Aktuálně

Přímý přenos  2. jednání Zastupitelstva KK:
 
Podkladové materiály pro 2. zasedání Zastupitelstva KK, které se uskuteční dne 24.4.2014

14-03-25_TZ_Rozsahle_vyluky_na_tratich_KV_kraje.docVýluky na železničních tratích v Karlovarském kraji
Záměry počtu přijímaných uchazečů pro školní rok 2014/2015
  Žádost o vydání zápisového lístku ke vzdělávání ve střední škole

Připojte se k petici hejtmana Josefa Novotného za zavedení krajských dálničních známek.

Přehled dění v kraji

Sportovcem Karlovarského kraje se stala Petra Nováková

​Reprezentantka LK Slovan Karlovy Vary v běhu na lyžích Petra Nováková získala titul Nejlepšího sportovce Karlovarského kraje za rok 2013 a Cenu hejtmana za vynikající reprezentaci kraje na republikové i mezinárodní úrovni.

Hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný zůstane i ve funkci poslance

​Hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný dnes v úvodu jednání Zastupitelstva Karlovarského kraje oznámil své rozhodnutí setrvat nadále ve funkci hejtmana i poslance Parlamentu ČR.
Slavkovský les se může pochlubit novou přírodní památkou

Chráněná krajinná oblast Slavkovský les má novou přírodní památku. Je jím Velikonoční rybník nedaleko Měchova u Bečova nad Teplou. Území o rozloze 1,75 hektaru je cenné zejména díky druhové pestrosti chráněných živočichů.

SOU stravování a služeb vítězí v mezinárodních soutěžích

​Ve velkém stylu vstoupili do jarních gastronomických soutěží žáci SOU stravování a služeb v Karlových Varech. Z akce zaměřené na mezinárodní srovnávání úrovně vzdělávání v gastronomický oborech přivezl z bavorského konferenčního centra Kloster Banz nejvyšší ocenění v kategorii Kuchař žák školy Michal Kavka. Na svou profesní dráhu se připravuje během praktické výuky v karlovarském hotelu Plaza.

  Archiv - rok 2013 Archiv - rok 2012

Výběr dalších zpráv

Kultura, sport a zajímavosti

Cyklus přednášek Krušné hory - malé pohoří světového významu

Festival Oty HofmanaKarlovarský kraj připravil pokračování cyklu přednášek o geologii, historii i přírodě Krušných hor. Akce doprovází výstava o Krušných horách na starých pohlednicích. Cyklus má podpořit snahu o nominaci Hornického Krušnohoří na seznam UNESCO.

Přijďte na jarní výstavu muzea v Nejdku 

Výstava o Karlu Krylovi Muzeum v Nejdku zve malé i velké na prodejní výstavu "Kočky a kočičky pro radost". Návštěvníci si mohou během dubna prohlédnout i zakoupit výrobky s jarní a velikonoční tématikou. Expozici doplní výtvarné práce dětí z nejdeckých základních škol.

Filla a Černý v Galerii výtvarného umění Cheb

Jedny z nejvýznamnějších osobností moderního malířství svým návštěvníkům představí od 3. dubna do 15. června chebská Galerie výtvarného umění. Výstava díla Emila Filly a Karla Černého začne vernisáží 2. dubna s komentářem kurátora Vojtěcha Lahody.

Císařské lázně vystaví práce seniorů

Do Císařských lázní můžete zavítat na výstavu seniorských prací z výtvarné soutěže „Věk pro nás není překážkou“. Výstava představuje téměř padesátku děl, od obrazů, fotografií až po výrobky z keramiky, vlny či paličkované krajky. Císařské lázně jsou otevřeny denně od 10 do18 hodin. Výstava potrvá do 14. května.
​​
​​​​