Aktuálně


Den s hejtmanem:

Přijďte se podělit o své zkušenosti, názory či nápady a přispět tak ke zlepšení života v našem kraji. Den s hejtmanem můžete navštívit ve středu 15. 2. 2022 od 15 do 16 hodin, ve 4. patře budovy A Krajského úřadu Karlovarského kraje.
    
"Vyběhni s hejtmanem":
Spojit běh a diskuzi s hejtmanem Karlovarského kraje Petrem Kulhánkem můžete na akci „Vyběhni s hejtmanem“. Společné proběhnutí se uskuteční 14. 2. 2023 od 16.00 hodin na trase v délce zhruba 8,5 km - od hřbitova v Doubí přes lázeňské lesy k Lesnímu centru Svatý Linhart a zpět. Zájemcům o účast doporučujeme vybavit se čelovkou.  
 
Věk pro nás není překážkou:
 
Odstartoval 10. ročník výtvarné soutěže pro seniory z Karlovarského kraje ve věku od 60 let. Podmínky účasti a pravidla soutěže naleznete zde. 
Informace k očkování proti COVID-19: 
Informace týkající se vakcinace proti COVID-19 a údaje o provozu očkovacích míst najdete na krajském webu k očkování. 

 
Informace pro uprchlíky z Ukrajiny: 
Інформація для біженців з України​: 
Veškeré informace o Krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině a další potřebné údaje najdete na krajském webu. 
Всю інформацію про Регіональний центр допомоги Україні та інші необхідні дані можна знайти на регіональному сайті . 
  
 

Přehled dění v kraji

Zástupci kraje pokračují v jednání o zajištění veterinární ambulance 24/7 v Karlovarském kraji

Na základě prosincového jednání zástupců Karlovarského kraje, člena rady Víta Hromádko a člena výboru pro regionální rozvoj Alberta Tošovského, které bylo zaměřeno na témata zajištění veterinární ambulance 24/7 na území Karlovarského kaje, se uskutečnilo jednání s ředitelkou Krajské veterinární správy Márií Slepičkovou a předsedkyní okresního sdružení Komory veterinárních lékařů Evou Tichou.

Destinační agentura Krušnohoří oficiálně zahájila svou činnosti

​V prostorách Krajského úřadu Karlovarského kraje byl dnes uveden do funkce nový ředitel Destinační agentury Krušnohoří Štěpán Javůrek. Destinační agentura tímto aktem oficiálně zahájila svou plnohodnotnou činnost, které předcházelo několik měsíců intenzívních příprav, během kterých se podařilo připravit a schválit dlouhodobý plán činnosti a také celou agenturu personálně zabezpečit. Destinační agentura se tak od 1. února naplno pustila do práce.

Kraj bude pokračovat v přípravě Chráněné krajinné oblasti Krušné hory

​Kdysi opomíjená oblast Krušnohoří, která se postupně stává vyhledávanou turistickou destinací i zajímavou lokalitou k bydlení, by se již brzy mohla dočkat potřebné ochrany. Pracovní skupina pro přípravu CHKO Krušné hory se shodla na tom, že nenašla zásadní překážky pro zahájení procesu vyhlašování CHKO a doporučuje samosprávě Karlovarského kraje iniciovat pokračování tohoto procesu směrem k Ministerstvu životního prostředí ČR.

Chebské muzeum slaví 150 let

​V minulém týdnu, konkrétně v pátek 27. ledna, tomu bylo přesně 150 let, kdy rada města svým rozhodnutím založila Muzeum města Chebu. Své návštěvníky pak přivítalo o rok později, a to 15. května 1874. U příležitosti tohoto významného výročí si muzeum pro návštěvníky a příznivce připravilo několik akcí, které se budou průběžně konat během následujících dvou let.
 
    Rok 2023            Rok 2022            Rok 2021            Rok 2020   

 

​​​​ ​​​​