Aktuálně

Informace k volbám
 Machři roku 2014 už 23. září v Sokolově - zveme žáky základních škol, rodiče i ostatní zájemce, přijďte se podívat na soutěž 70 týmů učňů z celé ČR.
Varování pro seniory před podvodnými poskytovateli sociálních služeb -
Desatero pro seniory a jejich rodinné příslušníky vydané MPSV ČR. 

Připojte se k petici hejtmana Josefa Novotného za zavedení krajských dálničních známek.

Přehled dění v kraji

V Karlových Varech zahájí studium nekvalifikovaní učitelé

​V sobotu 20. září zahájí Fakulta pedagogická Západočeské univerzity Plzeň ve spolupráci s Karlovarským krajem výuku nekvalifikovaných pedagogů z našeho regionu. Studium bude probíhat na pedagogické škole v Karlových Varech.

Do Karlovarského kraje zavítala delegace z Changpingu

​V závěru týdne přicestovala do našeho regionu delegace z partnerského distriktu Changping. Kromě prohlídky Karlových Varů se zúčastnila i jednání se zástupci Karlovarského kraje. Mezi témata společné diskuze patřilo zejména lázeňství a turistika.

V Karlovarském kraji se opět slaví Den železnice

​Oslavy se uskuteční v sobotu 20. září v Aši, v Chebu a Mariánských Lázních, kde se zastaví zvláštní vlak tažený lokomotivou Všudybylka. Akce připomene 110. výročí setkání dvou monarchů - rakouského císaře Františka Josefa I. a anglického krále Eduarda VII. - na mariánskolázeňském nádraží.

Hejtman: Kdo nechce, princip krajské dálniční známky nepochopí

​Hejtman Josef Novotný před časem představil ve sněmovně svůj návrh na zavedení krajské dálniční známky s platností pro všechny kraje v republice. Návrh nebyl odsouhlasen především proto, že se řada poslanců dostatečně neseznámila se zamýšlenou změnou a domnívala se, že by známka platila jen pro území Karlovarského kraje a pro určité skupiny obyvatel.

  Archiv - rok 2013 Archiv - rok 2012

Výběr dalších zpráv

Kultura, sport a zajímavosti

Karlovarské gymnázium oslaví devadesátiny

Na oslavy jubilea jsou zváni nejenom žáci a pedagogové, ale i absolventi. Přichystána je celá řada akcí, mezi kterými nebude chybět slavnostní abiturientský ples, vernisáž výstavy výtvarných prací či prohlídka školy. Oslavy proběhnou ve dnech 26. – 28. září. Více informací najdete na stránkách školy.

Chystá se přehlídka amatérských divadel Sokolovská čurda

Výstava o Karlu Krylovi O víkendu 26. - 28. září se v Sokolově koná nesoutěžní přehlídka amatérských divadelních souborů. V Městském domu kultury se představí sedm souborů, které nabídnou pohádku, crazy komedii i pásmo humorných monologů. Program je určený velkým i malým divákům.

Navštivte některou z karlovarských staveb

V sobotu 20. září se veřejnosti otevře BOHEMIA LIGNUM – truhlárna, Hotel Olympic a Albion, Rezidence Svahová, Rezidence Pražská a Toscana - Mezinárodní jazyková škola. Akce, která se koná v rámci Dnů stavitelství a architektury Karlovarského kraje 2014, bude probíhat od 9.00 do 13.00 hodin.

Výstava "Doživotí" upozorňuje na problém parkinsoniků

Jaká úskalí musí denně zdolávat lidé s Parkinsonovou chorobou, ukazuje výstava s názvem "Doživotí", která je v těchto dnech k vidění v Obchodním centru Fontána Karlovy Vary. Expozice představuje veřejnosti příznaky nemoci a pomáhá změnit její vnímání zdravými lidmi. Akce potrvá do 25. září.