Aktuálně  

Jste seniorského věku 60+ a stále rádi sportujete? Tak právě vás zveme na Sportovní hry seniorů, které se uskuteční 13. června v areálu Bohemia v Sokolově. Na akci je potřeba se předem přihlásit do 28. května na stránkách her. Pro více informací volejte Bc. Terezu Hrdličkovou: 601 214 122, která vám s registrací může pomoci.


 
Registrujte se do 31. května na Den Cyklostezky Ohře, který pořádá Karlovarský kraj pro malé i velké cyklisty v neděli 16. června od 11 hodin v areálu karlovarského Meandru Ohře, a získejte trička a další dárky. 

    
Hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová vyhlásila výtvarnou soutěž pro děti a mládež na téma „Pomáhají nám každý den“. Jejím cílem je vzdát hold záchranářům, hasičům i policistům za jejich nelehkou a vysoce záslužnou práci. Soutěž probíhá do 28. června a pro vítěze jsou připraveny hodnotné ceny. Podrobná pravidla najdete zde. 
 

Záměr počtu přijímaných uchazečů pro školní rok 2019/2020 (pdf) 
Počet volných míst na středních školách v Karlovarském kraji pro školní rok 2019/2020 
Žádost o vydání zápisového lístku ke vzdělání ve střední škole 


​  

LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI
  

Přehled dění v kraji

​Titul světového dědictví se hornické krajině přiblížil na dosah

​Ministerstvo kultury dostalo od Mezinárodní rady pro památky a sídla (ICOMOS) zprávu, že doporučuje Hornickou kulturní krajinu Erzgebirge/Krušnohoří na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Po odborné stránce tak zápisu již nestojí nic v cestě. Definitivní slovo však padne na Výboru světového dědictví, který zasedá na začátku července v ázerbájdžánském Baku.

Využijte jedinečné příležitosti navštívit běžně nepřístupné církevní památky

​Dnes večer se otevřou brány desítek kostelů, modliteben a klášterů po celém našem regionu. Těšit se můžete na komentované prohlídky a netradiční zážitky v rámci bohatých doprovodných programů. Záštitu nad každoročně konanou akcí „Noc kostelů“ převzala hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová.

​V regionu bude po téměř 30 letech obnoven výzkum v oblasti lázeňství a balneologie

​Na podzim zahájí v Karlovarském kraji svou činnost Institut lázeňství a balneologie a stane se tak první veřejnou výzkumnou institucí na území našeho regionu. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR rozhodlo o jeho zápisu do rejstříku veřejných výzkumných institucí v závěru dubna. Na webu Karlovarského kraje byly zároveň uveřejněny inzeráty na obsazení pozic prvních pracovníků.

Přípravy na letní Olympiádu dětí a mládeže vrcholí

​Pouhých 30 dní zbývá do slavnostního zahájení Her IX. letní olympiády dětí a mládeže ČR 2019, které letos hostí Liberecký kraj. O olympijské medaile se bude soutěžit v 18 sportech a vedle tradičních disciplín, jako je atletika, plavání, volejbal či fotbal, budou žáci nově závodit také v judu, sportovním lezení, letním biatlonu nebo v umělecké disciplíně – street art. Svou účast potvrdilo všech 14 krajů, které na akci vyšlou celkem 4 133 reprezentantů.
 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016