Aktuálně

Podkladové materiály pro 7. zasedání ZKK, které se uskuteční dne 3.12.2015
 Upozornění pro zájemce o kotlíkové dotace: V současnosti Karlovarský kraj nepřijímá žádosti o dotace na výměnu kotlů na pevná paliva. Příjem žádostí bude spuštěn po schválení krajského projektu Ministerstvem životního prostředí ČR a následném vyhlášení výzvy pro vlastníky rodinných domů. S dotazy se mohou zájemci obracet na pracovníky krajského úřadu.

Informace pro žáky a zákonné zástupce žáků Střední odborné školy obchodu, provozu hotelů a středního odborného učiliště s.r.o.
Žádost o vydání zápisového lístku ke vzdělávání ve střední škole 

Přehled dění v kraji

Kraj zve na adventní jarmark s hejtmanským punčem

​V předvánoční čas připravil Karlovarský kraj pro malé i velké obyvatele regionu adventní jarmark se stánky plnými vánočních dobrot, s produkty místních farmářů a s pestrám výběrem originálních vánočních dekorací. Akce se bude konat 11. prosince 2015 od 13 do 17 hodin v areálu krajského úřadu v Karlových Varech Dvorech.
30.11.2015    >> celý článek >>

V Karlových Varech se dozvíte vše o pěstounské péči

​Uvažujete o pěstounské péči a chcete přehledné a ucelené informace? Pak určitě neváhejte v pondělí 7. prosince navštívit neformální setkání s názvem „Hledáme náhradní rodiny, aneb jak pomoci dětem, které nemohou vyrůstat ve své vlastní rodině“, kde se dozvíte vše o náhradní rodinné péči.

30.11.2015    >> celý článek >>

Cheb zaplnili mladí historici

​Finále již 24. ročníku dějepisné soutěže studentů gymnázií z České a Slovenské republiky hostilo v minulém týdnu historické město Cheb. Nejúspěšnější studenti z krajských kol poměřili své znalosti z dějin období od vzniku protektorátu a Slovenského státu až k osvobození Československa.

30.11.2015    >> celý článek >>

Chebské muzeum zve na adventní trh

​Muzeum Cheb si na sobotu 28. listopadu připravilo tradiční adventní trh. Přijďte i vy nasát pravou vánoční atmosféru, která bude provoněná vanilkou, skořicí nebo jehličím. Akce s bohatým programem pro malé i velké začíná v 10 hodin dopoledne.
27.11.2015    >> celý článek >>
Archiv - rok 2015                    Archiv - rok 2014
Archiv - rok 2013

Výběr dalších zpráv

Kultura, sport a zajímavosti

Za kresleným humorem do kláštera v Ostrově

V kostele Zvěstování Panny Marie v ostrovském klášteře probíhá nevšední výstava oblíbeného českého výtvarníka, karikaturisty a ilustrátora Jiřího Wintera Neprakty. Obrázky plné humoru zde budou k vidění až do 2. prosince, kdy výstava končí. Otevřeno je od úterý do neděle od 9:30 do 17:30 hodin.

Královská mincovna v Jáchymově vystavuje betlémy

Figurkové betlémy z rozsáhlé sbírky řezbáře Václava Nekoly z Ostrova jsou k vidění v Královské mincovně v Jáchymově. Expozici doplňují archy papírových betlémů či vánoční lidové umění z Krušnohoří. Výstavu můžete navštívit až do 10. ledna příštího roku.

S historií hornických měst seznámí výstava na Božím Daru

V prostorách infocentra na Božím Daru probíhá od středy 4. listopadu výstava s názvem „Horní města Krušných hor“. Akce je pořádána v rámci podpory nominace zápisu zdejší hornické kulturní krajiny na Seznam světového dědictví UNESCO. Expozici si budou moci návštěvníci prohlédnout až do konce letošního roku.

Interaktivní výstava přenese návštěvníky do středověku

Až do 31. ledna příštího roku bude v přízemí sokolovského zámku k vidění výstava s názvem „Expedice středověk“. Návštěvníci se dozvědí řadu zajímavostí o tomto historickém období a na vlastní kůži si vyzkouší, jak se asi žilo na hradě či na bitevním poli.