Aktuálně  

Ve dnech 19. 1. - 24. 1. 2020 se v Karlovarském kraji budou konat Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže. Novinky a zajímavosti k olympiádě můžete sledovat na stránkách akce, Facebooku​ a Instagramu: #odmgang

 

Chcete studovat vojenskou střední školu v Sokolově s oborem zaměřeným na strojírenství? Pak vám nabízíme přehled jednotlivých kroků, které je pro to třeba podniknout: inz-strojirenstvi.pdfKrok za krokem 


 ​
Nechodí vám do schránek Krajské listy a chtěli byste si je přečíst v elektronické podobě? Stačí pouze vyplnit registrační formulář a každý měsíc vám bude na váš e-mail bezplatně zasílán odkaz s aktuálním vydáním. 

​    

LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI
  

Přehled dění v kraji

Nová informační kampaň chce ukázat, že ŽÍT DOMA lze

​​Stojíte před rozhodnutím, jak se postarat o stárnoucí rodiče? Jak pečovat o ně, o dospívající děti a k tomu chodit do práce? Podobné otázky si kladou mnozí lidé, když onemocní někdo v rodině, či postupně ztratí soběstačnost. Není třeba hned volit ústavní péči, pomoci může terénní pečovatelská služba.

15.11.2019    >> celý článek >>

Muzeum se lidem otevře za symbolické vstupné

​V rámci oslav 30. výročí sametové revoluce můžete v sobotu 16. listopadu navštívit Muzeum Karlovy Vary i Královskou mincovnu v Jáchymově za pouhých 17 korun. Děti do 6 let mají vstupné zdarma. V sobotu je navíc pro zájemce připraven diskuzní panel s pamětníky a v neděli projekce filmů z projektu „Příběhy bezpráví”.
14.11.2019    >> celý článek >>

Podnikatelské prostředí je v Mariánských Lázních bezkonkurenční

​Mariánské Lázně podnikatelům skutečně přejí. Vyplynulo to z výzkumu „Město pro byznys desetiletí“, který v kraji hodnotil kvalitu podnikatelského prostředí a přístup veřejné správy za uplynulou dekádu. Třináctitisícové lázeňské město v něm suverénně obsadilo první příčku, na druhém místě se umístil Cheb a třetí skončil Ostrov.
14.11.2019    >> celý článek >>

​Senioři se učili, jak trénovat paměť

​V rámci projektu Senior Pas 2019 se v aule Střední pedagogické školy, gymnázia a VOŠ Karlovy Vary konal v průběhu října a listopadu kurz tréninku paměti pro seniory pod vedením akreditovaného trenéra Aleše Procházky. Účastníci měli jedinečnou příležitost dozvědět se více o tom, jak funguje paměť a jak si ji zlepšovat.
14.11.2019    >> celý článek >>

Na krajském úřadě přednášel královnou oceněný český Rom Petr Torák

​Nabitý zastupitelský sál přivítal Petra Toráka, který přijel do Karlových Varů přednášet o životě Romů ve Velké Británii. Do Anglie se odstěhoval v roce 1999, několik let zde pracoval jako policista, má mnohaleté praktické zkušenosti s komunitní prací a aktivně se podílí na zlepšování životních a pracovních podmínek Romů nejen v Británii, ale i v ostatních zemích Evropy. Před čtyřmi lety dokonce obdržel za práci v romské komunitě Řád britského impéria. Je tak jediným českým Romem, jenž se může pochlubit vyznamenáním od královny.
13.11.2019    >> celý článek >>
 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016