Aktuálně  

Soutěžte s námi o lístky na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Stačí pouze zodpovědět tři jednoduché otázky prostřednictvím elektronického formuláře a můžete se svými nejbližšími vyrazit do kina. Soutěž probíhá od 1. do 16. června.


    
Hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová vyhlásila výtvarnou soutěž pro děti a mládež na téma „Pomáhají nám každý den“. Jejím cílem je vzdát hold záchranářům, hasičům i policistům za jejich nelehkou a vysoce záslužnou práci. Soutěž probíhá do 28. června a pro vítěze jsou připraveny hodnotné ceny. Podrobná pravidla najdete zde. 


 

Záměr počtu přijímaných uchazečů pro školní rok 2019/2020 (pdf) 
Počet volných míst na středních školách v Karlovarském kraji pro školní rok 2019/2020 
Žádost o vydání zápisového lístku ke vzdělání ve střední škole 


​  

LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI
  

Přehled dění v kraji

Základnu zdravotnické záchranné služby v Sokolově čekají stavební úpravy

​Rada Karlovarského kraje na svém posledním zasedání schválila realizátora stavebních úprav v projektu „Zodolnění výjezdové základny Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje v Sokolově“. Vítězná společnost ISSO - Inženýrské stavby Sokolov předložila nabídku za 21,6 milionu korun. Se zahájením prací se počítá v červenci letošního roku.

Vychází životopisná kniha o Johannesu Mathesiovi

​Věděli jste, že Johannes Mathesius (†1565), který působil v úřadu rektora městské školy a posléze faráře v Jáchymově téměř čtvrtstoletí, byl stěžejním reprezentantem Wittenberské reformace v českých zemích? Pokud ne, pak si nenechte ujít akci, během níž historik a filosof Petr Hlaváček představí životopisnou knihu o tomto výjimečném teologovi. Přednáška a křest publikace se uskuteční již tuto sobotu 15. června v Královské mincovně v Jáchymově.

Hejtmani jednali v Praze o sociálních službách i dotacích na opravy silnic

​Hejtmani a další zástupci krajů České republiky se sešli na společném jednání Rady Asociace krajů ČR v Praze. Shodli se na tom, že do příštího jednání asociace budou chtít vyhodnotit dopady finančního příslibu Ministerstva práce a sociálních věcí a Ministerstva financí ČR na dofinancování sociálních služeb. Požadují ale také stejnou "startovní čáru" pro všechny regiony ohledně čerpání peněz na projekty oprav silnic II. a III. tříd z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

V krajském Domově v Mariánské vzniknou lůžka pro autisty

​Chybějící služby pro osoby s poruchami autistického spektra trápí kromě ostatních regionů také Karlovarský kraj. Vedení kraje se proto rozhodlo rozšířit Domov pro osoby se zdravotním postižením v Mariánské a vybudovat tam 8 lůžek pro uživatele s nízkofunkčním autismem. První klienty s touto poruchou začne Domov přijímat od 1. ledna 2020.

 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016