Aktuálně

 
Od 1. 1. 2018 nebudou muset řidiči na základě vyhlášky Ministerstva dopravy ČR kupovat pro úsek dálnice D6 z Karlových Varů do Chebu dálniční kupón.  

 
Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová vyhlašuje v pořadí již 5. ročník výtvarné soutěže s názvem Věk pro nás není překážkou“. Soutěž je určena pro všechny seniory z našeho regionu, kteří se věnují některé z výtvarných činností. Práce jsou přijímány v termínu od 2. 1. do 28. 2. 2018.

Obce a města z regionu se mohou hlásit do krajského kola jubilejního 20. ročníku soutěže Zlatý erb. Na výherce čekají zajímavé ceny a postup do celostátního finále. Uzávěrka přihlášek je 19. 1. 2018.

 

Přehled dění v kraji

Hejtmanka Jana Vildumetzová bojuje za otevření pobočky vojenské školy už v letošním roce

​Karlovarský kraj podnikl všechny kroky k tomu, aby se v Sokolově od školního roku 2018/2019 mohla otevřít pobočka střední vojenské školy, kde by studovali budoucí specialisté vzdušných sil. Ministerstvo obrany nicméně ve své tiskové zprávě včera informovalo, že se se zahájením studia v tomto roce nepočítá.

​Chebské muzeum má novou ředitelku

​Rada Karlovarského kraje na svém prvním letošním zasedání jmenovala do čela Muzea Cheb Martinu Kulovou. Řízení příspěvkové organizace se ujala 9. ledna a nahradila tak bývalého ředitele Zbyňka Černého, který zemřel nečekaně vloni v listopadu po krátké těžké nemoci.

Karlovarský kraj se představí na veletrzích v Brně

​Správnou inspiraci pro letošní dovolenou v tuzemsku můžete najít už od čtvrtka 18. do neděle 21. ledna na brněnském výstavišti, kde se uskuteční veletrhy cestovního ruchu GO a REGIONTOUR. V největší národní prezentaci nebude chybět nabídka cestovních kanceláří a agentur i jednotlivých regionů.

​Kraj vyhlásí dotační programy v oblasti kultury, památkové péče a cestovního ruchu

​V první polovině února vyhlásí Karlovarský kraj dotační programy v oblasti kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Díky nim lidé budou moci zrekonstruovat památkově chráněné objekty, uspořádat kulturní či společenskou akci, vydat nějakou zajímavou publikaci nebo propagovat místo, které rozhodně stojí za navštívení.
 
     Archiv - rok 2017               Archiv - rok 2016             Archiv - rok 2015