Aktuálně  

Karlovarský kraj vyhlásil sedmý ročník oblíbené výtvarné soutěže pro seniory s názvem „Věk pro nás není překážkou“.  Přihlašovat lze nejenom ruční práce, ale také obrazy a fotografie. Soutěž probíhá v termínu od 2. 1. do 28. 2. 2020.
  
​O tom, kdo se stane nejlepším sportovcem Karlovarského kraje za rok 2019, můžete rozhodnout právě vy. Stačí zaslat vyplněný nominační formulář okresnímu sdružení České unie sportu, a to nejpozději do 31. 1. 2020.

 

Chcete studovat vojenskou střední školu v Sokolově s oborem zaměřeným na strojírenství? Pak vám nabízíme přehled jednotlivých kroků, které je pro to třeba podniknout: inz-strojirenstvi.pdfKrok za krokem 


 ​
LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI
  

Přehled dění v kraji

Olympiáda dětí a mládeže byla plná skvělých sportovních výkonů

​Medaile jsou rozdány, včerejším závěrečným ceremoniálem skončily Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže v Karlovarském kraji. Jedné z nejprestižnějších sportovních událostí v historii regionu se účastnilo 14 výprav z jednotlivých krajů a hlavního města Prahy, které vyslaly celkem 1340 sportovců. Mladí olympionici z našeho kraje dosáhli významného úspěchu a získali 24 medailí. V bodovém pořadí krajů obhájil prvenství Liberecký kraj, Karlovarský skončil v tvrdé konkurenci devátý.

Hejtman ocenil děti, které si umí poradit s nástrahami internetu

​Na krajském úřadě dnes proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů soutěžních kvízů v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. Cílem tohoto jedinečného projektu, který je výsledkem iniciativy Asociace krajů ČR, je upozornit veřejnost, zejména pak děti, na skrytá nebezpečí spojená s užíváním internetu a informovat je o možnostech prevence a pomoci. Ceny výhercům předal hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis.

Do čela Institutu lázeňství a balneologie byla jmenována Kristýna Matějů

​Institut lázeňství a balneologie, který je jedinou veřejně výzkumnou institucí na území našeho regionu, povede Kristýna Matějů. Z pěti uchazečů byla ve výběrovém řízení na ředitele vybrána jako nejúspěšnější absolventka přírodovědecké i lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Donedávna působila v Muzeu Karlovy Vary, kde měla na starosti mimo jiné i přípravu nové stále expozice oceněné prestižní cenou Gloria Musaealis.

Našim olympionikům se včera dařilo v běhu na lyžích i ve skicrossu

​Třetí soutěžní olympijský den byl pro sportovce Karlovarského kraje opět úspěšný. V běhu na lyžích - 3 km volnou technikou, starší žákyně - získala stříbro Viktorie Pátková a bronz Aneta Bauerová, obě LK Slovan Karlovy Vary. Další medaili si na své konto připsal zlatý Marek Štěrba z LK Slovan Karlovy Vary v lyžařském orientačním běhu (chlapci 16) a zlatou v akrobatickém lyžování přidala i skicrossařka Nella Trinerová v kategorii mladší dívky z TJ Jiskra Nejdek. Stříbro vybojovala Nela Apolínová ze SKI KLUB Karlovy Vary ve stejné disciplíně.

Blíží se uzávěrka přihlášek do soutěže Zlatý erb

​Obce, města i regiony mohou opět soutěžit o nejlepší webové stránky a elektronické služby. Populární soutěž Zlatý erb, kterou pořádá spolek Český zavináč ve spolupráci s jednotlivými kraji, se  letos koná již po dvaadvacáté. Přihlášky lze odevzdávat až do pátku 31. ledna do 14 hodin. Na vítěze krajského kola čekají hodnotné ceny a postup do celostátního finále, včetně volného vstupu na konferenci ISSS v Hradci Králové.
 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016