Aktuálně  

​Den s hejtmankou Karlovarského kraje Janou Mračkovou Vildumetzovou se tentokrát uskuteční v úterý 25. června 2019 od 15:00 hodin v budově A Krajského úřadu Karlovarského kraje, Závodní 353/88. Srdečně zveme všechny občany, kteří chtějí řešit své podněty či nápady na zlepšení života ve městech a obcích regionu.


 

Hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová vyhlásila výtvarnou soutěž pro děti a mládež na téma „Pomáhají nám každý den“. Jejím cílem je vzdát hold záchranářům, hasičům i policistům za jejich nelehkou a vysoce záslužnou práci. Soutěž probíhá do 28. června a pro vítěze jsou připraveny hodnotné ceny. Podrobná pravidla najdete zde. 


 ​

Záměr počtu přijímaných uchazečů pro školní rok 2019/2020 (pdf) 
Počet volných míst na středních školách v Karlovarském kraji pro školní rok 2019/2020 
Žádost o vydání zápisového lístku ke vzdělání ve střední škole 


​  

LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI
  

Přehled dění v kraji

Města v kraji budou přednostně přidělovat služební byty hasičům, policistům či záchranářům

​Zástupci Karlovarského kraje se dohodli s představiteli Karlových Varů, Sokolova, Chebu a Aše na tom, že by města podle svých možností přidělovala v budoucnu přednostně městské služební byty příslušníkům a zaměstnancům složek Integrovaného záchranného systému (IZS). Opatření by pomohlo motivovat nové zájemce o práci policistů, záchranářů i hasičů a stabilizovat personální situaci IZS v regionu.

​Hvězdy červeného koberce obsadí foyer krajského úřadu

​Ve foyer krajského úřadu bude od 25. června do 31. července k vidění výstava fotografií českých i zahraničních hvězd, které navštívily Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary v letech 2009 až 2018. Výstava je retrospektivou činnosti městských kronikářů Jana Kroči, Tomáše Tišlera, Jana Prudíka a milovníka Karlových Varů Vladimíra Zábranského.

​Máte ve svém okolí aktivního seniora? Nominujte jej do ankety

​Již potřetí se letos uskuteční anketa Senior roku, kterou vyhlašuje Karlovarský kraj. Jejím cílem je podpořit aktivní stárnutí našich obyvatel a posílit jejich postavení ve společnosti. Návrhy na ocenění může veřejnost zasílat prostřednictvím on-line formuláře umístěného na webu kraje v termínu od 24. června do 15. srpna.

Muzeum Karlovy Vary zve na víkendové vycházky

​Nemáte plány na víkend a rádi byste vyrazili do přírody? Pak si nenechte ujít sobotní historickou exkurzi ke kostelu sv. Mikuláše, který se nachází pod bájnou horou Krudum. V neděli pak můžete vyrazit na golfové hřiště v Olšových Vratech, kde se seznámíte s jeho nezbednými syslími obyvateli.
 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016