Aktuálně

Podkladové materiály pro 6. zasedání ZKK, které se uskuteční dne 22.10.2015
Upozornění na uzavírku Cyklostezky Ohře: do 31. 1. 2016 bude z důvodu provádění přeložky velmi vysokého napětí probíhat úplná uzavírka úseku Cyklostezky Ohře od Chebského viaduktu k železničnímu přejezdu v Jindřichově.
Hlasujte v anketě Osobnost Karlovarského kraje 2015. Své návrhy můžete zasílat do čtvrtka 5. listopadu 2015.
Dotazy a připomínky ke Koncepci uspořádání akutní lůžkové péče v Karlovarském kraji může veřejnost posílat e-mailovou adresu: alena.salatova@kr-karlovarsky.cz.

Informace pro žáky a zákonné zástupce žáků Střední odborné školy obchodu, provozu hotelů a středního odborného učiliště s.r.o.
Žádost o vydání zápisového lístku ke vzdělávání ve střední škole 

Přehled dění v kraji

Hejtman navštívil starosty na Chebsku

Hejtman Karlovarského kraje Martin Havel se vydal na další pracovní cestu krajem. Se starosty Skalné, Plesné a Lubů řešil čerpání evropských peněz, zaměstnanost i dopravní obslužnost. V Kynšperku nad Ohří diskutoval o novele školského zákona, která přináší například změnu ve vzdělávání žáků s lehkým mentálním postižením.

​Knihovnou roku 2015 se stala Městská knihovna Hroznětín

​V prestižní soutěži vyhlašované Ministerstvem kultury ČR jednoznačně zabodovala Městská knihovna Hroznětín, která zvítězila v kategorii základní knihovna. Její zástupci si dnes v pražském Klementinu převzali ocenění z rukou první náměstkyně ministra kultury Kateřiny Kalistové.

Kraj a Nemocnice Sokolov našly řešení situace na lůžkové interně

​Vedení Karlovarského kraje a Nemocnici Sokolov se podařilo vyřešit situaci týkající se nedostatku lékařů i středního zdravotnického personálu, který trápí nemocnice v celé zemi, včetně našeho regionu. Aktuálně se problém týkal interního lůžkového oddělení sokolovské nemocnice.

Muzeum Karlovy Vary zve na přednášku o Mathesiovi

​U příležitosti 450. výročí úmrtí Johanna Mathesia se v Královské mincovně v Jáchymově uskuteční přednáška o životě a díle tohoto známého německého reformátora, který velkou část svého života prožil v Krušných horách. Akce proběhne v sobotu 10. října odpoledne a předcházet jí bude slavnostní mše.


Archiv - rok 2015                    Archiv - rok 2014
Archiv - rok 2013

Výběr dalších zpráv

Kultura, sport a zajímavosti

  Za obrázky vynálezů na krajský úřad

Až do 22. října bude na Krajském úřadě Karlovarského kraje probíhat výstava k výtvarné soutěži pro děti a mládež na téma „Vynálezy, které změnily svět“. Kolekci třiadvaceti vítězných obrázků, které byly oceněny hejtmanem Karlovarského kraje Martinem Havlem, si zájemci mohou prohlédnout v přízemí hlavní budovy A.

Lázeňský festival jablek opět v Mariánských Lázních

Pojďte s námi oslavit podzimní sklizeň na kolonádu v Mariánských Lázních. V sobotu 10. října se zde bude konat Lázeňský festival jablek. Pro návštěvníky je připraven bohatý program, ve kterém nebude chybět výstava tradičních odrůd ovoce, ochutnávka jablečných pokrmů nebo například hudební vystoupení. Akce začíná v 10 hodin.

V Císařských lázních je k vidění to nejlepší ze světové výstavy​

Přijďte do 31. října do Císařských lázní zhlédnout prezentaci Karlovarského kraje ze světové výstavy EXPO 2015 Milano. Součástí expozice jsou nejen prostřené tabule s exkluzivním sklem a porcelánem, ale také promítání legendy o objevení léčivých pramenů a založení Karlových Varů.​

Lahůdka pro milovníky jazzu -  JAZZFEST 2015

Ve dnech 2. - 19. října se v Karlových Varech a v Sokolově bude konat 32. ročník mezinárodního jazzového festivalu JAZZFEST 2015. Návštěvníkům se mimo jiné představí Martin Ondráček a Henry Band nebo Bigband Jazz Fancies. Vstupenky bude možné zakoupit v infocentrech obou měst.