Aktuálně

    
Upozornění pro zájemce o studium na vojenské střední škole v Sokolově: V sobotu 17. 2. 2018 bude od 8 do 16 hodin otevřena v areálu Krajského vojenského velitelství Karlovy Vary (Počernická 553/2) rekrutační kancelář Armády ČR. Získáte zde veškeré potřebné informace o studiu a podmínkách přijetí.

 
Podkladové materiály pro 10. zasedání Zastupitelstva Karlovarského kraje dne 22.2.2017
 
Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová vyhlašuje v pořadí již 5. ročník výtvarné soutěže s názvem  Věk pro nás není překážkou“. Soutěž je určena pro všechny seniory z našeho regionu, kteří se věnují některé z výtvarných činností. Práce jsou přijímány v termínu od 2. 1. do 28. 2. 2018.
 ​


V nemocnicích v Karlových Varech, Ostrově, Sokolově a Chebu platí zákaz návštěv. Důvodem je nárůst počtu akutních respiračních onemocnění. O zrušení zákazu vás budeme informovat.


LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI

 
Záměr počtu přijímaných uchazečů pro školní rok 2018/2019 (pdf)
Žádost o vydání zápisového lístku ke vzdělávání ve střední škole
 

Přehled dění v kraji

V kraji najdou práci nejen zdravotníci, ale i jejich rodina

​Zdravotní sestry, které nežijí v našem kraji, ale chtěly by v budoucnu pracovat například v karlovarské nemocnici, se nebudou muset obávat, že by zde nenašli práci další členové jejich rodin. Karlovarská krajská nemocnice pro zájemce spustila projekt "Práce pro celou rodinu", na kterém budou spolupracovat zaměstnavatelé z regionu a Krajská hospodářská komora.

Kraj se prezentoval na prestižním veletrhu v Tel Avivu

​Krajská destinační agentura Živý kraj se zúčastnila mezinárodního veletrhu cestovního ruchu IMTM 2018 v izraelském Tel Avivu, kde úspěšně prezentovala náš region. Na akci, která probíhala ve dnech 6. až 7. února, zavítalo na 25 500 návštěvníků a představilo se zde 50 zemí z celého světa.

Karlovarské letiště loni odbavilo více terminálových cestujících

​Letiště Karlovy Vary odbavilo v roce 2017 celkem 20 034 terminálových cestujících, jejichž cesta začínala a končila v krajském městě. To znamená nárůst o 3, 9 procenta oproti předcházejícímu roku. Novými charterovými linkami do Izraele a Tel Avivu se tak podařilo kompenzovat další pokles počtu cestujících, na linkách z Ruské federace v důsledku snížení počtu letů Českých aerolinií do Moskvy v průběhu roku.

Pro zájemce o dotace jsou připraveny konzultační dny

​Chcete-li získat dotaci z Operačního programu Zaměstnanost, který je zaměřen mimo jiné na podporu dalšího vzdělávání, rovných příležitostí, nebo například na sociální začleňování a boj s chudobou, pak využijte konzultační dny. Pro Karlovarský kraj je zřízeno detašované pracoviště v Ústí nad Labem, kde se případným zájemcům budou věnovat projektoví manažeři.
 
     Archiv - rok 2017           Archiv - rok 2016           Archiv - rok 2015