Aktuálně

UPOZORNĚNÍ: Jednání Zastupitelstva Karlovarského kraje dne 4.9.2014 bylo přesunuto na nový termín 3.9.2014.
 Informace pro stavební úřady, vodoprávní úřady a pro ty, kteří plánují výstavbu studny malého rozsahu: tyto studny nejsou předmětem posuzování vlivů na životní prostředí.

Záměry počtu přijímaných uchazečů pro školní rok 2014/2015
Počet v olných míst na středních školách - rok  2014/2015
Žádost o vydání zápisového lístku ke vzdělávání ve střední škole

Připojte se k petici hejtmana Josefa Novotného za zavedení krajských dálničních známek.

Přehled dění v kraji

Karlovarská nemocnice se může pochlubit novým vybavením

​Karlovarská nemocnice získala nové monitorovací přístroje a operační stoly za 23,5 milionu korun. Moderní vybavení bylo zakoupeno díky dotaci z Regionálního operačního programu Severozápad.

Karlovarské letiště hlásí méně cestujících

Karlovarské letiště​ se potýká s úbytkem cestujících. V prvním pololetí letošního roku odbavilo méně lidí než vloni. Díky mimořádným hospodářským výsledkům však není provoz letiště nikterak ohrožen.

Náměstek Sloup se sešel s prorektorkou Vysoké školy Karlovy Vary

​O aktuálních tématech v oblasti vysokého školství jednal náměstek hejtmana Karlovarského kraje Václav Sloup s prorektorkou Vysoké školy Karlovy Vary Danou Roubínkovou. Hovořili nejen o stipendiích a praxích, ale také například o novém vzdělávacím programu, který učí, jak se chovat na místě zásahu záchranných složek.

První české gymnázium v Karlových Varech projde rekonstrukcí

​Studenti karlovarského gymnázia se mohou těšit na novou aulu, knihovnu, učebny a šatny. Začala výstavba západního křídla budovy, která je podpořena z Regionálního operačního programu Severozápad. Karlovarský kraj přispěje na akci více než 7 milionů korun.
  Archiv - rok 2013 Archiv - rok 2012

Výběr dalších zpráv

Kultura, sport a zajímavosti

Výstava "Francouzské vlivy v české lázeňské architektuře" 

Festival Oty HofmanaObdivovatelé lázeňských architektonických skvostů by určitě měli zavítat do Galerie Vřídelní kolonády v Karlových Varech, kde se koná výstava "Francouzské vlivy v české lázeňské architektuře". Připravil ji Národní památkový ústav, odborné pracoviště v Lokti a k vidění bude do 30. září 2014.

Výstava "Stříbrná horečka - volání hor" v Jáchymově

Výstava o Karlu Krylovi Královská mincovna v Jáchymově láká návštěvníky na  výstavu  "Stříbrná horečka - volání hor". Malým i velkým se představí rozšířená expozice hornictví ve sklepení mincovny. Výstava shrne výsledky bádání v podzemí, příchozí rozhodně zaujmou figuríny inspirované kresbami Georgia Agricoly.

Letohrádek Ostrov zve na dvě letní výstavy

Letohrádek Ostrov nabízí návštěvníkům dvě letní výstavy. První z nich s názvem "Mladí lvi v kleci" představí díla německy hovořících výtvarníků žijících v Čechách a tvořících v meziválečném období. Druhá výstava nabídne kresby a objekty sochařky a malířky Jitky Kůsové. Výstavy mohou zájemci navštívit do 28. září. 

Za řemesly do chebského muzea

Unikátní výstava s názvem „Řemeslo má zlaté dno“ zavede návštěvníky chebského muzea do doby před rokem 1860, kdy po cestách putovali vandrující tovaryši a v ulicích měst visely nápadité vývěsní štíty cechovních mistrů. Výstava bude k vidění až do 2. listopadu.