Aktuálně  

Podkladové materiály pro 18. zasedání Zastupitelstva Karlovarského kraje dne 23.09.2019  

 
Zveme vás na Den otevřených dveří karlovarského letiště, který se koná v sobotu 21. září 2019 od 11 do 17 hodin. 

 
Nechodí vám do schránek Krajské listy a chtěli byste si je přečíst v elektronické podobě? Stačí pouze vyplnit registrační formulář a každý měsíc vám bude na váš e-mail bezplatně zasílán odkaz s aktuálním vydáním.
 
Záměr počtu přijímaných uchazečů pro školní rok 2019/2020 (pdf) 
Počet volných míst na středních školách v Karlovarském kraji pro školní rok 2019/2020 
Žádost o vydání zápisového lístku ke vzdělání ve střední škole 

​  

LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI
  

Přehled dění v kraji

Do Lubů zamiřte na výstavu jedinečné sbírky hudebních nástrojů

​Karlovarský kraj před časem odkoupil unikátní sbírku strunných hudebních nástrojů, aby ji zachoval pro obyvatele regionu, jehož historie je s výrobou hudebních nástrojů úzce spjata. Ve spolupráci s Muzeem Cheb a městem Luby představí v sobotu 21. září 2019 unikátní kolekci veřejnosti.

Hasiči představili novou speciální zásahovou techniku

​Novou s​peciální zásahovou techniku, která bude sloužit hasičům na stanicích v Karlových Varech, v Sokolově a v Chebu při mimořádných událostech, dnes představili zástupci Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje (HZS). Jak potvrdil ředitel HZS Václav Klemák, na pořízení techniky využili finance z Fondu zábrany škod, z příspěvku Karlovarského kraje a města Karlovy Vary.

Kraj vyhlašuje již třetí ročník ankety Zdravotník roku

​Každý z nás někdy jejich pomoc potřeboval. Sestřičky, lékaři a další zdravotníci dnes a denně pečují o naše zdraví, a to často i na úkor svého volného času. Karlovarský kraj proto vyhlašuje v pořadí již třetí ročník ankety Zdravotník roku, prostřednictvím které jim chce za jejich záslužnou a namáhavou práci poděkovat. Návrhy na ocenění můžete zasílat do 15. října.

Političtí vězňové a rehabilitovaní vojáci dostali od kraje symbolický dar

​Celkem 21 bývalých vězňů nacistických koncentračních táborů z našeho regionu, politických vězňů odsouzených komunistickým režimem a bývalých vojáků, kteří byli z politických důvodů perzekvováni a poté rehabilitováni, získalo symbolický finanční dar od Karlovarského kraje.


Kraj vydal průvodce službami týkajícími se drogově závislých

​Praktické informace o tom, kdo a kde nabízí pomoc dětem, mládeži, ale i dospělým v oblasti drogové problematiky a jaké jsou možnosti prevence, obsahuje nová publikace Karlovarského kraje s názvem "Když je problém závislost, aneb průvodce (nejen) drogovými službami v Karlovarském kraji". Informační brožuru mohou využít odborníci i laická veřejnost.


 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016