Aktuálně

 Hlasujte v anketě Osobnost Karlovarského kraje roku 2014
 6. jednání Zastupitelstva KK dne 16.10.2014  - záznam, záznam mobilní zařízení
  Výsledky dětské výtvarné soutěže „Fantazii se meze nekladou“
Oznámení o omezení vstupu na území vojenského újezdu Hradiště ve dnech 26. 9. - 5. 11. 2014
Pozvánka na Závěrečnou konferenci OP VK, která proběhne 5. 11. 2014 
Připojte se k petici hejtmana Josefa Novotného za zavedení krajských dálničních známek.

Přehled dění v kraji

Nová kontaktní centra pomohou lidem proti domácímu násilí

​Kontaktní místa pro oběti domácího násilí otevřela v Kraslicích, Jáchymově a Žluticích nezisková organizace Pomoc v nouzi.Cílem služby je poskytování bezplatné odborné pomoci v oblasti domácího násilí a stalkingu - nebezpečného pronásledování.

23.10.2014    >> celý článek >>

Mladá vědkyně zamíří na zahraniční soutěže

​Studentka Prvního českého gymnázia v Karlových Varech Thi Thu Giang Tran zaujala odbornou porotu natolik, že jí vybrala pro účast v prestižních mezinárodních vědeckých soutěžích. Karlovarský kraj bude v příštím roce reprezentovat v americkém Pittsburghu a italském Miláně.
23.10.2014    >> celý článek >>

V Sokolově se uskuteční výstava středních škol

​Nevíte si rady s výběrem střední školy? Tak přijďte na výstavu „Kam po základní škole“, která se uskuteční 24. a 25. října v prostorách sportovní haly Integrované střední školy technické a ekonomické Sokolov. Zváni jsou všichni žáci, kteří končí povinnou školní docházku, a jejich rodiče.
21.10.2014    >> celý článek >>

Křižovatky na chebském obchvatu začnou sloužit co nejdříve

Na jaře zahájil Karlovarský kraj stavbu obchvatu Chebu. I přesto, že trasa nezasahuje do stávající silniční sítě, v některých částech se obchvat napojuje na místní silnice. To si vyžádalo omezení dopravy semafory nebo uzavírkami. Podle náměstka hejtmana Petra Navrátila proto budou křižovatky, které komplikují plynulou dopravu, zprovozněny v předstihu.
21.10.2014    >> celý článek >>
  Archiv - rok 2013 Archiv - rok 2012

Výběr dalších zpráv

Kultura, sport a zajímavosti

Karlovarská galerie umění vystavuje obrazy Antonína Slavíčka

SlavíčekGalerie umění Karlovy Vary vystavuje díla našeho nejznámějšího krajináře Antonína Slavíčka (1870 - 1910). Uvidíte téměř šedesát obrazů z veřejných i soukromých sbírek, na nichž je zachycena malebná krajina v okolí Kameniček. Výstava potrvá do 9. listopadu.

"Známé i neznámé podoby Radka Pilaře" v Becherově vile

Výstava o Karlu Krylovi Nejen jako tvůrce ilustrací k pohádkám o loupežníku Rumcajsovi, ale také jako autora strukturální malby či koláží představí Radka Pilaře výstava jeho děl v karlovarské galerii Becherova vila. Originální tvorbu malíře a ilustrátora můžete obdivovat od 16. října, kdy se koná slavnostní vernisáž výstavy,  do 25. ledna příštího roku. Součástí akce je výtvarně naučný program po školy z celého Karlovarského kraje.

Za archeologickými nálezy do nejdeckého muzea

VýstavaDo muzea v Nejdku můžete zavítat na výstavu, která je věnována nejvýznamnějším archeologickým nálezům z našeho regionu. V rámci expozice budou k vidění předměty, které jsou staré i několik tisíc let. Výstava s názvem "100 let terénní archeologie v Karlovarském kraji" potrvá do 26. října.

Keramická škola se představuje v karlovarské nemocnici

VýstavaV netradičních prostorách najdete práce žáků karlovarské keramické školy. V Pavilonu akutní medicíny si můžete prohlédnout návrhy a realizace zručných grafiků, fotografů či oděvních designérů. Nechybí ani křehké výrobky ze skla a porcelánu, včetně ukázek výrobních postupů.