Aktuálně

   

​Informace k zasedání Zastupitelstva Karlovarského kraje: nadcházející jednání krajského zastupitelstva se uskuteční ve čtvrtek 13. prosince 2018 od 9:00 hodin. 


 

Karlovarský kraj vyhlásil  k 100. výročí vzniku Československé republiky anketu, v rámci které ocení výjimečné osobnosti regionu. Návrhy může veřejnost podávat do pátku 30. listopadu 2018 prostřednictvím elektronického formuláře na krajských internetových stránkách.Zapojte se do výtvarné soutěže o návrh podoby a jména maskota, jenž se stane symbolem zimní olympiády dětí a mládeže ČR konané v roce 2020  v našem regionu. Soutěž potrvá do 15. listopadu 2018, přihlášku a podmínky účasti najdete na stránkách odboru školství.

 


 

 

LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI
  

Přehled dění v kraji

Karlovarský kraj představil návrh rozpočtu na rok 2019

​V příštím roce by měl Karlovarský kraj hospodařit s příjmy ve výši 6, 558 miliardy korun a s výdaji, které činí 6, 780 miliardy korun. Schodek je oproti ľoňsku poloviční, dosahuje 222 milionů korun a vznikl z důvodu předfinancování projektů dotovaných z EU. Návrh rozpočtu schválila Rada kraje. zabývat se jím budou také krajští zastupitelé na svém zasedání 13. prosince 2018.
14.11.2018    >> celý článek >>

Kraj zvelebuje muzea, galerie i knihovnu

​Karlovarský kraj je zřizovatelem osmi příspěvkových organizací v oblasti kultury. Najdete v nich nejenom cenné umělecké sbírky, ale také nejrůznější předměty a knihy, které vypovídají o historii našeho regionu a životě jeho obyvatel. Kraj se proto snaží postupně rekonstruovat objekty, v nichž tyto instituce sídlí, a modernizovat jejich zastaralé vybavení. Jak prozradila náměstkyně hejtmanky pro oblast kultury a památkové péče Daniela Seifertová, na řadě míst v současnosti panuje čilý stavební ruch anebo se teprve na příchod řemeslníků připravují.
13.11.2018    >> celý článek >>

Hejtmani nechtějí změnu ve vedení Asociace krajů

​Vedení Rady Asociace krajů ČR v čele s hejtmankou Karlovarského kraje Janou Mračkovou Vildumetzovou by mělo zůstat v nezměněné podobě dál. Na pátečním zasedání se na tom shodli všichni přítomní členové rady.


12.11.2018    >> celý článek >>

Kraj ocenil Seniory roku 2018

​I v letošním roce vyhlásil Karlovarský kraj anketu Senior roku. Veřejnost mohla nominovat jednotlivce z našeho regionu ve věku 60 a více let, kteří jsou stále aktivní, pomáhají druhým a předávají jim svou moudrost a zkušenosti. Titul Senior roku 2018 získali tři nominovaní, dalším pěti patří Cena hejtmanky Karlovarského kraje. Celkem přišlo do ankety 71 nominací pro 26 lidí.

 
 
 
    Rok 2018           ​Rok 2017           Rok 2016           Rok 2015