Aktuálně

Sportovní subjekty z našeho regionu mohou zasílat návrhy na nominace v anketě "Nejlepší sportovec Karlovarského kraje roku 2014". Vyplněný 
Formulář  je třeba odeslat do 27. 2. 2015.

Pro příznivce běžeckého lyžování kraj opět spustil aplikaci informující o stavu upravenosti běžeckých tras.

Výtvarná soutěž pro seniory
  vstoupila do 2. ročníku, neváhejte a přihlaste své práce do jednotlivých kategorií.

Přehled dění v kraji

Kraj rozdělí na sociální služby 257 milionů korun

​Karlovarský kraj získal na financování sociálních služeb pro rok 2015 částku 257 milionů korun. Tyto prostředky rozdělí celkem 153 poskytovatelům těchto služeb v regionu. Změnou zákona přešla od 1. ledna 2015 tato kompetence přidělování financí pro poskytovatele sociálních služeb z Ministerstva práce a sociálních věcí na kraje.

Kraj opět podpoří myslivecké spolky

​Okresní myslivecké spolky získají od Karlovarského kraje příspěvky na pořádání chovatelských přehlídek a mysliveckých výstav trofejí zvěře. Veřejnost tak bude mít zase po roce jedinečnou příležitost seznámit se s činností místních organizací.

Komise pro lázeňství a cestovní ruch řešila prezentaci kraje

​O účasti Karlovarského kraje na Světové výstavě EXPO 2015, o příspěvcích v oblasti cestovního ruchu i o rozvoji spolupráce se školami v oboru jednala v uplynulém týdnu komise pro lázeňství a cestovní ruch, která pracuje při Radě kraje.


Sdružení českých spotřebitelů ocenilo místní firmy

​Stejně jako vloni i letos Sdružení českých spotřebitelů vyhlašovalo cenu Spokojený zákazník Karlovarského kraje. Prestižní ocenění, které je udělováno firmám za kvalitně poskytované služby, si odneslo jedenáct podnikatelů z celého regionu.
Archiv - rok 2015                  Archiv - rok 2014
Archiv - rok 2013

Výběr dalších zpráv

Kultura, sport a zajímavosti

Muzeum Cheb zve na retrospektivu malíře Františka Vančury

SlavíčekMuzeum Cheb zve všechny zájemce na výstavu s názvem "Proměny", která představí více než 30 děl jihočeského výtvarníka Františka Vančury. Výběr z jeho tvorby od 80. let minulého století do současnosti bude k vidění do 22. února.

Výstavu z workshopu KontAKTfoto nabídne chebská Galerie 4

Výstava o Karlu Krylovi Galerie 4 v Chebu nabídne návštěvníkům výstavu prací z 19. ročníku fotografického workshopu portrétu a aktu s názvem KontAKTfoto. K vidění budou práce profesionálních fotografů, posluchačů uměleckých škol i vyspělých amatérů, které vznikly v interiéru či v přírodním prostředí Kladské u Mariánských Lázní. Výstava začíná vernisáží 9. ledna, končí 3. února 2015.

Unikátní výstava představí architekturu Karlových Varů

Na Staré radnici v Ostrově můžete shlédnout výstavu o architektonickém dědictví lázeňského města. Na zhruba 20 panelech je zachycena historie architektury od 14. století, kdy byly Karlovy Vary založeny, až po současnost. Výstava potrvá do 18. února.

Na přednášku o hornictví v Krušnohoří zve jáchymovská mincovna

Jakub ObrovskýKrálovská mincovna Jáchymov zve všechny zájemce na přednášku historika Lukáše Svobody, který přiblíží slavnou historii rudného hutnictví v západním Krušnohoří, spjatou s horníky a geologickými poklady. Nahlédnete ale i do budoucnosti Krušných hor. Akce se koná 31. ledna 2015 od 17 hodin.
​​