Aktuálně

   

13. jednání Zastupitelstva KK dne 13.9.2018 - záznam​


 

​Výtvarná soutěž na téma „Jak to vypadalo v kraji před 100 lety“ zná své vítěze. Vybraná soutěžní díla budou k vidění na doprovodné výstavě, která bude probíhat od 1. do 19. října ve vestibulu budovy A krajského úřadu. Navštívit jí bude možné každý všední den.


 

Chcete se zúčastnit fotosoutěže na téma "Proměny Karlovarského kraje za posledních 100 let"? Podívejte se na soutěžní pravidla a podmínky. Fotografie můžete zasílat do 30. září.


 

LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI
 

Přehled dění v krajiřehled dění v kraji

Kraj zve na "Svátek seniorů"

​V první říjnový den se po celém světě tradičně slaví Mezinárodní den seniorů. Karlovarský kraj při této příležitosti připravil na sobotu 29. září 2018 pro seniory z celého regionu zábavné odpoledne v Mariánských Lázních a v Chebu. Čekají na ně hudební a pěvecká vystoupení, káva zdarma i možnost zaregistrovat se a získat Senior Pas s nabídkou výhodných slev.


Krajské střední školy se představí uchazečům o studium

​Karlovarský kraj v letošním roce pořádá již 6. ročník tradičních výstav středních škol s podtitulem "Kam po základní škole". Jejich cílem je umožnit žákům základních škol i jejich rodičům získat přehled o nabídkách středoškolského studia v regionu. Akce se postupně uskuteční v Ostrově, v Chebu a v Sokolově.

Chebské muzeum oslaví přicházející podzim

​Nenechte si ujít tradiční Podzimní slavnost, která se letos ponese ve znamení švestek. Čeká vás bohatý program s prezentací podzimní sklizně, ochutnávkou a prodejem nejrůznějších dobrot a chybět nebude ani kulinářská soutěž o nejchutnější švestkovou specialitu. Akce se uskuteční již tuto sobotu v prostorách Muzea Cheb.

Kraje žádají zavést v rámci přijímacích zkoušek na střední školy jednotné bodové ohodnocení jako podmínku přijetí žáka

​Úroveň vzdělávání a výsledky maturitních zkoušek jsou na řadě středních škol tristní. Hejtmani proto vyzývají ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagu k urychlenému řešení. Žádají o zavedení jasného bodového ohodnocení uchazeče v rámci centrálních přijímacích zkoušek na všechny typy středních škol, včetně soukromých, na základě kterého by pak teprve byl žák přijat ke studiu.

       
 
 
    Rok 2018           ​Rok 2017           Rok 2016           Rok 2015