Aktuálně

Hlasujte v anketě Osobnost Karlovarského kraje roku 2014
Výsledky dětské výtvarné soutěže „Fantazii se meze nekladou“
Oznámení o omezení vstupu na území vojenského újezdu Hradiště ve dnech 26. 9. - 5. 11. 2014
Pozvánka na Závěrečnou konferenci OP VK, která proběhne 5. 11. 2014 
Připojte se k petici hejtmana Josefa Novotného za zavedení krajských dálničních známek.

Přehled dění v kraji

Rozvoj regionu bude koordinovat Regionální stálá konference

​V nadcházejícím programovém období EU pro léta 2014 - 2020 bude hlavní prioritou při čerpání evropských peněz respektování potřeb jednotlivých regionů. Z toho důvodu vznikla v Karlovarském kraji Regionální stálá konference (RSK), která se zaměří na naplňování rozvoje kraje. Jejím předsedou se stal hejtman Josef Novotný.

30.10.2014    >> celý článek >>

​Památky hlásí rekordní počty návštěvníků

​Památky v Karlovarském kraji se těší nebývalému zájmu turistů. V uplynulé sezóně patřil k nejvyhledávanějším například středověký hrad Loket či barokní zámek v Bečově. Zatímco některé z nich se chystají na zimu zavřít, jiné zůstanou návštěvníkům otevřené.
30.10.2014    >> celý článek >>

Hejtman: Zaměstnanci škol a nejenom oni si od listopadu polepší

​Zaměstnanci škol a školských zařízení v regionu dostanou od listopadu přidáno. Jak informoval hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy uvolnilo pro tyto účely celkem 13,2 milionů korun. Ředitelé jednotlivých organizací se proto nemusejí obávat, že by prostředky na navýšení platů museli čerpat z vlastních zdrojů. Kromě zaměstnanců ve školství si polepší i úředníci a pracovníci příspěvkových organizací.
29.10.2014    >> celý článek >>

Za krásami Krušných hor se studenty ISŠTE Sokolov

​Integrovaná střední škola technická a ekonomická Sokolov pořádá 8. listopadu tradiční studentský pochod malebnou krajinou Krušných hor. Na trasy dlouhé 13, 23, 27 a 35 kilometrů se v letošním roce vydají žáci a učitelé již po čtyřicáté. Připojit se může každý.
29.10.2014    >> celý článek >>
  Archiv - rok 2013 Archiv - rok 2012

Výběr dalších zpráv

Kultura, sport a zajímavosti

Karlovarská galerie umění vystavuje obrazy Antonína Slavíčka

SlavíčekGalerie umění Karlovy Vary vystavuje díla našeho nejznámějšího krajináře Antonína Slavíčka (1870 - 1910). Uvidíte téměř šedesát obrazů z veřejných i soukromých sbírek, na nichž je zachycena malebná krajina v okolí Kameniček. Výstava potrvá do 9. listopadu.

"Známé i neznámé podoby Radka Pilaře" v Becherově vile

Výstava o Karlu Krylovi Nejen jako tvůrce ilustrací k pohádkám o loupežníku Rumcajsovi, ale také jako autora strukturální malby či koláží představí Radka Pilaře výstava jeho děl v karlovarské galerii Becherova vila. Originální tvorbu malíře a ilustrátora můžete obdivovat od 16. října, kdy se koná slavnostní vernisáž výstavy,  do 25. ledna příštího roku. Součástí akce je výtvarně naučný program po školy z celého Karlovarského kraje.

Sokolovské muzeum bude hostit netradiční výstavu

Do sokolovského muzea můžete zavítat na putovní výstavu s názvem „Katastrofy lidského těla“. Od 10. do 16. listopadu zde budou k vidění voskové figuríny, které znázorňují skutečné lidi s nejrůznějšími tělesnými vadami a anomáliemi. Expozice bude otevřena denně od 10 do 18 hodin.

Keramická škola v karlovarské nemocnici

VýstavaV neobvyklých prostorách najdete práce žáků karlovarské keramické školy. V Pavilonu akutní medicíny si můžete prohlédnout návrhy a realizace zručných grafiků, fotografů či oděvních designérů. Nechybí ani křehké výrobky ze skla a porcelánu, včetně ukázek výrobních postupů.