Aktuálně

Karlovarský půlmaraton bude k vidění živě na Seznam.cz. Sledujte v sobotu 23.5. od 17:45 hod. přímý přenos závodu na maraton.sport.cz. Těšit se můžete na špičkové sportovní výkony a na skvělou show s mnoha známými osobnostmi na trati i v zákulisí.
Hejtman Karlovarského kraje Martin Havel vyhlásil výtvarnou soutěž pro děti a mládež na téma „Vynálezy, které změnily svět“. Pro vítěze jsou připraveny hodnotné ceny.
Záměry počtu přijímaných uchazečů pro školní rok 2015/2016 
Počet volných míst na středních školách - rok  2015/2016
  Žádost o vydání zápisového lístku ke vzdělávání ve střední škole  

Přehled dění v kraji

Kraj a REHOS Nejdek plánují vznik hospicu

​Krajské Zařízení následné rehabilitační a hospicové péče REHOS Nejdek stále zvyšuje úroveň péče o pacienty léčebny. Vedení zařízení nyní ve spolupráci s Karlovarským krajem plánuje vznik hospicového pavilonu. Po společném jednání s ředitelkou REHOS Nejdek Olgou Pokornou to potvrdil náměstek hejtmana Jakub Pánik.

Ašskem provede nová mobilní aplikace

​Přeneste se pomocí mobilní aplikace do historie a poznávejte zajímavá místa v Aši a jejím okolí. Aplikace, která využívá nejmodernější technologie chytrých zařízení, nabízí návštěvníkům výjimečný zážitek.

Političtí vězni uctí památku obětí minulého režimu

​Členové Konfederace politických vězňů zavítají opět po roce do Karlovarského kraje, aby si připomněli období, kdy museli pracovat v nelidských podmínkách ve zdejších táborech a uranových dolech. Památku těch, kteří na Jáchymovsku a Hornoslavkovsku zahynuli, uctí letos pošestadvacáté.

Karlovarský kraj podpoří chovatele drobných zvířat

​I v letošním roce získá Český svaz chovatelů od Karlovarského kraje dotaci ve výši 50 tisíc korun. Peníze budou využity na pořádání výstav drobného zvířectva, opravy zařízení či na práci s mládeží.
Archiv - rok 2015                    Archiv - rok 2014
Archiv - rok 2013

Výběr dalších zpráv

Kultura, sport a zajímavosti

V Becherově vile vystavuje autor postav Jů a Hele

Na výstavu ilustrací, grafických cyklů a interaktivních objektů Stanislava Holého, známého tvůrce oblíbených dětských postaviček Jů a Hele, je možné zavítat do 28. června do Interaktivní galerie Becherova vila v Karlových Varech.

Bioslavnosti na farmě Kozodoj

V sobotu 23. května se od 10 hodin na ekofarmě Kozodoj ve Staré Roli budou konat tradiční Bioslavnosti. Akce nabídne bohatý program s ukázkami tradičních řemesel, práce sokolníků, rybářů či včelařů. Návštěvníci ale uvidí i zásahy hasičů nebo záchranářských psů. Pro děti se chystá divadelní představení, hry a soutěže. Chybět nebudou bioprodukty všeho druhu.

Muzeum v Nejdku zve na výstavu "Motýlí RADOST"

V nejdeckém muzeu je až do 21. června k vidění výstava s názvem „Motýlí RADOST“. Expozice představuje rukodělné výrobky z občanského sdružení Dětská radost. To se snaží integrovat tělesně postižené děti do společnosti a pomáhat jejich rodinám.

Výstava v Letohrádku Ostrov představuje současnou grafiku

Vyjdi z paláce, dojdeš do letohrádku - takový je podtitul výstavy předního autora soudobé grafické scény Pavla Piekara, která je k vidění v Letohrádku Ostrov. Zájemci mohou jeho linoryty a kresby portrétů, krajiny či sakrální architektury obdivovat do 12. července 2015.