Aktuálně  

Podkladové materiály pro 17. zasedání Zastupitelstva Karlovarského kraje dne 24.06.2019 (aktualizace 19.06.2019)


 

Hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová vyhlásila výtvarnou soutěž pro děti a mládež na téma „Pomáhají nám každý den“. Jejím cílem je vzdát hold záchranářům, hasičům i policistům za jejich nelehkou a vysoce záslužnou práci. Soutěž probíhá do 28. června a pro vítěze jsou připraveny hodnotné ceny. Podrobná pravidla najdete zde. 


 

Záměr počtu přijímaných uchazečů pro školní rok 2019/2020 (pdf) 
Počet volných míst na středních školách v Karlovarském kraji pro školní rok 2019/2020 
Žádost o vydání zápisového lístku ke vzdělání ve střední škole 


​  

LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI
  

Přehled dění v kraji

Vláda schválila akční plán restrukturalizace, opatření pomohou i našemu kraji

​St​rukturálně postižené kraje, tedy Karlovarský, Ústecký a Moravskoslezský kraj v uplynulém období pracovaly pod vedením Národního výkonného týmu programu RE:START na aktualizaci Souhrnného akčního plánu Strategie restrukturalizace na období 2019 - 2020. Plán zahrnuje přehled všech klíčových oblastí, v nichž potřebují tyto regiony pomoc od státu. Vláda následně počátkem týdne schválila 16 nových opatření, která pomohou v uvedených krajích financovat výzkum a vývoj, vzdělávání, podnikání, bytovou politiku i dopravní infrastrukturu.

Pracovní skupina bude řešit objíždění zpoplatněných silnic

​Ministerstvo dopravy, Asociace krajů a Svaz měst a obcí vytvoří společnou pracovní skupinu, která vyhodnotí provoz těžkých nákladních vozidel na síti silnic I., II. a III. třídy a navrhne opatření ochraňující obyvatele dotčených obcí, stejně jako krajské silnice. Dohodli se na tom ministr Vladimír Kremlík, předsedkyně Asociace krajů a hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová a předseda Svazu měst a obcí a starosta Kyjova František Lukl.

Prestižní značku kvality má i krajský Domov pro seniory SPÁLENIŠTĚ v Chebu

​K Domovům pro seniory v Pochlovicích, Lázních Kynžvart a v Perninku přibyl další krajský domov, které nese značku kvality udělenou Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR. Na základě hodnocení ubytovacích služeb, kulturní a volnočasové nabídky i úrovně péče získal Domov pro seniory SPÁLENIŠTĚ v Chebu 4 hvězdičky z pěti.

​Přijďte se seznámit s tradiční čínskou medicínou

​Zajímáte se o alternativní způsoby léčby? Pak byste si rozhodně neměli nechat ujít akci v Krajské knihovně Karlovy Vary, během níž budou prezentovány metody a produkty tradiční čínské medicíny. Kromě jiného vás čekají i praktické ukázky cvičebných technik Tai Chi a Wushu, které pozitivně ovlivňují zdraví a duševní rovnováhu. Akci pořádá Karlovarský kraj ve spolupráci s partnerským distriktem Changping v úterý 25. června od 14 hodin.
 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016