Aktuálně


Karlovarský kraj spustil projekt Senior Pasů. Veškeré informace se dozvíte na těchto 
internetových stránkách nebo na číslech 840 111 122 a 725 534 865.
 


V
ýtvarná soutěž pro děti a mládež na téma ​ „Moje nejoblíbenější místo v Karlovarském kraji“ má své těze. Vybrané výtvarné práce budou vystaveny ve vestibulu hlavní budovy A Krajského úřadu Karlovarského kraje ve dnech 16. až 27. října.


Rozhodněte o tom, kdo se stane Zdravotníkem Karlovarského kraje 2017. Anketní lístek můžete vyplnit do 20. října.
 

 
Karlovarský kraj vyhlašuje dotační program Senior expres pro rok 2017. Žádosti o dotaci mohou obce podávat od 1. do 8. listopadu.
 

 

Přehled dění v kraji

Karlovarskou nemocnici čeká odstávka elektrické energie

​Upozorňujeme pacienty a návštěvníky karlovarské nemocnice, že v pátek 20. října zde dojde k plánované odstávce elektrické energie. Důvodem je přepojení napojení na energetickou soustavu. Dodávka elektřiny bude po celou dobu zajištěna z náhradních zdrojů, přesto však dojde k omezení provozu některých oddělení.
19.10.2017    >> celý článek >>

Kraj by chtěl otevřít lávku v Mostově ještě letos

​Po dohodě s vedením obce Odrava se Karlovarský kraj před časem rozhodl převzít a opravit chátrající železobetonovou lávku v Mostově na trase Cyklostezky Ohře. Lávka je už delší dobu uzavřena a cyklisté, často rodiny s dětmi, ji musejí objíždět po frekventované silnici. Kraj chce lávku opravit a otevřít ještě letos. příští rok po cyklistické sezóně pak vybuduje lávku novou.

19.10.2017    >> celý článek >>

​O tom, kolik bude mít kraj poslanců ve sněmovně, rozhodne voličská účast a počty platných hlasů

​Možná se někomu může zdát, že volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky nejsou pro běžný život v našem regionu až tak důležité. Opak je ovšem pravdou. Čím silnější zastoupení ve sněmovně kraj má, tím silnější je jeho vyjednávací pozice při prosazování zájmů jeho obyvatel. Nezapomeňte tedy ve dnech 20. a 21. října přijít k volbám.
18.10.2017    >> celý článek >>

Knihovna z Velké Hleďsebe slaví úspěch

​Na začátku října proběhlo slavnostní udílení cen Knihovna roku 2017. Diplom si kromě dalších oceněných odnesla i obecní knihovna z Velké Hleďsebe vedená knihovníkem Petrem Kreuzem, a to za vynikající práci se seniory, mimořádnou rozmanitost pořádaných aktivit a efektivní naplňování funkce komunitního centra obce.
18.10.2017    >> celý článek >>

Kraj bude přispívat na techniku pro praktické lékaře

​Už od ledna příštího roku budou muset na základě novely zákona o léčivech lékaři, respektive všechna zdravotnická zařízení předepisovat léky prostřednictvím takzvaných eReceptů. Ne všichni praktičtí lékaři, zejména v malých obcích, mají ve své ordinaci potřebné informační technologie. Hrozí proto uzavírání některých ordinací, a to především na venkově, kde obvykle působí jen jeden lékař a to ještě ne denně. Kraj proto vyhlásí nový dotační titul na vybavení ordinací praktiků a pediatrů například počítači, tiskárnami i připojením k internetu.
17.10.2017    >> celý článek >>
 
Archiv - rok 2017               Archiv - rok 2016             Archiv - rok 2015