Aktuálně

 

Podkladové materiály pro 14. zasedání Zastupitelstva Karlovarského kraje dne 13.12.2018


 

Informace k zasedání Zastupitelstva Karlovarského kraje: nadcházející jednání se uskuteční ve čtvrtek 13. prosince 2018 od 9:00 hodin. 


  
I letos se můžete zapojit do akce Karlovarského kraje "Vánoční strom splněných přání". Podívejte se na přehled dárků, vyberte si, koho chcete obdarovat, a seznamte se i s dalšími potřebnými informacemi.

 
Karlovarský kraj ve spolupráci se spolkem Český zavináč vyhlašuje krajské kolo soutěže Zlatý erb. Města a obce z našeho regionu mohou odevzdávat přihlášky do pátku 18. ledna do 14 hodin. Na vítěze čekají hodnotné ceny.


  

 

LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI
  

Přehled dění v kraji

Jak vypadala zima v Krušnohoří na přelomu 19. a 20. století, ukáže výstava

​Před první světovou válkou a v období mezi válkami se v Krušných horách začal naplno rozvíjet turistický ruch i v zimě. Na německé a české straně hor vznikaly lyžařské spolky, stavěly se skokanské můstky i sáňkařské dráhy a konala se zde řada závodů. Nenechte si ujít výstavu v Muzeu Karlovy Vary, která je věnována právě těmto zimním radovánkám. Vernisáž se uskuteční ve středu 12. prosince od 17 hodin.
11.12.2018    >> celý článek >>

V Lokti by kraj mohl začít nabízet středoškolský obor uměleckého směru

​Karlovarský kraj zvažuje budoucí využití Střední průmyslové školy v Lokti. Jedním ze záměrů je zavést v Lokti obor uměleckého směru, kde by mohli studovat středoškoláci, kteří jinak odcházejí na konzervatoř do Plzně nebo do Prahy.

10.12.2018    >> celý článek >>

Hejtmanka Karlovarského kraje byla opět zvolena předsedkyní Asociace krajů ČR

​Hejtmani českých a moravských krajů podruhé zvolili předsedkyní Rady Asociace krajů ČR hejtmanku Karlovarského kraje Janu Mračkovou Vildumetzovou. Došlo k tomu na jednání rady ve čtvrtek 6. prosince v Hluboké nad Vltavou.

​​

Kraj získal cenu za aktivitu v třídění elektra

​K výročí desetileté spolupráce s kraji se kolektivní systém ASEKOL rozhodl vyhodnotit nejaktivnější regiony v oblasti zpětného odběru elektrozařízení prostřednictvím soutěže "Aktivní kraj 2008 - 2018". Během galavečera v pražském Studiu Ypsilon získal jednu z cen také Karlovarský kraj.

​Jména válečných zajatců připomínají pamětní desky

​V Sokolově se uskutečnil pietní akt k uctění památky vojenských zajatců, kteří zahynuli v místním lazaretu za 2. světové války. Akce, na níž byly slavnostně odhaleny pamětní desky s jejich jmény, se kromě zástupců města, Ruské federace a dalších států tehdejšího Sovětského svazu, zúčastnili i představitelé Karlovarského kraje.
 
  
    Rok 2018           ​Rok 2017           Rok 2016           Rok 2015