Aktuálně

Informace_o_umisteni_volebniho_stanoviste.pdfInformace o umístění volebních stanovišť pro hlasování z motorových vozidel pro volby do Zastupitelstva Karlovarského kraje kraje a Senátu


leták volby karanténa2 (003).pdfJak volit v případě, že máte nařízenou karanténu nebo izolaci z důvodu Covid-19


Informace_k_hlasovani_do_zvlastni_volebni_schranky_s_telefony.pdfInformace k hlasování do zvláštní volební schránky ve volbách do Zastupitelstva Karlovarského kraje a Senátu


ZÁKAZ NÁVŠTĚV V NEMOCNICÍCH V KARLOVÝCH VARECH A V CHEBU:

Karlovarská krajská nemocnice vyhlásila s ohledem na epidemiologickou situaci s platností od 15. září 2020  zákaz návštěv v nemocnicích v Karlových Varech i Chebu. Zákaz platí od odvolání a má následující výjimky - návštěvy nezletilých pacientů, pacientů s omezenou svéprávností pacientů v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění, otec u porodu. Návštěva u těchto pacientů je dotazována na symptomy onemocnění COVID-19 a je proveden zápis formou čestného prohlášení, které je k dispozici na  webových stránkách nemocnice. Návštěva musí použít ochranné osobní pomůcky. Pokud navštěvující osoba vykazuje pozitivní příznak odpovídající nemoci nebo byla v posledních 14 dnech v zahraničí, nelze připustit její přítomnost u pacienta.


NOVÁ INFORMAČNÍ LINKA HYGIENIKŮ - 1221:

Nová centrální informační linka krajských hygienických stanic ČR - 1221 je v provozu 7 dní v týdnu. Linka slouží občanům k zodpovězení dotazů ohledně cestování, výsledků prováděných testů, zdravotních potíží, rizikových kontaktů, karantény a dalších témat spojených s koronavirem.


OPATŘENÍ VLÁDY A MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ ČR: 

Ministerstvo zdravotnictví vydalo ochranné opatření, kterým nařizuje postup osobám, které od 21. září vstoupily na území České republiky a osobám, které pobývaly déle než 12 hodin v posledních 14 dnech na území států, jež nejsou na seznamu zemí s nízkým rizikem výskytu onemocnění COVID-19.
Ministerstvo zdravotnictví také vydalo seznam zemí nebo jejich částí s nízkým rizikem nákazy onemocnění COVID-19.
Dne 21. 9. 2020 vstupuje v platnost nařízení Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje, které nařizuje zákaz pohybu a pobytu osob bez ochranných prostředků dýchacích cest, a to na hromadných akcích s účastí přesahující ve stejný čas 100 osob, konaných ve venkovních prostorech. Toto nařízení platí pro území okresu Cheb.

Podrobné znění všech přijatých a platných opatření v souvislosti s onemocněním COVID-19 najdete na stránkách Ministerstva zdravotnictví pod tímto odkazem.


ODBĚROVÁ MÍSTA V KARLOVARSKÉM KRAJI:

Od pondělí 21. září 2020 je v provozu odběrové místo Nemocnice Cheb. Určeno je pouze pacientům indikovaným praktickými lékaři a hygieniky. Samoplátci budou i nadále testováni v Nemocnici Karlovy Vary. Odběrové místo najdou zájemci před pavilonem A a v provozu zatím bude po, st, pá 8- 11 hod. Telefonní číslo pro objednávání indikovaných pacientů je 722 207 436 a 728 803 212, případně alternativně lze objednat indikované pacienty prostřednictvím mailu odberych@kkn.cz.

Odběrové místo pro testování na COVID-19 je v Nemocnici Karlovy Vary umístěno na parkovišti vedle bývalého dětského oddělení ve spodní části nemocničního areálu. Více informací najdete 
na stránkách KKN.

K dispozici je také odběrové místo Lab In v Mariánských Lázních v Komenského ulici č. 515/6 pro samoplátce i osoby se žádankou. Odběrové místo je otevřeno každý všední den v době od 13 do 16 hodin. Více informací najdete zde.

Další odběrové místo určené samoplátcům nabízí také společnost NZZ Garant-Servise na adrese Fr. Krejčího 6, 360 01 Karlovy Vary. Odběrové místo je před rodinným domem. K potrzení termínu je nutná telefonická rezervace na čísle 602 832 126.

Odběrové místo určené osobám se žádankou  ale i samoplátcům je otevřené také v Poliklinice Flora Cheb. Zde se mohou zájemci objednávat pomocí webového formuláře. Telefonní kontakt na odběrové místo je 777 116 272.

Seznam odběr​ových míst pro testy na COVID-19 v ČR najdete
na stránkách MZ ČR.


 

 

Přehled dění v kraji

Hejtman Petr Kubis: Bojujeme za lázně a cestovní ruch

​Zařazení České republiky Německem mezi rizikové země z hlediska šíření nákazy COVID-19 je velkým problémem pro Karlovarský kraj. Ten se totiž nedostal mezi výjimky, které Německo udělilo pro dva české regiony, Ústecký a Moravskoslezský kraj. Lázeňští hosté z Německa tak narychlo odjíždějí z lázní, ruší lázeňské pobyty a lázeňství v Karlovarském kraji se po jarním propadu může opět velmi rychle dostat do hluboké krize. Hejtman Petr Kubis se proto s žádostí o pomoc obrátil na premiéra Andreje Babiše a ministra zahraničí Tomáše Petříčka, aby se pokusili situaci zvrátit. Sám také jednal s  vládní prezidentkou bavorského regionu Horní Franky Heidrun Piwernetz, zástupci Zemského ředitelství Sasko, s představiteli Generálního konzulátu ČR v Drážďanech a v Mnichově.

Festival ptactva s exkurzí a komentovanou prohlídkou na Soosu

​Na sváteční pondělí připravili pracovníci Muzea Cheb a Františkovy Lázně procházku národní přírodní rezervací Soos a komentovanou prohlídku v muzeu. Účastníci exkurze budou na trase ze Soosu na Kateřinu a zpět poslouchat táhnoucí ptáky a budou si povídat o významu Soosu a jeho biotopů pro nejrůznější ptačí druhy.

Běžecký závod RunTour přivede milovníky běhu do Karlových Varů

V Karlových Varech se poprvé poběží rodinný běžecký seriál PVZP RunTour. Pro závodníky jsou připravené tratě na vzdálenosti 3, 5 a 10 kilometrů. Organizátoři nezapomněli ani na dětské sportovní naděje a právě pro ty nejmenší přichystali dětské Rákosníčkovy běhy na 500 nebo 1000 metrů.

Tři kostely, tří příběhy v Muzeu Karlovy Vary

​Muzeum Karlovy Vary připravilo autorskou výstavu, která představuje archeologické výzkumy a bádání týkající se tří zaniklých kostelů řádu křížovníků s červenou hvězdou na území našeho regionu.
 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016