Aktuálně


14-03-25_TZ_Rozsahle_vyluky_na_tratich_KV_kraje.docVýluky na železničních tratích v Karlovarském kraji

Záměry počtu přijímaných uchazečů pro školní rok 2014/2015
  Žádost o vydání zápisového lístku ke vzdělávání ve střední škole

Chcete se stát studentem Fakulty strojní ZČU Plzeň v Sokolově? Informace o studiu a přihláškách najdete na stránkách fakulty a ISŠTE Sokolov.

Připojte se k petici hejtmana Josefa Novotného za zavedení krajských dálničních známek.

Přehled dění v kraji

O víkendu vyjedou opět vlaky z Krásného Jezu

​V sobotu 19. dubna vyjedou znovu osobní vlaky v úseku Krásný Jez - Horní Slavkov - Kounice. Karlovarský kraj v místě objednal čtyři páry osobních vlaků, které budou v provozu do konce srpna.

Hejtman přijal medailisty dětské zimní olympiády

​Hejtman Josef Novotný a náměstek pro oblast školství Václav Sloup předali medailistům Her VI. zimní olympiády dětí a mládeže, drobné dary a poděkovali jim, jejich trenérům i rodičům za vynikající reprezentaci kraje.

Na obnovu Císařských lázní by mohl přispět stát

​Na dlouho očekávanou rekonstrukci národní kulturní památky Císařské lázně v centru Karlových Varů by mohly jít částečně finance ze státního rozpočtu. Další možností je využití evropských prostředků, o něž bude možno žádat v příštím roce.

Za slovanskými předky do chebského muzea

Chebské muzeum si pro své návštěvníky připravilo výstavu s názvem "ARCHEOLOGIE BEZ HRANIC - SLOVANÉ V HORNÍ FALCI A NA CHEBSKU". Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 17. dubna v 17 hodin.​
  Archiv - rok 2013 Archiv - rok 2012

Výběr dalších zpráv

Kultura, sport a zajímavosti

Cyklus přednášek Krušné hory - malé pohoří světového významu

Festival Oty HofmanaKarlovarský kraj připravil pokračování cyklu přednášek o geologii, historii i přírodě Krušných hor. Akce doprovází výstava o Krušných horách na starých pohlednicích. Cyklus má podpořit snahu o nominaci Hornického Krušnohoří na seznam UNESCO.

Přijďte na jarní výstavu muzea v Nejdku 

Výstava o Karlu Krylovi Muzeum v Nejdku zve malé i velké na prodejní výstavu "Kočky a kočičky pro radost". Návštěvníci si mohou během dubna prohlédnout i zakoupit výrobky s jarní a velikonoční tématikou. Expozici doplní výtvarné práce dětí z nejdeckých základních škol.

Filla a Černý v Galerii výtvarného umění Cheb

Jedny z nejvýznamnějších osobností moderního malířství svým návštěvníkům představí od 3. dubna do 15. června chebská Galerie výtvarného umění. Výstava díla Emila Filly a Karla Černého začne vernisáží 2. dubna s komentářem kurátora Vojtěcha Lahody.

Císařské lázně vystaví práce seniorů

Do Císařských lázní můžete zavítat na výstavu seniorských prací z výtvarné soutěže „Věk pro nás není překážkou“. Výstava představuje téměř padesátku děl, od obrazů, fotografií až po výrobky z keramiky, vlny či paličkované krajky. Císařské lázně jsou otevřeny denně od 10 do18 hodin. Výstava bude probíhat od 14. dubna do 14. května.
​​
​​​​