Aktuálně

Upozornění na železniční výluky: Do 4. září 19:00 hodin bude probíhat výluka mezi stanicemi Bad Brambach a Adorf, do 15. září 17:30 hodin pak potrvá výluka mezi stanicemi Nejdek a Potůčky. Výluka mezi stanicemi Žlutice a Bečov nad Teplou končí 30. září.
 Podkladové materiály pro 5. zasedání ZKK, které se uskuteční dne 10.9.2015

​Upozornění pro zájemce o kotlíkové dotace: První výzva k podávání žádostí o příspěvek bude vyhlášena letos v zimě. Podrobné informace budou včas uveřejněny na internetových stránkách Karlovarského kraje.

Informace pro žáky a zákonné zástupce žáků Střední odborné školy obchodu, provozu hotelů a středního odborného učiliště s. r. o. najdete na stránkách Školského portálu.
Záměry počtu přijímaných uchazečů pro školní rok 2015/2016 
Počet volných míst na středních školách - rok  2015/2016
  Žádost o vydání zápisového lístku ke vzdělávání ve střední škole  

Přehled dění v kraji

Lidé z hazlovské PATY vyměnili samotu za nové domky v Aši

​Karlovarský kraj nechal vybudovat nové bydlení pro obyvatele Domova pro osoby se zdravotním postižením PATA Hazlov. Celkem 6 dětí a 12 dospělých klientů se během prázdnin přestěhovalo do moderních domků v Jiráskově ulici v Aši. Budou tak moci žít jako jejich vrstevníci mimo zdi ústavní péče.

Učiliště z Horního Slavkova se představí v muzeu

​​V prostorách městského muzea v Horním Slavkově mohou zájemci do konce září zhlédnout zajímavou výstavu věnovanou prezentaci Odborného učiliště Horní Slavkov. Návštěvníci si mohou prohlédnout výrobky žáků, ale také získat potřebné informace o škole či přijímacím řízení.​

Jakub Pánik: R6 lze dostavět podstatně rychleji

Už za deset let - v roce 2025 - by mohli řidiči jezdit po kompletně dokončené rychlostní silnici R6 z Karlových Varů do Prahy. Tedy o čtyři roky dříve, než nyní uvádí národní Dopravní sektorová strategie. Podstatné urychlení dostavby jedenácti chybějících úseků R6 navrhuje náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik a snaží se o tom přesvědčit ministra dopravy Dana Ťoka a jeho úředníky.

V Karlových Varech vznikne pobočka FTVS UK zaměřená na fyzioterapii

​O další možnosti vysokoškolského studia v našem regionu jednalo v těchto dnech vedení Karlovarského kraje a města Karlovy Vary s ministerstvem školství. Mělo by jít o pobočku Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, obor fyzioterapie, která by sídlila v krajském městě.

Archiv - rok 2015                    Archiv - rok 2014
Archiv - rok 2013

Výběr dalších zpráv

Kultura, sport a zajímavosti

V Císařských lázních je k vidění to nejlepší ze světové výstavy

Přijďte do 31. října do Císařských lázní zhlédnout prezentaci Karlovarského kraje ze světové výstavy EXPO 2015 Milano. Součástí expozice jsou nejen prostřené tabule s exkluzivním sklem a porcelánem, ale také promítání legendy o objevení léčivých pramenů a založení Karlových Varů.

Chebská galerie zve na výstavu STARTED 2015

Výstavu děl studentů uměleckých škol , kteří se představili na přehlídce nejlepších diplomových prací evropských akademií, připravila pro své návštěvníky Galerie výtvarného umění v Chebu. Tři mladí umělci představují své vize prostřednictvím filmu. Umělecká prezentace potrvá do 4. října.

Letohrádek Ostrov hostí poslední letošní výstavu Ivany Hejdukové

Letohrádek Ostrov, pobočka Galerie umění Karlovy Vary, Vás srdečně zve na výstavu výtvarnice Ivany Hejdukové s názvem "3 = zelenomodrá". Autorka v prostorách Letohrádku připravila pro návštěvníky velmi působivou instalaci, která zde bude k vidění do 27. září.

Na zámku v Sokolově probíhá sběratelská výstava

Až do 1. listopadu bude v prostorách sokolovského zámku k vidění unikátní výstava Sběratelství. Prohlédnout si můžete zápalkové nálepky, obaly od žvýkaček a čokolád, nápojové etikety, pivní lahve, modelovou železnici, „angličáky“, ale třeba i klasické poštovní známky.