Aktuálně

OPATŘENÍ VLÁDY A MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ ČR:
Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo dne 30. 6. 2020 nové mimořádné opatření k ochraně vězněných osob, příslušníků a občanských zaměstnanců Vězeňské služby a dalsích osob přicházejících do styku s vězni, a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19. Také 30. 6. 2020 vydalo ochranné opatření k ochraně před zavlečením onemocnění COVID-19. Obě s účinností od 1. 7. 2020.
S platností od 2. 7. 2020 zrušilo Ministerstvo zdravotnictví mimořádné opatření, které se týkalo poskytovatelů sociálních služeb - domovů pro osoby se zdravotním postižením, domovů pro seniory a domovů se zvláštním režimem a poskytovatelů sociálních služeb, aby přijímali osoby za účelem poskytování služeb v jejich zařízení až poté, co podstoupí vyšetření na přítomnost koronaviru. Opatření je zrušené na základě aktuální epidemiologické situace.
Podrobné znění všech přijatých opatření najdete pod tímto
odkazem.AKTUÁLNÍ PŘEHLED ODBĚROVÝCH MÍST V ČR:

Seznam odběr​ových míst pro testy na COVID-19 v Karlovarském a všech dalších krajích najdete na stránkách MZ ČR.


​​

 

Přehled dění v kraji

Závodiště bude hostit Cenu Karlovarského kraje v dostizích

​Milovníci dostihového závodění si přijdou na své v neděli 5. 7., kdy se na závodišti v Karlových Varech koná Cena Karlovarského kraje.

Kraj pokračuje v řešení bezpečnosti na území regionu

​Karlovarský kraj se intenzivně zabývá otázkou bezpečnosti na svém území. Z toho důvodu nechal provést nejen k aktualizaci bezpečnostních plánů, ale z dotace udělené ministerstvem vnitra také pořídil mobilní zábrany k využití na veřejných akcích s vysokou návštěvností. 


Silnice k budoucí komerční zóně na Podkrušnohorské výsypce je hotova

 Karlovarský kraj dokončil výstavbu dopravního napojení na komerční zónu v Podkrušnohorské výsypce na Sokolovsku. Jedná se o silnici, která povede také k chystanému vývojovému a testovacímu centru automobilky BMW Group. Projekt vedla Krajská správa a údržba silnic, práce realizovala stavební společnost STRABAG.

Výstava připomene zlatý věk české kinematografie

​Vydejte se společně s námi na cestu do historie a navštivte výstavu s názvem „Hvězdy stříbrného plátna". Jak dává napovědět její podtitul „Sláva – úspěchy – skandály – pády nejznámějších filmových a divadelních herců a hereček“, čeká vás jistě zajímavá podívaná. Vernisáž se uskuteční ve středu 1. července od 17 hodin v budově Muzea Karlovy Vary na Nové Louce.
 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016