Aktuálně

 
Od 1. 1. 2018 nebudou muset řidiči na základě vyhlášky Ministerstva dopravy ČR kupovat pro úsek dálnice D6 z Karlových Varů do Chebu dálniční kupón.  
 

 
Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová vyhlašuje v pořadí již 5. ročník výtvarné soutěže s názvem Věk pro nás není překážkou“. Soutěž je určena pro všechny seniory z našeho regionu, kteří se věnují některé z výtvarných činností. Práce jsou přijímány v termínu od 2. 1. do 28. 2. 2018.

 

Přehled dění v kraji

Tříkrálová sbírka hlásí rekordní výtěžek

​Koledníkům v kostýmech Kašpara, Melichara a Baltazara se na Karlovarsku letos podařilo vybrat rekordní sumu. Na vybudování terapeutické zahrady pro osoby s Alzheimerovou chorobou půjde celkem 228 231 korun, což je nejvíce za celou osmnáctiletou historii Tříkrálové sbírky.

Krajská knihovna nabízí čtenářům moderní samoobslužné zařízení

​Krajska knihovna v Karlových Varech Dvorech pořídila pro své čtenáře a návštěvníky nové samoobslužné zařízení SelfCheck. Stanice umožní čtenářům provádět bez asistence knihovníků výpůjčky knih a dokumentů pomocí čárových kódů a usnadní přístup ke čtenářskému kontu například pro prodloužení doby výpůjček.

Z programu přeshraniční spolupráce byly podpořeny další projekty

​V prosinci proběhlo v hornofalckém městě Rötz v pořadí již šesté zasedání Monitorovacího výboru Programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko 2014 – 2020. Jeho členové schválili podporu dvaceti projektům v celkové výši 15,1 milionů eur. Z Karlovarského kraje získalo dotaci z Evropského fondu pro regionální rozvoj pět projektů.

Kraj vyplatí stipendia dalším vysokoškolákům

​Vysokoškolské stipendium dostane v aktuálním akademickém roce osmnáct nových studentů. Karlovarský kraj se tak snaží u mladých lidí vzbudit zájem o studium a zároveň je motivovat k tomu, aby po ukončení vysoké školy neodcházeli z našeho regionu.

Na Mattoni 1/2Maraton zbývá už jen polovina startovních čísel

​Je sice teprve leden, ale startovní pole 6. ročníku Mattoni 1/2Maratonu Karlovy Vary už se rychle plní. Běžecký závod se v lázeňském městě uskuteční 19. května 2018 a letos přinese divácky atraktivnější trasu. Jeho součástí se také stane festival Sporťáček v Dvořákových sadech.


 
     Archiv - rok 2017               Archiv - rok 2016             Archiv - rok 2015