Aktuálně

AKTUÁLNÍ OPATŘENÍ VLÁDY A MZ ČR: 
Vláda České republiky prodloužila nouzový stav, který bude trvat do 12. prosince 2020. 

Krizová opatření vlády související s omezením volného pohybu, omezení škol, maloobchodu a další najdete
na stránkách Úřadu vlády ČR.

Podrobné znění všech přijatých a platných opatření v souvislosti s onemocněním COVID-19 najdete na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR.

Ministerstvo zdravotnictví vydalo informační leták, který vyzývá veřejnost k omezení sociálních kontaktů. Grafické znázornění naleznete omezeni_socialnich_kontaktu.pdfzde.


PRAVIDLA PRO PŘÍJEZD OBČANŮ ČR A CIZINCŮ DO ČESKÉ REPUBLIKY: 
Mechanismus pro hodnocení epidemiologické situace jednotlivých členských států EU rozděluje země do tří kategorií - zelené, oranžové a červené. Jak postupovat při vstupu na území ČR z takto označených zemí, naleznete ViewImage.pdfzde. Seznamte se s aktuálním přehledem zemí s nízkým rizikem nákazy koronavirem.


VÝZVA PRO ZDRAVOTNÍKY:
Vyzýváme všechny zdravotnické pracovníky, sestry, ošetřovatele, mediky, kteří by byli ochotni pomoci, a to především v druhém COVID centru, jež bylo zřízeno v Zařízení následné rehabilitační a hospicové péče (REHOS) Nejdek, aby se přihlásili.

Pište na email zdravotnici@kr-karlovarsky.cz

Volejte na telefonní číslo
: 607 047 350, a to v pracovní dny od 7.00 do 18.00 hodin.


DOČASNÉ OMEZENÍ ÚŘEDNÍCH HODIN KRAJSKÉHO ÚŘADU:
​Krajský úřad Karlovarského kraje v souvislosti s opatřeními ohledně COVID-19 dočasně omezuje úřední hodiny. Více informací najdete Mimořádné opatření - omezení úředních hodin KÚKK.pdfzde.


LINKA PRO OBČANY INDIKOVANÉ K TESTU NA COVID 19:
Byli jste praktickým lékařem či hygienikem indikováni k testu na COVID-19? K rezervaci na odběrová místa v regionu volejte: 950 380 380. Více informací najdete v letáku .


ODBĚROVÁ MÍSTA V KARLOVARSKÉM KRAJI:
Odběrové místo Nemocnice Cheb (K Nemocnici 17). Určeno pouze lidem s elektronickou žádankou indikovaným praktickým lékařem či hygienikem.

Odběrové místo v Nemocnici Karlovy Vary (na parkovišti vedle bývalého dětského oddělení ve spodní části nemocničního areálu). Pro osoby s elektronickou žádankou.

Odběrové místo Lab In v Karlových Varech (Bezručova 1098/10). Pro samoplátce, ale případně i osoby s elektronickou žádankou.

Odběrové místo Lab In v Mariánských Lázních (Komenského 515/6). Pro osoby s elektronickou žádankou i samoplátce. 

Odběrové místo Lab In v Aši, Nemocniční 52 (areál LDN Carvac). Pro osoby s elektronickou žádankou i samoplátce. 

Odběrové místo Sokolov - NEMOS, Komenského 77 (areál společnosti Sokolovská bytová).  Pro osoby s elektronickou žádankou.

Odběrové místo NZZ Garant-Service (Fr. Krejčího 6 - před rodinným domem Karlovy Vary). Určeno samoplátcům. 


Odběrové místo Poliklinika Flora Cheb (Májová 582/19). Určeno osobám se žádankou i samoplátcům. 

Telefonní linka pro osoby indikované k odběru: 950 380 380​

Seznam odběr​ových míst pro testy na COVID-19 v ČR najdete na stránkách MZ ČR.


INFORMACE PRO OBČANY - VLASTNÍKY BEZODTOKOVÉ JÍMKY:
Od 1. ledna 2021 začne platit povinnost předkládat doklady o odvozu odpadních vod z bezodtokových jímek za období posledních dvou kalendářních let. Více info_občanům_žumpy_2021FIN.docx.pdfv informačním letáku.


 

 

Přehled dění v kraji

Předsedou Asociace krajů ČR se stal hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba

​Asociace krajů ČR povede v následujícím období hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba. Byl zvolen 13 hlasy hejtmanek a hejtmanů ze 14 hlasujících. Místopředsedou se na prvním ustavujícím zasedání asociace v novém složení stal hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. Do politického grémia Asociace krajů ČR byli kromě předsedy a místopředsedy AKČR odsouhlaseni hejtman Libereckého kraje Martin Půta, hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib a hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich. 

Galerie, muzea a další kulturní stánky dnes opět přivítají návštěvníky

Příspěvkové organizace Karlovarského kraje v oblasti kultury se ode dneška (3. 12. 2020) opět otevřou veřejnosti. Uzavřeny byly na základě vládního usnesení od 12. října. S rozvolněním opatření se do nich opět vrátí život, i když jen v omezeném režimu. 

Kraj vyplatí první část příspěvků na podporu ubytování v regionu

Karlovarský kraj poskytne příspěvky na podporu ubytování v regionu prvním 138 žadatelům, kteří splnili veškeré potřebné podmínky krajského programu. Ten má pomoci přilákat návštěvníky zpět do všech typů ubytovacích zařízení v kraji. Žádosti ve finančním objemu přesahujícím 379 tisíc korun schválila na svém jednání v tomto týdnu Rada kraje.

V Božím Daru opět úřaduje oblíbená Ježíškova pošta

Služby tradiční Ježíškovy pošty v Božím Daru mohou využít zájemci o orazítkování zásilky speciálním razítkem s vánočním motivem. Ježíškova pošta úřaduje již po sedmadvacáté a stále se těší velké oblibě. V loňském roce putovalo do poštovních schránek 341 kilogramů zásilek s vánočním razítkem, které má každoročně jinou podobu.
 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016