Aktuálně  

Upozornění: Vracíte se ze zahraniční cesty z Číny, Jižní Koreje, Iránu, Japonska, Singapuru či Itálie (regionů Benátsko, Lombardie, Emilia Romagna a Piemont)? Pak věnujte pozornost pokynům Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje, jak postupovat v případě podezření na nákazu COVID-19. Využít můžete i infolinku Státního zdravotního ústavu, která je k dispozici denně od 9 do 21 hodin na telefonním čísle 724 810 106.


Chcete si společně s námi připomenout skvělé sportovní výkony a úžasnou atmosféru, která panovala na zimní Olympiádě dětí a mládeže v Karlovarském kraji? Pak navštivte naší fotogalerii, kde si můžete prohlédnout vybrané snímky z jednotlivých soutěžních dní. 


Karlovarský kraj vyhlásil sedmý ročník oblíbené výtvarné soutěže pro seniory s názvem „Věk pro nás není překážkou“.  Přihlašovat lze nejenom ruční práce, ale také obrazy a fotografie. Soutěž probíhá v termínu od 2. 1. do 28. 2. 2020.


Záměr počtu přijímaných uchazečů pro školní rok 2020/2021 (pdf)


 ​
LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI
  

Přehled dění v kraji

Krušného hory budou hostit juniorské mistrovství světa

​Na 43. juniorském mistrovství světa v klasickém lyžování v Oberwiesenthalu se od 28. února do 8. března sejde světová špička mladých závodníků. Šampionát bude zahrnovat soutěže v klasických disciplínách, jako jsou skoky na lyžích, běh na lyžích a severská kombinace. O napínavou podívanou tedy rozhodně nebude nouze.

​Seznamte se s pestrým životem rudných dolů

​Nenechte si ujít zajímavou přednášku, která se uskuteční již tuto sobotu 29. února v prostorách Královské mincovny Jáchymov. Lukáš Falteisek z katedry ekologie Univerzity Karlovy v Praze a člen České speleologické společnosti promluví o ekosystému rudných dolů, jenž je dokonce bohatší než živá příroda v jiných typech podzemí.

Krajská hygienická stanice vydala doporučení pro občany, kteří se vrací ze zahraničí

​Vracíte se ze zahraniční cesty z Číny, Jižní Koreje, Iránu, Japonska, Singapuru či Itálie (regionů Benátsko, Lombardie, Emilia Romagna a Piemont)? Pak věnujte prosím pozornost pokynům Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje, jak postupovat v případě podezření na nákazu COVID-19 způsobenou čínským koronavirem.

Rok 2020 bude patřit Valdštejnům

​Muzeum Cheb se připojilo k celostátnímu cyklu Národního památkového ústavu „Po stopách šlechtických rodů“, jehož cílem je připomínat kulturní, společenské a historické odkazy významných aristokratických rodů. Pro letošek byli vybráni „Valdštejnové – lvi ve službách císařů“  a návštěvníci, kteří zavítají do Chebu, se mají rozhodně na co těšit. Včera byla před muzeem symbolicky uctěna památka Albrechta Valdštejna a připomenuta jeho tragická smrt v roce 1634.
 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016