Aktuálně


Karlovarský kraj spustil projekt Senior Pasů. Veškeré informace se dozvíte na těchto 
internetových stránkách nebo na číslech 840 111 122 a 725 534 865.
 


V
ýtvarná soutěž pro děti a mládež na téma ​ „Moje nejoblíbenější místo v Karlovarském kraji“ má své těze. Vybrané výtvarné práce budou vystaveny ve vestibulu hlavní budovy A Krajského úřadu Karlovarského kraje ve dnech 16. až 27. října.


Rozhodněte o tom, kdo se stane Zdravotníkem Karlovarského kraje 2017. Anketní lístek můžete vyplnit do 20. října.
 

 
Karlovarský kraj vyhlašuje dotační program Senior expres pro rok 2017. Žádosti o dotaci mohou obce podávat od 1. do 8. listopadu.
 

 

Přehled dění v kraji

Kraj bude přispívat na techniku pro praktické lékaře

​Už od ledna příštího roku budou muset na základě novely zákona o léčivech lékaři, respektive všechna zdravotnická zařízení předepisovat léky prostřednictvím takzvaných eReceptů. Ne všichni praktičtí lékaři, zejména v malých obcích, mají ve své ordinaci potřebné informační technologie. Hrozí proto uzavírání některých ordinací, a to především na venkově, kde obvykle působí jen jeden lékař a to ještě ne denně. Kraj proto vyhlásí nový dotační titul na vybavení ordinací praktiků a pediatrů například počítači, tiskárnami i připojením k internetu.
17.10.2017    >> celý článek >>

Kraj uspoří finanční prostředky díky centrálnímu nákupu plynu

​Karlovarský kraj má za sebou další úspěšný nákup na komoditní burze. Díky příznivým cenám a vhodnému načasování zaplatí za poptávaný objem zemního plynu v následujících dvou letech o 6 milionů korun méně. Kromě Karlovarského kraje se k centrálnímu nákupu připojilo ještě dalších 43 organizací.
17.10.2017    >> celý článek >>

​Nový Kostel obsadil druhé místo v soutěži Úřad roku Půl na půl

​Začátkem října proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů 11. ročníku soutěže o nejlepší úřad s rovnými příležitostmi pro ženy a muže, kterou organizuje Ministerstvo vnitra ČR spolu se svými partnery. Karlovarský kraj se v soutěži rozhodně neztratil, v kategorii obce I. typu se na druhém místě umístil Nový Kostel z Chebska.
17.10.2017    >> celý článek >>

​Chebské muzeum zve na oslavu Mezinárodního dne archeologie

​Přijďte do chebského muzea oslavit v sobotu 21. října svátek nejdobrodružnější vědy a prožít den v pravěku. Na nádvoří vás čekají tematické workshopy, připravena je i výstava a povídání o archeologických artefaktech. Celý program pak završí přednáška archeologa Michala Beránka. Vstup na akci je volný.
16.10.2017    >> celý článek >>

Cesta po D6 mezi Chebem a Karlovými Vary bude od příštího roku bez dálničního poplatku

​Ministr Dan Ťok vyslyšel výzvy starostů a občanů Karlovarského kraje a zařadil zbývající zpoplatněné části D6 mezi Chebem a Karlovými Vary do úseků, kde není potřeba dálniční kupón. Vjezd do Karlových Varů a obchvat Chebu je nyní bez poplatku, po zařazení obchvatu Sokolova by zpoplatněných 20 kilometrů již nemělo význam a dopravně by spíš způsobovalo zmatek. Rozhodnutí ministr oznámil na dnešní tiskové konferenci na Krajském úřadě Karlovarského kraje. 

13.10.2017    >> celý článek >>
 
Archiv - rok 2017               Archiv - rok 2016             Archiv - rok 2015