Aktuálně  

Chcete si společně s námi připomenout skvělé sportovní výkony a úžasnou atmosféru, která panovala na zimní Olympiádě dětí a mládeže v Karlovarském kraji? Pak navštivte naší fotogalerii, kde si můžete prohlédnout vybrané snímky z jednotlivých soutěžních dní. 


 

Karlovarský kraj vyhlásil sedmý ročník oblíbené výtvarné soutěže pro seniory s názvem „Věk pro nás není překážkou“.  Přihlašovat lze nejenom ruční práce, ale také obrazy a fotografie. Soutěž probíhá v termínu od 2. 1. do 28. 2. 2020.Chcete studovat vojenskou střední školu v Sokolově s oborem zaměřeným na strojírenství? Pak vám nabízíme přehled jednotlivých kroků, které je pro to třeba podniknout: inz-strojirenstvi.pdfKrok za krokem 


Záměr počtu přijímaných uchazečů pro školní rok 2020/2021 (pdf)


 ​
LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI
  

Přehled dění v kraji

​Karlovarský kraj vyhlásil další dvě veřejné sbírky

​Vedení Karlovarského kraje se rozhodlo vyhlásit další dvě veřejné sbírky, do nichž mohou zájemci přispět prostřednictvím zapečetěných sběracích pokladniček nebo speciálně zřízených bankovních účtů. První je zaměřena na pořízení zdvihací plošiny pro paní Vlastu Krejčovou z Chebu, která je upoutána na invalidní vozík a bydlí v panelovém domě bez výtahu. Druhá souvisí s realizací unikátního jezdeckého pomníku Karla IV., jenž by v budoucnu mohl zdobit centrum Karlových Varů.

Hejtmani jednali v Praze o dotacích na opravy silnic a o pomoci Číně

​Pře​rozdělení peněz zbývajících v Integrovaném regionálním operačním programu (IROP) na opravy krajských silnic, další jednání o změnách stavebního zákona i pomoc koronavirem postižené Číně - taková byla témata zasedání Rady Asociace krajů ČR v úterý 18. února 2020 na Krajském úřadě Středočeského kraje. Schůzky se účastnil také hejtman našeho regionu Petr Kubis.

Střední lesnická škola Žlutice se dočká další modernizace

​ V květnu letošního roku by se naplno měly rozjet stavební práce na rekonstrukci bývalé kotelny a stodoly ve Střední lesnické škole Žlutice. Rada Karlovarského kraje na svém zasedání schválila realizaci zadávacího řízení na realizaci stavby. Předpokládané náklady jsou vyčísleny na více jak 10, 8 milionu korun včetně DPH.

Konference ukáže, jak se v kraji pečuje o památky

​Ukázky příkladné péče o kulturní dědictví regionu i vybrané projekty se představí na 4. ročníku konference "Péče o památky a krajinu v Karlovarském kraji". Akce se koná v Krajské knihovně v Karlových Varech Dvorech v úterý 18. února 2020. Prezentovat se budou spolky, obce a instituce v oblasti záchrany a obnovy památek a kulturní krajiny na území regionu.

 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016