Aktuálně

   

​Informace k zasedání Zastupitelstva Karlovarského kraje: nadcházející jednání krajského zastupitelstva se uskuteční ve čtvrtek 13. prosince 2018 od 9:00 hodin. 


 

Karlovarský kraj vyhlásil  k 100. výročí vzniku Československé republiky anketu, v rámci které ocení výjimečné osobnosti regionu. Návrhy může veřejnost podávat do pátku 30. listopadu 2018 prostřednictvím elektronického formuláře na krajských internetových stránkách.Zapojte se do výtvarné soutěže o návrh podoby a jména maskota, jenž se stane symbolem zimní olympiády dětí a mládeže ČR konané v roce 2020  v našem regionu. Soutěž potrvá do 15. listopadu 2018, přihlášku a podmínky účasti najdete na stránkách odboru školství.

 


 

 

LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI
  

Přehled dění v kraji

Galerie výtvarného umění vystavuje návrhy známých opon

​Navozují očekávání budoucího děje, který diváky a posluchače vtáhne mimo čas a prostor každodenního života. Mohou být také programem, uměleckou vizí a ukazovat ideály nebo hodnoty, k nimž se mají lidé vztahovat. Přijďte si do Galerie výtvarného umění v Chebu prohlédnout výstavu známých i nově objevených opon. Otevřeno je vždy od úterý do neděle od 10 do 17 hodin. Výstava potrvá až do 30. prosince.
15.11.2018    >> celý článek >>

Kraj vyzývá: Dejte dětem šanci na lepší život

​V Karlovarském kraji žijí více jak dvě stovky dětí, které nemohou vyrůstat ve vlastní rodině. Tyto děti jsou často umístěny v ústavních zařízeních už od svého narození a neznají věci, jež jsou pro nás naprosto běžné. Nikdy třeba nezažily oběd s maminkou a tatínkem, nezašly na společný nákup nebo nejely na prázdniny k babičce a dědečkovi. Ačkoliv se dětské domovy snaží o děti postarat nejlépe, jak umí, děti potřebují hlavně zažít, co je to rodina. Pakliže vám není jejich osud lhostejný, staňte se pěstounem.
15.11.2018    >> celý článek >>

Karlovarský kraj představil návrh rozpočtu na rok 2019

​V příštím roce by měl Karlovarský kraj hospodařit s příjmy ve výši 6, 558 miliardy korun a s výdaji, které činí 6, 780 miliardy korun. Schodek je oproti ľoňsku poloviční, dosahuje 222 milionů korun a vznikl z důvodu předfinancování projektů dotovaných z EU. Návrh rozpočtu schválila Rada kraje. zabývat se jím budou také krajští zastupitelé na svém zasedání 13. prosince 2018.
14.11.2018    >> celý článek >>

Kraj zvelebuje muzea, galerie i knihovnu

​Karlovarský kraj je zřizovatelem osmi příspěvkových organizací v oblasti kultury. Najdete v nich nejenom cenné umělecké sbírky, ale také nejrůznější předměty a knihy, které vypovídají o historii našeho regionu a životě jeho obyvatel. Kraj se proto snaží postupně rekonstruovat objekty, v nichž tyto instituce sídlí, a modernizovat jejich zastaralé vybavení. Jak prozradila náměstkyně hejtmanky pro oblast kultury a památkové péče Daniela Seifertová, na řadě míst v současnosti panuje čilý stavební ruch anebo se teprve na příchod řemeslníků připravují.
13.11.2018    >> celý článek >>
 
 
 
    Rok 2018           ​Rok 2017           Rok 2016           Rok 2015