Aktuálně  

Přijďte společně s Karlovarským krajem oslavit Dny evropského dědictví a prohlédnout si zcela novou expozici Muzea Sokolov, ve které je vystaven unikátní zlatý poklad. Akce se uskuteční v sobotu 7. září v prostorách sokolovského zámku a pro malé i velké bude připraven bohatý program. Vstupné je pro všechny zdarma.

 
Nechodí vám do schránek
Krajské listy a chtěli byste si je přečíst v elektronické podobě? Stačí pouze vyplnit registrační formulář a každý měsíc vám bude na váš e-mail bezplatně zasílán odkaz s aktuálním vydáním.

 
Záměr počtu přijímaných uchazečů pro školní rok 2019/2020 (pdf) 
Počet volných míst na středních školách v Karlovarském kraji pro školní rok 2019/2020 
Žádost o vydání zápisového lístku ke vzdělání ve střední škole 

​  

LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI
  

Přehled dění v kraji

Karlovy Vary budou žít o víkendu triatlonem

​Nejlepší triatlonisté planety opět míří do Karlových Varů. Už o tomto víkendu se v nádherných kulisách lázeňského centra uskuteční závod ITU Světového poháru. Nabitá startovní listina a jedna z nejtěžších tratí vůbec slibuje mimořádně atraktivní podívanou. Na své si také přijdou rodiny s dětmi, amatérští či handicapovaní sportovci. Akce se koná za podpory Karlovarského kraje.

Na říjnový Festival bezpečného internetu se registrujte už nyní

​Ve dnech 15. - 16. října 2019 bude Krajská knihovna Karlovy Vary hostit Festival bezpečného internetu (FBI). Jde o jednu ze série odborných konferencí v rámci Evropského měsíce kybernetické bezpečnosti. Akce si kladou za cíl podpořit informovanost o problematice kybernetické bezpečnosti a ochraně především dětí, dospívajících a seniorů v kyberprostoru. Registrovat se na akci mohou zájemci už v těchto dnech.

Budoucí učitelé dostanou od kraje vyšší stipendia

​Karlovarský kraj zvýší stipendia pro vysokoškolské studenty učitelství. Chce tak řešit nedostatek pedagogů na základních a středních školách. Původně vysokoškoláci z různých oborů mohli od kraje získat za rok na stipendiích 24 tisíc korun, což zůstává v platnosti. Nově ale dostanou budoucí učitelé 48 tisíc. V příštím roce pak budou stipendia určena výhradně učitelům a lékařům a dojde rovněž k navýšení poskytované částky.

Karlovarský kraj opět přispěje na údržbu lyžařských běžeckých tras

​Stejně jako v uplynulých letech i v tomto roce bude podpořena údržba a budování lyžařských běžeckých tras v regionu. Pokud Zastupitelstvo Karlovarského kraje na svém zářijovém zasedání odsouhlasí navrhované rozdělení dotací, mezi žadatele z řad měst, obcí a spolků půjde více jak 1,1 milionu korun.

I letos se Karlovarský kraj představí na výstavě Země živitelka

​Po loňském úspěchu na mezinárodním agrosalónu Země živitelka nabídne Karlovarský kraj návštěvníkům akce tentokrát ještě širší prezentaci regionálních výrobků, oceněných produktů i mnoho informací o přírodě, památkách a výletech za krásami regionu. 46. ročník Země živitelky se koná od 22. do 27. srpna 2019 na výstavišti v Českých Budějovicích.

 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016