Aktuálně

 Výsledky dětské výtvarné soutěže „Fantazii se meze nekladou“
Připojte se k petici hejtmana Josefa Novotného za zavedení krajských dálničních známek.

Přehled dění v kraji

Kraj podepsal memorandum o spolupráci s regionem Norimberk

​Evropský metropolitní region Norimberk uspořádal v uplynulých dnech ve městě Hersbruck oficiální představení studie proveditelnosti přeshraniční spolupráce "Evropský metropolitní region Norimberk - Západní Čechy".

24.11.2014    >> celý článek >>

Na běžeckých trasách přibude nové značení

​Zima již pomalu klepe na dveře. Pro milovníky lyžování má Karlovarský kraj dobrou zprávu - pokud to schválí zastupitelstvo, přidá Klubu českých turistů 275 tisíc korun na doznačení běžeckých tras v Krušných horách.
21.11.2014    >> celý článek >>

Řidičům na Ašsku se uleví

​Karlovarský kraj nechal zrekonstruovat silnici z Aše do Hranic. Komunikace, která dříve vykazovala celou řadu technických a dopravních závad, je nyní širší a bezpečnější. Oprava úseku o délce necelých 5 kilometrů vyšla na 33,5 milionu korun.
20.11.2014    >> celý článek >>

Výbor Regionální rady bude mít nového předsedu

​Výbor Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad na svém listopadovém zasedání přijal rezignaci předsedy Petra Navrátila. Funkci si vymění v prosinci tohoto roku s dosavadním místopředsedou, ústeckým krajským zastupitelem, Milanem Pipalem.
19.11.2014    >> celý článek >>
  Archiv - rok 2013 Archiv - rok 2012

Výběr dalších zpráv

Kultura, sport a zajímavosti

Muzeum Cheb zve na retrospektivu malíře Františka Vančury

SlavíčekOd pátku 14. listopadu jste zváni do Muzea Cheb na výstavu s názvem "Proměny", která představí více než 30 děl jihočeského výtvarníka Františka Vančury. Výběr z jeho tvorby od 80. let minulého století do současnosti bude k vidění do 22. února příštího roku.

"Známé i neznámé podoby Radka Pilaře" v Becherově vile

Výstava o Karlu Krylovi Nejen jako tvůrce ilustrací k pohádkám o loupežníku Rumcajsovi, ale také jako autora strukturální malby či koláží představí Radka Pilaře výstava jeho děl v karlovarské galerii Becherova vila. Originální tvorbu malíře a ilustrátora můžete obdivovat od 16. října, kdy se koná slavnostní vernisáž výstavy,  do 25. ledna příštího roku. Součástí akce je výtvarně naučný program po školy z celého Karlovarského kraje.

Práci horníků přibližuje expozice jáchymovské mincovny

AgricolaV historickém sklepení Královské mincovny v Jáchymově si můžete prohlédnout figuríny, které znázorňují horníky z 16. století. Unikátní expozice přibližuje havířskou práci v těžkých podmínkách. Ztvárnění figur bylo inspirováno kresbami z knihy G. Agricoly "Dvanáct knih o hornictví a hutnictví".

Do karlovarské galerie na výstavu Jakuba Obrovského

Jakub ObrovskýGalerie umění Karlovy Vary zve na výstavu Jakuba Obrovského (1882–1949), pro jehož dílo je charakteristický hluboký vztah k člověku a k přírodě. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 20. listopadu od 17 hodin. Soubor 40 maleb a plastik si návštěvníci budou moci prohlédnout až do 18. ledna.