Aktuálně

Pro příznivce běžeckého lyžování kraj opět spustil aplikaci informující o stavu upravenosti běžeckých tras.
 7. jednání ZKK dne 11.12.2014 - záznam, záznam mobilní zařízení
 Ve středu 31. 12. 2014  nebudou na krajském úřadě poskytovány služby ověřování a Czech POINT. V plném rozsahu budou uvedené služby opět zajištěny dne 2. 1. 2015 od 12:00 hodin.
Výtvarná soutěž pro seniory
  vstoupila do 2. ročníku, neváhejte a přihlaste své práce do jednotlivých kategorií. 

Přehled dění v kraji

Vánoce plné pohody a úspěšný rok 2015

​Krásné prožití vánočních svátků a v roce 2015 zdraví a úspěch přeje hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný. Poslechněte si jeho přání (formát mp3).18.12.2014    >> celý článek >>

Kraj zahájil stavbu krytu pro nový přístroj chebské onkologie

​Moderní a šetrnou léčbu onkologicky nemocných pacientů by měl v budoucnu zajistit nový lineární urychlovač, který pro Nemocnici Cheb zakoupí Karlovarský kraj. Z toho důvodu kraj dnes zahájil budování krytu pro umístění a provoz přístroje na onkologickém oddělení nemocnice.

18.12.2014    >> celý článek >>

Na Chebsku se našly středověké mince, kraj odmění nálezkyni

​Karlovarský kraj odmění ženu z Chebska, která loni našla u Lubů vzácný archeologický nález. Jedná se o téměř 1200 kusů stříbrných mincí z přelomu 13. a 14. století - tzv. hallských feniků. Poklad předala Muzeu Cheb, kde jej konzervovali a uložili.
18.12.2014    >> celý článek >>

Žáci ze základních škol poměřili síly v košíkové

​Druhého ročníku Mikulášského turnaje v Karlových Varech se zúčastnila více než stovka talentovaných basketbalistů a basketbalistek. Během sportovního klání všichni ukázali, jakým míčovým dovednostem se během roku naučili a jakého pokroku dosáhli.
18.12.2014    >> celý článek >>
  Archiv - rok 2013 Archiv - rok 2012

Výběr dalších zpráv

Kultura, sport a zajímavosti

Muzeum Cheb zve na retrospektivu malíře Františka Vančury

SlavíčekMuzeum Cheb zve všechny zájemce na výstavu s názvem "Proměny", která představí více než 30 děl jihočeského výtvarníka Františka Vančury. Výběr z jeho tvorby od 80. let minulého století do současnosti bude k vidění do 22. února příštího roku.

Betlémy s vůní dřeva v karlovarském muzeu

Výstava o Karlu Krylovi Slavnostní vernisáží 10. prosince zahájí Muzeum Karlovy Vary výstavu figurkových vyřezávaných betlémů ze sbírky ostrovského řezbáře Václava Nekoly. K vidění budou kromě dřevěných i betlémy voskové, vyšívané nebo malované na skle. Výstava potrvá do 11. ledna příštího roku.

Práci horníků přibližuje expozice jáchymovské mincovny

AgricolaV historickém sklepení Královské mincovny v Jáchymově si můžete prohlédnout figuríny, které znázorňují horníky z 16. století. Unikátní expozice přibližuje havířskou práci v těžkých podmínkách. Ztvárnění figur bylo inspirováno kresbami z knihy G. Agricoly "Dvanáct knih o hornictví a hutnictví".

Do karlovarské galerie na výstavu Jakuba Obrovského

Jakub ObrovskýGalerie umění Karlovy Vary zve na výstavu Jakuba Obrovského (1882–1949), pro jehož dílo je charakteristický hluboký vztah k člověku a k přírodě.  Soubor 40 maleb a plastik si návštěvníci budou moci prohlédnout až do 18. ledna přístího roku.
​​