Aktuálně

 
Oznamujeme změnu původně plánovaného termínu jednání Zastupitelstva Karlovarského kraje. Dubnové zasedání se přesouvá z 19. dubna na 26. dubna 2018.

 
Pro zájemce o kotlíkové dotace jsou opět připraveny semináře, kde se dozví veškeré potřebné informace o dotačním programu a úspěšném podání žádosti. Nejbližší se uskuteční ve středu 21. března v knihovně ve Velké Hleďsebi od 17 hodin.

 


 
Karlovarský kraj ve spolupráci s RunCzech vyhlásil soutěž o registrace zdarma na Mattoni 1/2 Maraton Karlovy Vary a dm rodinný běh. Stačí pouze správně zodpovědět tři jednoduché otázky. Soutěž Vyhraj a běž probíhá až do 30. března.

 

LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI

 

 

Záměr počtu přijímaných uchazečů pro školní rok 2018/2019 (pdf)
Žádost o vydání zápisového lístku ke vzdělávání ve střední škole 


 

Přehled dění v kraji

SPŠ Ostrov získala titul "Inovativní škola roku 2018"

​Titul udělila Střední průmyslové škole Ostrov Česká společnost pro kybernetiku a informatiku (ČSKI)  v rámci Národní soutěže digitální gramotnosti. Ocenění si vysloužili rovným dílem vyučující i studenti za úspěšné zvládnutí mezinárodního vzdělávacího konceptu minimální informační gramotnosti ECDL. Potvrzením vysoké kvality přípravy žáků v oblasti IT technologií se stalo vítězství studenta Lukáše Marka v kategorii "Nejvšestrannější žák" s celkovým skóre úspěšnosti 95 procent.

Žákům ISŠ Cheb v Dalovicích slouží ve výuce nový traktor

​Zbrusu nový moderní traktor Zetor Proxima CL 80 používají žáci oboru Agropodnikání ISŠ Cheb, kteří studují v odloučeném pracovišti školy v Dalovicích. Díky tomu mohou prověřit své schopnosti v řízení moderního zemědělského stroje a kromě maturity získat bezplatně řidičský průkaz na traktor.

Nezapomeňte na očkování proti klíšťové encefalitidě, připomíná Krajská hygienická stanice

​Ačkoliv má Česká republika dlouhodobě jeden z nejvyšších výskytů klíšťové encefalitidy v Evropě, ochrana populace prostřednictvím očkování se nijak výrazně nezvyšuje. Pozdní odhalení tohoto závažného virového onemocnění nebo jeho komplikovaný průběh může přitom zanechat trvalé následky. Myslete proto na včasné očkování.
      Archiv - rok 2017           Archiv - rok 2016           Archiv - rok 2015