Aktuálně

 

 
ZMĚNA PROVOZNÍ DOBY ASISTENČNÍ LINKY - OČKOVÁNÍ:
Upozorňujeme všechny zájemce o pomoc při registraci na očkování proti COVID-19 prostřednictvím operátorů bezplatné krajské asistenční linky 800 600 444, že z důvodu trvalého poklesu množství hovorů dojde od 3. 5. 2021 k úpravě provozu linky. Volat bude možné od pondělí do neděle od 9:00 do 15:00 hodin. Využít lze i státní telefonní linku 1221.

 
INFORMACE K PROVOZU CALL CENTRA - ODBĚRY COVID-19:
Z důvodu setrvalého snižování zájmu o rezervace termínů na testy COVID-19 omezuje HZS Karlovarského kraje provoz krajského call centra.To od spuštění online rezervačního systému slouží jako jeho podpora pro občany bez přístupu k internetu apod. Linka krajského call centra 950 380 380 bude od 3. května 2021 dostupná v pondělí až čtvrtek v době od 8:00 do 14:00 a v pátek v době od 8:00 do 13:00 hodin. K rezervaci termínu testu je v současné době primárně určen online rezervační systém Karlovarského kraje na adrese: www.rezervacekk.cz

 
INFORMACE K AKTUÁLNÍ SITUACI COVID-19 V KRAJI:
Podívejte se na prehled.pdfsouhrnný přehled k aktuální situaci COVID-19 v kraji včetně očkování. Platné k 4. 5. 2021.
 
INFORMACE PRO POZŮSTALÉ:
Informace pro pozůstalé ke kompenzaci nákladů na převoz ostatků z jiných regionů  poskytované Karlovarským krajem najdete
 
v tomto dokumentu    
 
AKTUÁLNÍ OPATŘENÍ VLÁDY A MZ ČR: 

Krizová opatření vlády najdete 
na stránkách Úřadu vlády ČR.

Podrobné znění všech přijatých a platných opatření včetně antigenního testování veřejnosti v souvislosti s onemocněním COVID-19 najdete na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR.

Ministerstvo zdravotnictví vydalo informační leták, který vyzývá veřejnost k omezení sociálních kontaktů. Grafické znázornění naleznete omezeni_socialnich_kontaktu.pdfzde.

ODBĚROVÁ MÍSTA V KARLOVARSKÉM KRAJI:

Na odběry je nutné se rezervovat prostřednictvím online rezervačního systému:
www.rezervacekk.cz

Detailní přehled odběrových míst pro provádění PCR testů i antigenního testování v Karlovarském kraji včetně adres najdete zde.

Telefonní linka call centra pro případné poradenství ohledně rezervace odběrů: 950 380 380.

ANTIGENNÍ TESTOVÁNÍ pro své pacienty provádějí i někteří praktičtí a zubní lékaři. Více informací získáte u svého lékaře.


 

PRAVIDLA PRO PŘÍJEZD OBČANŮ ČR A CIZINCŮ DO ČESKÉ REPUBLIKY, DALŠÍ INFORMACE K CESTOVÁNÍ: 
V platnosti je o
chranné opatření nařizující postup pro překročení státní hranice ČR, jeho znění naleznete vstup.pdfzde.

Mechanismus pro hodnocení epidemiologické situace jednotlivých členských států EU rozděluje země do čtyř kategorií - zelené, oranžové, červené a mavě červené. Pravidla vstupu a návratu všech osob do ČR podle tohoto mechanismu naleznete vstup.pdfzde.

Seznamte se s aktuálnímseznam.pdfseznam zemí s nízkým, středním a vysokým rizikem nákazy koronavirem.​


 

FAQ - OPERAČNÍ PROGRAM SPRAVEDLIVÁ TRANSFORMACE 2021-2027:
Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy ohledně Operačního programu Spravedlivá transformace 2021-2027 najdete na stránkách Regionální stále konference. Pro zájemce máme také informace k Fondu spravedlivé transformace jako celku.
 


 

 

Přehled dění v kraji

Ve Smetanových sadech si můžete prohlédnout výstavu Muzea Karlovy Vary

I přesto, že již mohou lidé navštěvovat muzea a pohladit uměním svou duši, nemělo by se zapomínat také na pobyt na čerstvém vzduchu. Když se tyto dvě možnost skloubí dohromady, vznikne z tohoto výstava pod širým nebem. A právě takovou připravilo Muzeum Karlovy Vary.

Karlovarský kraj překročil rekordní hranici 100 000 vyočkovaných vakcín

​Očkovací centra v Karlovarském kraji společně s praktickými lékaři zvládla podat do současnosti 100 146 vakcín proti COVID-19. Karlovarský kraj je navíc premiantem v ČR v počtu očkovaných obyvatel podle místa bydliště, tedy téměř 234 naočkovaných lidí na 1 tisíc občanů k 3. 5. 2021 (celkový počet obyvatel Karlovarského kraje činí 293 311). Ve věkové skupině seniorů 80+ jsou nyní očkováni všichni zaregistrovaní zájemci, podobná je situace v případě lidí starších 70 let, kteří se rozhodli očkování podstoupit. ​

Krajská knihovna Karlovy Vary chce získat nový bibliobox, pomoci může každý z nás

Krajská knihovna usiluje o získání dalšího biblioboxu, který by čtenářům usnadnil vracení výpůjček. V současné době jsou boxy na vrácení knih umístěny před hlavní budovou knihovny ve Dvorech a u Tržnice. Kde jej však knihovníci velmi postrádají, je prostor před pobočkou na Lidické. Tu navštěvují zejména senioři a studenti, a proto by právě zde měl stát další bibliobox.

Karlovarský kraj pokračuje v projektu na zabezpečení škol

Karlovarský kraj se intenzivně zabývá posuzováním bezpečnostní situace ve školách, a to prostřednictvím projektu „Zabezpečení škol a školských zařízení v Karlovarském kraji“. V předchozích letech proto nechal vypracovat posudky, které měly zkontrolovat připravenost na mimořádné situace, které by mohly ohrozit zdraví a životy osob, jež se v objektech škol nacházejí. Bylo zjištěno, že objekty jsou zajištěny systémy pro ochranu majetku, ale v oblasti ochrany osob jsou nutná režimová a technická opatření.             
 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016