Aktuálně

UPOZORNĚNÍ: Jednání Zastupitelstva Karlovarského kraje dne 4.9.2014 bylo přesunuto na nový termín 3.9.2014. 

Záměry počtu přijímaných uchazečů pro školní rok 2014/2015
Počet v olných míst na středních školách - rok  2014/2015
Žádost o vydání zápisového lístku ke vzdělávání ve střední škole

Připojte se k petici hejtmana Josefa Novotného za zavedení krajských dálničních známek.

Přehled dění v kraji

Karlovarský kraj bude hostit soutěž Machři roku

​Do Sokolova zamíří studenti a pedagogové z celé České republiky. V rámci setkání učňovské mládeže předvedou, co všechno jejich šikovné ruce dovedou. Akce se uskuteční 23. září na náměstí Budovatelů.

Karlovarský kraj ocenil vítěze soutěže Regionální potravina

Výrobci nejlepších pochoutek z našeho kraje dnes z rukou hejtmana Josefa Novotného převzali ceny v soutěži Regionální potravina 2014. V letošním ročníku akce získá značku výjimečné kvality devět výrobků. Usilovalo o ni 84 produktů od 20 výrobců.​Kraj bude intenzivněji spolupracovat s Krajskou hospodářskou komorou

​Hejtman Josef Novotný spolu s předsedou Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje Josefem Ciglanským podepsali smlouvu o vzájemné spolupráci. Společným cílem obou partnerů je dosažení hospodářského a sociálního rozvoje regionu a zvýšení životní úrovně občanů.

Na Klínovci se bude slavit Den česko-saské spolupráce

​V sobotu 23. srpna jste zváni na nejvyšší krušnohorský vrchol, kde se uskuteční Den česko-saské spolupráce s ukázkami práce hasičských sborů a policistů z českého i německého příhraničí, se soutěžemi o dárky i s nabídkou regionálních pochoutek. Součástí programu bude prezentace společných projektů obou zemí.
  Archiv - rok 2013 Archiv - rok 2012

Výběr dalších zpráv

Kultura, sport a zajímavosti

Výstava "Francouzské vlivy v české lázeňské architektuře" 

Festival Oty HofmanaObdivovatelé lázeňských architektonických skvostů by určitě měli zavítat do Galerie Vřídelní kolonády v Karlových Varech, kde se koná výstava "Francouzské vlivy v české lázeňské architektuře". Připravil ji Národní památkový ústav, odborné pracoviště v Lokti a k vidění bude do 30. září 2014.

Výstava "Stříbrná horečka - volání hor" v Jáchymově

Výstava o Karlu Krylovi Královská mincovna v Jáchymově láká návštěvníky na  výstavu  "Stříbrná horečka - volání hor". Malým i velkým se představí rozšířená expozice hornictví ve sklepení mincovny. Výstava shrne výsledky bádání v podzemí, příchozí rozhodně zaujmou figuríny inspirované kresbami Georgia Agricoly.

Letohrádek Ostrov zve na dvě letní výstavy

Letohrádek Ostrov nabízí návštěvníkům dvě letní výstavy. První z nich s názvem "Mladí lvi v kleci" představí díla německy hovořících výtvarníků žijících v Čechách a tvořících v meziválečném období. Druhá výstava nabídne kresby a objekty sochařky a malířky Jitky Kůsové. Výstavy mohou zájemci navštívit do 28. září. 

Za řemesly do chebského muzea

Unikátní výstava s názvem „Řemeslo má zlaté dno“ zavede návštěvníky chebského muzea do doby před rokem 1860, kdy po cestách putovali vandrující tovaryši a v ulicích měst visely nápadité vývěsní štíty cechovních mistrů. Výstava bude k vidění až do 2. listopadu.