Aktuálně

Premiér Bohuslav Sobotka zavítal do Karlovarského kraje. Fotografie z jeho návštěvy si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.
 3. jednání Zastupitelstva KK dne 16.4.2015 - záznam, záznam mobilní zařízení

 Záměry počtu přijímaných uchazečů pro školní rok 2015/2016 

Přehled dění v kraji

​Nepodceňujte prevenci rakoviny

​Výskyt nádorových onemocnění má u nás dlouhodobě vzrůstající tendenci. K nejrozšířenějším patří rakovina tlustého střeva a konečníku, rakovina prsu a rakovina děložního čípku. Každoročně si diagnózu vyslechne 16 tisíc obyvatel. O tom, jak nemoci předcházet a jak rozeznat symptomy, byla roadshow v Karlových Varech.

Nejlepší střelkyně mezinárodní soutěže je z krajského úřadu

​V uplynulém týdnu se na střelnici AVZO v Chebu uskutečnil 26. ročník mezinárodní střelecké soutěže "FREE CONTEST 2015". Akce se konala pod záštitou premiéra Bohuslava Sobotky a hejtmana Martina Havla. V ostré konkurenci zvítězila a nejlepší ženou ve střelbě byla vyhlášena Lenka Burešová z krajského úřadu.

Jáchymovské podzemí láká k návštěvě

​Po zimní přestávce je opět otevřena štola č. 1 v Jáchymově. Pro návštěvníky je připravena nejenom exkurze do podzemí, kde se kdysi těžilo stříbro a uran, ale prohlédnout si mohou i expozici důlní techniky.

Premiér odjel z kraje s příslibem pomoci

​Tlak na dostavbu rychlostní silnice R6, podporu vzniku nových pracovních míst a pomoc ze strany státu v propagaci lázeňství přislíbil před svým odjezdem z Karlovarského kraje předseda české vlády Bohuslav Sobotka.

Archiv - rok 2015                    Archiv - rok 2014
Archiv - rok 2013

Výběr dalších zpráv

Kultura, sport a zajímavosti

V Becherově vile vystavuje autor postav Jů a Hele, Stanislav Holý

Na výstavu ilustrací, grafických cyklů a interaktivních objektů Stanislava Holého, známého jako autora oblíbených dětských postaviček Jů a Hele, je možné zavítat do 28. června do Interaktivní galerie v Becherově vile.

Přijďte na výstavu o jaru 1945 v Karlových Varech

Výstava v knihovněKrajská knihovna Karlovy Vary zve na výstavu k 70. výročí od konce II. světové války s názvem "Jaro 1945 v Karlových Varech". Návštěvníci uvidí dobové dokumenty, fotografie, ale i modely letadel a vojenské techniky. Pro velký zájem se pak 27. dubna od 17 hodin opět uskuteční promítání filmu  „KARLOVY VARY 1918 – 1945“ od Jindřicha Nového.

Na výstavu "Díra ve vzduchu" přijďte do galerie v Chebu

Galerie výtvarného umění v Chebu zve na výstavu Ondřeje Basjuka s názvem „Díra ve vzduchu“. Díla odkazují na dobu studené války, kdy balóny byly nosiči zpravodajských informací z demokratické zóny, ale také na „díru v systému“. Výstava v malé galerii potrvá do 3. května.

Štola Johannes se otevře veřejnosti

Na 24. dubna je naplánováno slavnostní otevření štoly Johannes na Zlatém Kopci u Božího Daru. O den později, 25. dubna, proběhne v Královské mincovně v Jáchymově přednáška geologa Petra Bohdálka. Ta bude věnována nejenom historii prastarého důlního díla, ale seznámí i s průběhem prací na jeho zpřístupnění.