Aktuálně

Nominace do ankety Senior roku:

Máte ve svém okolí seniora ve věku minimálně 60 let a myslíte si, že by měl za své nasazení, činnosti či aktivity získat ocenění v anketě Senior roku? Neváhejte a nominujte jej prostřednictvím elektronického formuláře.Informace pro uprchlíky z Ukrajiny:
Інформація для біженців з України​:

Veškeré informace o Krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině a další potřebné údaje najdete na krajském webu.

Всю інформацію про Регіональний центр допомоги Україні та інші необхідні дані можна знайти на регіональному сайті.

!!! Upozornění !!!
Ve dnech státních svátků 5. a 6. července 2022 bude Centrální sklad humanitární pomoci uzavřen.

S ohledem na minimální množství ošetřených pacientů dochází od 1. 7. 2022 k přerušení provozu UA pointu v areálu Nemocnice Karlovy Vary. Ukrajinští pacienti (dospělí i děti) budou ošetřeni v rámci standardních ambulancí nemocnice.

Informace k očkování proti COVID-19:

Veškeré aktuální informace ohledně očkování proti COVID-19 v Karlovarském kraji a v ČR najdete na samostatném webu.


 
 ​LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI

Přehled dění v kraji

V krajské knihovně se konal workshop zaměřený na oblast sociálního bydlení

V Krajské knihovně Karlovy Vary se konal workshop na téma Trendy v sociálním bydlení v ČR a představení výzvy OPZ+ na podporu sociálního bydlení. Pracovní setkání zorganizoval Karlovarský kraj ve spolupráci s Iniciativou za bydlení.       

Řidiči už mohou projíždět Údolím u Lokte bez omezení

​ Plynule a bez čekání mohou od nynějška projíždět řidiči úsekem silnice II/209 v Údolí u Lokte. Původní částečnou uzavírku komunikace před lety způsobila zborcená kamenná zeď u rodinného domu. Krajská správa a údržba silnic (KSÚS KK) nechala provést v uplynulých třech měsících stavební akci, jejímž cílem se stala stabilizace svahu díky nové železobetonové zdi.

Maxipes Fík a jiné psí kusy Jiřího Šalamouna čekají na návštěvníky Becherovy vily

​Interaktivní galerie Becherova vila v Karlových Varech připravila výstavu, která představí práce Jiřího Šalamouna, který je znám zejména jako autor postavy Maxipsa Fíka. Kromě jeho ilustrací budou k vidění také autorské plakáty a daší tvorba animovných pořadů.

Od pátku 1. července budou Karlovy Vary plné filmů a hvězd

​Letošní 56. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary zahájí v pátek 1. července slavnostní ceremoniál s filmem Superhrdinové režiséra Paola Genovese.  Filmový svátek nabídne do 9. července 130 hraných filmů ve 12 kinosálech.  Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary určenou pro výrazné osobnosti české kinematografie získá herec, dramatik, scenárista a režisér Boleslav Polívka. V jedné z festivalových poct se bude vzpomínat na někdejší dlouholetou uměleckou ředitelku MFF Karlovy Vary, nedávno zesnulou Evu Zaoralovou. Festival zakončí film Tři tisíce let touhy režiséra George Millera.

 
    Rok 2022            Rok 2021            Rok 2020            Rok 2019