Aktuálně

 
Upozornění pro zájemce o studium na vojenské střední škole v Sokolově: Individuální setkání v rekrutačním pracovišti Plzeň lze telefonicky domluvit s nadpraporčíkem Tomášem Klasňákem, telefon: 973 340 476.

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová vyhlašuje v pořadí již 5. ročník výtvarné soutěže s názvem  Věk pro nás není překážkou“. Soutěž je určena pro všechny seniory z našeho regionu, kteří se věnují některé z výtvarných činností. Práce jsou přijímány v termínu od 2. 1. do 28. 2. 2018.
 ​

V nemocnicích v Karlových Varech, Ostrově, Sokolově a Chebu platí zákaz návštěv. Důvodem je nárůst počtu akutních respiračních onemocnění. O zrušení zákazu vás budeme informovat.


LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI


 
Záměr počtu přijímaných uchazečů pro školní rok 2018/2019 (pdf)
Žádost o vydání zápisového lístku ke vzdělávání ve střední škole 
 

Přehled dění v kraji

Soutěž Vesnice roku vstoupila do dalšího ročníku

​Obce z našeho regionu se mohou opět zapojit do každoročně vyhlašované soutěže Vesnice roku. Jejím cílem je povzbudit venkovské obyvatele k aktivní účasti na rozvoji svého domova a zároveň ukázat, co všechno se jim daří realizovat. Přihlášky lze posílat do 30. dubna. Vítězná obec získá finanční odměnu dva miliony korun a nově také osobní automobil na dva roky.

​V karlovarském muzeu přivítali desetitisícího návštěvníka

​Muzeum Karlovy Vary deset měsíců po otevření nové stálé expozice, která přibližuje dějiny města a regionu zážitkovou formou, přivítalo desetitisícího návštěvníka. Stalo se tak ve středu 21. února, kdy si vstupenku zakoupila rodina Škardových z Plzně.

​Kraj navýšil prostředky na údržbu a obnovu sportovních zařízení

​Karlovarský kraj vyhlásí 26. března dotační program, v rámci kterého budou moci sportovní kluby a tělovýchovné jednoty z našeho regionu žádat o příspěvky na údržbu a obnovu sportovních zařízení. Oproti minulému roku došlo k navýšení finančních prostředků, žadatelé si mezi sebou rozdělí celkem 6 milionů korun.  Žádosti budou přijímány v termínu od 1. do 30. dubna.

Krajské dotační programy podpoří rodiny, seniory i dobrovolníky

​Kraj vyhlašuje programy pro poskytování dotací z krajského rozpočtu na podporu rodiny, aktivní činnosti seniorů a dobrovolnictví. Žádat o dotace mohou spolky i neziskové organizace. Podávání žádostí je přitom jednodušší, protože žadatelé se zaregistrují v elektronickém systému a listinné podklady mohou doručit následně.

 
     Archiv - rok 2017           Archiv - rok 2016           Archiv - rok 2015