Aktuálně

Upozornění: Americký vojenský konvoj, který bude na přelomu března a dubna projíždět Českou republikou, se vyhne Karlovarskému kraji. Pro obyvatele regionu proto nebudou platit žádná omezení.
Upozornění krajského úřadu: Služby ověřování a Czech POINT budou 8.4.2015 z technických důvodů poskytovány pouze do 12:00 hodin. V plném rozsahu budou opět zajištěny 9.4.2015 od 8:00 hodin.

Výsledky výtvarné soutěže pro seniory "Věk pro nás není překážkou"
Záměry počtu přijímaných uchazečů pro školní rok 2015/2016

Přehled dění v kraji

Chebský Schirndingerův dům se pyšní titulem

​Město Cheb uspělo v celostátním kole soutěže „Památka roku 2014“. Černá fasáda historického domu zaujala odbornou porotu natolik, že se rozhodla Chebu udělit cenu za nejlepší projekt a realizaci obnovy nemovité kulturní památky. Součástí ocenění byla i finanční odměna ve výši 50 tisíc korun.

Začíná výstava o jaru 1945 v Karlových Varech

​Unikátní výstavu dobových fotografií, dokumentů a artefaktů nazvanou "Jaro 1945 v Karlových Varech" pořádá k 70. výročí ukončení II. světové války Krajská knihovna Karlovy Vary. Na své si přijdou i milovníci modelů letadel a vojenské techniky.

Na krajském webu investičních příležitostí najdete řadu novinek

​Krajský portál investičních příležitostí nabízí nové jazykové mutace i přesnější vymezení volných ploch k podnikání. Web prošel změnami v souvislosti s účastí Karlovarského kraje na březnovém mezinárodním veletrhu MIPIM 2015 v Cannes.

Snowboardistka z Božího Daru se stala mistryní ČR

​Snowboardový team dětí a juniorů Karlovarského kraje slaví úspěchy. Poctivá příprava se vyplatila jedenáctileté Marii Kreisingerové z Božího Daru, která získala ve freestyle snowboardingu titul mistryně České republiky.
Archiv - rok 2015                    Archiv - rok 2014
Archiv - rok 2013

Výběr dalších zpráv

Kultura, sport a zajímavosti

Do karlovarské galerie umění na výstavu Jiřího Patery

Do Galerie umění Karlovy Vary můžete zavítat na výstavu děl jednoho z nejvýznamnějších malířů plzeňské výtvarné scény Jiřího Patery. Expozice je věnována vrcholnému období jeho tvorby, jehož ústředním tématem byla krajina. Obrazy si budou návštěvníci moci prohlédnout až do 5. dubna.

Díla seniorů budou k vidění na krajském úřadě

Do vestibulu budovy A Krajského úřadu Karlovarského kraje můžete zavítat na výstavu k výtvarné soutěži pro seniory „Věk pro nás není překážkou“. Expozice zahrnuje nejenom obrazy, ale i fotografie, keramické výrobky či paličkovanou krajku. Výstava potrvá do konce března.

Malíř fotografem aneb Jiří Valenta v Becherově vile

Na výstavu fotografického díla významného malíře českého informelu Jiřího Valenty zve  karlovarská Interaktivní galerie Becherova vila. Fotografie zátiší, ženského těla i přírody  mohou zájemci obdivovat od 12. února do 6. dubna.

Štola Johannes se otevře veřejnosti

Na 24. dubna je naplánováno slavnostní otevření štoly Johannes na Zlatém Kopci u Božího Daru. O den později, 25. dubna, proběhne v Královské mincovně v Jáchymově přednáška geologa Petra Bohdálka. Ta bude věnována nejenom historii prastarého důlního díla, ale seznámí i s průběhem prací na jeho zpřístupnění.