěžích dosáhli ve svých váhových kategoriích skvělých výsledků.
24.11.2020    >> celý článek >>

Přestavba mostu přes železnici u Nového Sedla je hotová

Kraj nechal zmodernizovat most u Nového Sedla, který nebyl v dobrém technickém stavu. Most se nachází na silnici II/209, která jednak propojuje území Chodovska s dálnicí D6, dále také v budoucnu bude sloužit k propojení dopravy od Karlových Varů ke zkušebnímu centru BMW budovanému na Podkrušnohorské výsypce. Na rekonstrukci mostu kraj získal dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 92, 9 milionu korun včetně DPH. První auta po mostě projedou do konce listopadu.

23.11.2020    >> celý článek >>

Potůčky zabodovaly v 16. ročníku soutěže O Křišťálovou popelnici

​V netradičním kabátu se letos konalo předání ocenění vítězům celorepublikové soutěže obcí v třídění odpadů „O Křišťálovou popelnici“ za rok 2019. Zástupci společnosti EKO-KOM se rozjeli přímo na radnice a obecní úřady, kde ve stejnou chvíli předali ocenění a zveřejnili umístění v soutěži. Radost pro Karlovarský kraj přineslo vítězství obce Potůčky v kategorii obcí do 500 obyvatel.

20.11.2020    >> celý článek >>
 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016