Aktuálně  

Podkladové materiály pro 17. zasedání Zastupitelstva Karlovarského kraje dne 24.06.2019


 

Hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová vyhlásila výtvarnou soutěž pro děti a mládež na téma „Pomáhají nám každý den“. Jejím cílem je vzdát hold záchranářům, hasičům i policistům za jejich nelehkou a vysoce záslužnou práci. Soutěž probíhá do 28. června a pro vítěze jsou připraveny hodnotné ceny. Podrobná pravidla najdete zde. 


 

Záměr počtu přijímaných uchazečů pro školní rok 2019/2020 (pdf) 
Počet volných míst na středních školách v Karlovarském kraji pro školní rok 2019/2020 
Žádost o vydání zápisového lístku ke vzdělání ve střední škole 


​  

LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI
  

Přehled dění v kraji

​Přijďte se seznámit s tradiční čínskou medicínou

​Zajímáte se o alternativní způsoby léčby? Pak byste si rozhodně neměli nechat ujít akci v Krajské knihovně Karlovy Vary, během níž budou prezentovány metody a produkty tradiční čínské medicíny. Kromě jiného vás čekají i praktické ukázky cvičebných technik Tai Chi a Wushu, které pozitivně ovlivňují zdraví a duševní rovnováhu. Akci pořádá Karlovarský kraj ve spolupráci s partnerským distriktem Changping v úterý 25. června od 14 hodin.

Nové vysokoškolské obory by se měly v Chebu otevřít už napřesrok

​Fakulta zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) je připravena otevřít v akademickém roce 2020/2021 v Chebu bakalářské studium oborů Fyzioterapie a Všeobecná sestra v prezenční formě. Na společném jednání s hejtmankou Karlovarského kraje Janou Mračkovou Vildumetzovou v Plzni to potvrdil rektor Západočeské univerzity Miroslav Holeček a děkan Fakulty zdravotnických studií (FZS) Lukáš Štich. Univerzita bude jednat s Národním akreditačním úřadem o navýšení počtu studentů pro svoji pobočku v Chebu.

Základnu zdravotnické záchranné služby v Sokolově čekají stavební úpravy

​Rada Karlovarského kraje na svém posledním zasedání schválila realizátora stavebních úprav v projektu „Zodolnění výjezdové základny Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje v Sokolově“. Vítězná společnost ISSO - Inženýrské stavby Sokolov předložila nabídku za 21,6 milionu korun. Se zahájením prací se počítá v červenci letošního roku.

Vychází životopisná kniha o Johannesu Mathesiovi

​Věděli jste, že Johannes Mathesius (†1565), který působil v úřadu rektora městské školy a posléze faráře v Jáchymově téměř čtvrtstoletí, byl stěžejním reprezentantem Wittenberské reformace v českých zemích? Pokud ne, pak si nenechte ujít akci, během níž historik a filosof Petr Hlaváček představí životopisnou knihu o tomto výjimečném teologovi. Přednáška a křest publikace se uskuteční již tuto sobotu 15. června v Královské mincovně v Jáchymově.
 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016