Aktuálně

Upozornění pro zájemce o kotlíkové dotace: První výzva k podávání žádostí o příspěvek bude vyhlášena letos v zimě. Podrobné informace budou včas uveřejněny na internetových stránkách Karlovarského kraje.
Informace pro žadatele o dotace: Od února 2015 platí novela zákona č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech, která mění vyhlašování dotačních titulů. Upozorňujeme proto žadatele, aby počkali s podáváním žádostí do doby vyhlášení nových dotačních titulů pro nadcházející období. Bližší informace získáte na jednotlivých odborech.
Do 7. 8. 2015 se lze vyjádřit kdílčím cílům Krajského plánu vyrovnávání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením na období 2015 – 2020. Připomínky můžete zasílat na e-mailovou adresu  petra.sindelarova@kr-karlovarsky.cz
Záměry počtu přijímaných uchazečů pro školní rok 2015/2016 
Počet volných míst na středních školách - rok  2015/2016
  Žádost o vydání zápisového lístku ke vzdělávání ve střední škole  

Přehled dění v kraji

Vydejte se na netradiční prohlídku města Ostrova

​Víte, jak se ostrovští měšťané poprali s útlakem vrchnosti? První ze tří komediálních prohlídek starého města v podání pouličního divadla Viktora Braunreitera vám to předvede. Akce proběhne v pátek 31. července od 19:30 hodin.

Kraj se postará o údržbu Cyklostezky Ohře v úseku Sokolov - Kynšperk

​Ačkoliv byl úsek mezi Sokolovem a Kynšperkem dokončen už před pěti lety, stavba, kterou financovalo Ministerstvo financí ČR z fondu na zahlazování ekologických škod, prošla kolaudací až letos v červnu. Šestnáct kilometrů dlouhou trasu nyní přebírá do svého majetku kraj a poté ji bude moci začít spravovat a udržovat.

Karlovarský kraj podpoří vznik vysoké školy

Rada kraje schválila podporu zřízení detašovaného pracoviště Univerzity Karlovy v Karlových Varech. Ve spolupráci s Karlovou univerzitou a městem Karlovy Vary by se tak již v příštím roce mohlo podařit otevřít fakultu se zaměřením na fyzioterapii, ergoterapii, balneologii, rehabilitaci a zdravotnický management.

Karlovarský kraj se představí na Pražském hradě

​V letošním roce se už podeváté koná mezinárodní festival Architecture Week Praha. Každý, kdo navštíví během následujících měsíců Jiřský klášter, si bude moci prohlédnout největší architektonické skvosty Karlovarského kraje. K vidění budou i ukázky umění.
Archiv - rok 2015                    Archiv - rok 2014
Archiv - rok 2013

Výběr dalších zpráv

Kultura, sport a zajímavosti

Na vernisáž se vydejte do Galerie výtvarného umění v Chebu

Galerie výtvarného umění v Chebu si Vás dovoluje pozvat na souběžné výstavy malíře Karla Součka, od jehož narození uplyne letos sto let a autora experimentální poezie Jiřího Koláře se sérii 23 koláží Hommage à Baudelaire s podtitulem Partitura zvukové básně. 

Becherova vila zve na výstavu „Kouzelné světy Karla Zemana“

Výstava přibližuje svět zcela unikátního a originálního režiséra - vizionáře, jehož filmy patří svou nezaměnitelnou poetikou inspirovanou Julesem Vernem ke zlatému fondu české kinematografie. Originální kostýmy a doplňky z filmů budou v karlovarské Becherově vile k vidění od 4. července do 30. srpna. Expozice nabídne i interaktivní prvky, například trikové focení s rybou.

Nejdecké muzeum připomene hrůzy 1. světové války

Výstava připravená ve spolupráci s Muzeem Sokolov reflektuje průběh jednoho z nejhorších válečných konfliktů v dějinách lidstva. Součástí expozice budou nejenom infopanely a fotografie, ale i ukázky zbraní, vojenské výstroje a různých vyznamenání. Výstava potrvá až do 27. září.

Na zámku v Sokolově probíhá sběratelská výstava

Až do 1. listopadu bude v prostorách sokolovského zámku k vidění unikátní výstava Sběratelství. Prohlédnout si můžete zápalkové nálepky, obaly od žvýkaček a čokolád, nápojové etikety, pivní lahve, modelovou železnici, „angličáky“, ale třeba i klasické poštovní známky.