Aktuálně

Zasedání ZKK, které bylo přerušeno dne 26. 2. 2015, se uskuteční dne 9.3.2015 od 9:00 hodin ve velkém jednacím sále budovy Krajského úřadu Karlovarského kraje, Karlovy Vary, Závodní 353/88

2. jednání ZKK dne 26.2.2015 -
záznam, záznam mobilní zařízení
 Zúčastněte se soutěže o registrace na Mattoni ½ Maraton Karlovy Vary

Pro příznivce běžeckého lyžování kraj opět spustil aplikaci informující o stavu upravenosti běžeckých tras.

 Záměry počtu přijímaných uchazečů pro školní rok 2015/2016

Přehled dění v kraji

Studenti ISŠTE Sokolov dovezli ze soutěže instalatérů medaile

​V posledním únorovém týdnu se v Plzni konalo krajské kolo tradiční soutěže instalatérů. Studentům Integrované střední školy technické a ekonomické v Sokolově se podařilo  vybojovat druhé místo v soutěži družstev a místo třetí v kategorii jednotlivců. ​

Kraj zřejmě povede široká koalice bez komunistů

​Vedení Karlovarského kraje se po zbytek volebního období pravděpodobně ujme koalice ČSSD a dosud opozičních subjektů v krajském zastupitelstvu - HNHRM, ODS, ALTERNATIVY a TOP09+STAN. Společné prohlášení o zájmu vytvořit tuto koalici dnes zastupitelům představil sociální demokrat Petr Navrátil.

Krajský úřad se účastnil burzy pracovních příležitostí

​Šanci získat práci nabídla v tomto týdnu burza pracovních příležitostí  v Lidovém domě ve Staré Roli. Na akci, kterou uspořádala Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje, se jako zaměstnavatel představil také krajský úřad.


Odhalte literární hrdiny a vyhrajte atraktivní ceny

​Čtenáři Krajské knihovny v Karlových Varech se mohou těšit na zajímavou facebookovou soutěž. Jejich úkolem bude uhodnout jména známých či méně známých literárních postav. Soutěž, která se uskuteční v rámci celostátní akce „Březen měsíc čtenářů“, startuje v pondělí 2. března.
Archiv - rok 2015                    Archiv - rok 2014
Archiv - rok 2013

Výběr dalších zpráv

Kultura, sport a zajímavosti

Do karlovarské galerie umění na výstavu Jiřího Patery

Do Galerie umění Karlovy Vary můžete zavítat na výstavu děl jednoho z nejvýznamnějších malířů plzeňské výtvarné scény Jiřího Patery. Expozice je věnována vrcholnému období jeho tvorby, jehož ústředním tématem byla krajina. Obrazy si budou návštěvníci moci prohlédnout až do 5. dubna.

Knihovna v Lokti zve na výstavu Kočičí ráj

Výstava o Karlu Krylovi Městská knihovna v Lokti hostí od 3. února autorskou výstavu obrazů a keramiky Zuzany Ondrové a Mileny Herákové s názvem "Kočičí ráj". Obě autorky se ve svých dílech nechaly inspirovat mazlivou povahou i nezkrotností koček a výsledek mohou posoudit návštěvníci výstavy do konce února.

Malíř fotografem aneb Jiří Valenta v Becherově vile

Na výstavu fotografického díla významného malíře českého informelu Jiřího Valenty zve  karlovarská Interaktivní galerie Becherova vila. Fotografie zátiší, ženského těla i přírody  mohou zájemci obdivovat od 12. února do 6. dubna.

Výstava Stanislava Diviše v Chebu

V Galerii výtvarného umění v Chebu je možné do 22. března navštívit výstavu Stanislava Diviše. Tvorba tohoto malíře patří ke klíčovým projevům české postmoderny a vystavovaný cyklus s názvem „Zbytky“ je připomínkou bohaté průmyslové historie města Aš.
​​