Aktuálně

 

 
UPOZORNĚNÍ NA PŘESUN OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19 Z NEMOCNICE KARLOVY VARY DO KV ARENY:
 
Očkovací místo Nemocnice Karlovy Vary je od 28. 2. 2021 UZAVŘENO. Zároveň se 1. 3. 2021 OTEVÍRÁ očkovací centrum v KV Areně Karlovy Vary, Západní 1812 (hlavní vchod do sportovní haly, přístup je bezbariérový).
 
Upozorňujeme všechny seniory 80+, 70+, další občany registrované v centrálním rezervačním systému a  ty, kteří si v systému rezervovali termín, čas a místo očkování do Nemocnice Karlovy Vary, aby sledovali své mobilní telefony, do nichž jim přijde SMS zpráva o změnách termínů a místa očkování. Změna platí pro 1. i 2. očkovací dávku.
 
Zároveň s tím budou všichni registrovaní/rezervovaní do očkovacího místa v Nemocnici Karlovy Vary telefonicky kontaktováni operátory asistenční linky 800 600 444, kteří je budou informovat o změně termínu, času a místa očkování.
 
Lidé, kteří se budou do očkovacího místa dopravovat prostřednictvím městské hromadné dopravy, mohou využít linky MHD ve směru Tržnice – KV Arena: číslo 2, 6. Linka č. 6 zajíždí přímo ke KV Areně.


AKTUÁLNÍ OPATŘENÍ VLÁDY A MZ ČR:
 
Vláda České republiky prodloužila nouzový stav, který bude trvat do 28. března 2021. Do 21. března 2021 také platí omezení volného pohybu obyvatel na území ČR, přičemž je zakázán pohyb mezi okresy.

Krizová opatření vlády najdete 
na stránkách Úřadu vlády ČR.

Podrobné znění všech přijatých a platných opatření včetně antigenního testování veřejnosti v souvislosti s onemocněním COVID-19 najdete na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR.

Ministerstvo zdravotnictví vydalo informační leták, který vyzývá veřejnost k omezení sociálních kontaktů. Grafické znázornění naleznete omezeni_socialnich_kontaktu.pdfzde.

 
ODPOVĚDI NA NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY K OMEZENÍ POHYBU OBYVATEL ČR MEZI OKRESY PLATNÉMU DO 21. 3. 2021:
Odpovědi na nejčastější dotazy, které souvisejí s  opatřením vlády a s omezeným pohybem obyvatel mezi okresy najdete na stránkách ministerstva vnitra.

Stáhněte si formuláře cestne prohlaseni vzor.docxčestného prohlášení a Potvrzeni zamestnavatele na vice cest do prace.docxpotvrzení zaměstnavatele na cesty do místa výkonu práce.

  

INFORMACE K REGISTRACI SENIORŮ 80+, 70+ A PEDAGOGŮ NA OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19:
Od 15. 1. 2021 se mohou senioři starší 80 let registrovat v centrálním rezervačním systému státu. Od 27. 2. 2021 se registrují také pedagogové a od 1. 3. 2021 pak senioři starší 70 let.

Vstup do rezervačního systému:
https://crs.uzis.cz/​.

Potřebné informace najdete zde.

INFORMAČNÍ LINKA NA POMOC S REGISTRACÍ 
SENIORŮ 80+, 70+ A PEDAGOGŮ​ K OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19:

 

1221

BEZPLATNÁ KRAJSKÁ ASISTENČNÍ LINKA NA POMOC 
S REGISTRACÍ SENIORŮ 80+, 70+ A PEDAGOGŮ K OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19:​

800 600 444

Volající na původní číslo 607 600 017, které sloužilo jako asistenční linka pro očkování  seniorů 80+, budou automaticky přesměrováni na bezplatnou linku.


ONLINE REZERVAČNÍ SYSTÉM TESTOVÁNÍ NA COVID-19:

Vstup do systému:
www.rezervacekk.cz

Nevíte-li si rady s vytvořením rezervace termínu testu na Covid-19 v online rezervačním systému, můžete se i nadále obracet na operátory krajského call centra na lince 950 380 380Operátoři call centra i veřejnost používají stejný rezervační systém, k dispozici tak mají stejný rozsah volných termínů na jednotlivých odběrových místech. Pokud v online rezervačním systému nejsou k dispozici volné termíny k rezervaci, pak je tedy nemůže nabídnout ani operátor call centra.


ODBĚROVÁ MÍSTA V KARLOVARSKÉM KRAJI:

Na odběry je nutné se rezervovat prostřednictvím online rezervačního systému:
www.rezervacekk.cz

Detailní přehled odběrových míst pro provádění PCR testů i antigenního testování v Karlovarském kraji včetně adres najdete zde.

Telefonní linka call centra pro případné poradenství ohledně rezervace odběrů: 950 380 380

ANTIGENNÍ TESTOVÁNÍ pro své pacienty provádějí i někteří praktičtí a zubní lékaři. Více informací získáte u svého lékaře.


VÝZVA PRO ZDRAVOTNÍKY A DOBROVOLNÍKY:

Karlovarský kraj se obrací s prosbou na lékaře, sestry, další zdravotníky a dobrovolníky (kteří mají zkušenost s administrativní činností), aby pomohli se zajištěním očkování proti COVID-19 v regionu. Potřebné informace jsou k dispozici na krajském webuRegistrovat se můžete prostřednictvím online formuláře

DĚKUJEME, že jste ochotni pomoci!


MOBILNÍ ODBĚROVÉ MÍSTO V POMEZÍ NAD OHŘÍ:
Mobilní odběrové místo v Pomezí nad Ohří, které zprovoznil Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje především pro antigenní testování řidičů v tranzitní dopravě, bude v provozu NONSTOP do konce března 2021.


SEZNAM ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ VYKONÁVAJÍCÍCH NEZBYTNOU PÉČI O DĚTI ZDRAVOTNÍKŮ A PRACOVNÍKŮ POTŘEBNÝCH PROFESÍ:

Hejtman Karlovarského kraje aktivoval školská zařízení, která poskytují nezbytnou péči pro děti ve věku od 3 do 10 let v době nouzového stavu. Otevřena jsou i během jarních prázdnin od 1. 3. 2021 do 5. 3. 2021. Jejich aktuální seznam naleznete rozhodnuti-urcene-skoly.pdfzde.


PRAVIDLA PRO PŘÍJEZD OBČANŮ ČR A CIZINCŮ DO ČESKÉ REPUBLIKY, DALŠÍ INFORMACE K CESTOVÁNÍ: 

Dne 5. 2. 2021 vstoupilo v platnost ochranné opatření nařizující postup pro překročení státní hranice ČR, jeho znění naleznete omezeni.pdfzde.
Mechanismus pro hodnocení epidemiologické situace jednotlivých členských států EU nově rozděluje země do čtyř kategorií - zelené, oranžové, červené a tmavě červené. Pravidla vstupu a návratu všech osob do ČR podle tohoto mechanismu naleznete vstup.pdfzde.

Seznamte se s sdeleni-MZVCR.pdfaktuálním přehledem zemí s nízkým, středním a vysokým rizikem nákazy koronavirem.


FAQ - OPERAČNÍ PROGRAM SPRAVEDLIVÁ TRANSFORMACE 2021-2027:
Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy ohledně Operačního programu Spravedlivá transformace 2021-2027 najdete na stránkách Regionální stále konference. Pro zájemce máme také informace k Fondu spravedlivé transformace jako celku.
 


Podkladové materiály pro 4. mimořádné zasedání Zastupitelstva Karlovarského kraje dne 8.3.2021 


 

 

Přehled dění v kraji

Obce, školy, spolky nebo církve mohou získat finance na projekt výsadby stromů

Nadace Partnerství rozdělí více než 1,5 milionu korun mezi zájemce o podzimní výsadby stromů. Žadatelé z řad obcí, škol, spolků nebo církví mohou získat na jednotlivý projekt od 10 do 60 tisíc korun. Grantový program „Sázíme budoucnost“ nabízí pokrytí nákladů na výsadbu, péči o stromy, odborný dohled nebo finance na nezbytný materiál, nářadí či dopravu. Podmínkou je, že stromy a keře vysadí místní dobrovolníci, kteří budou o novou zeleň pečovat následujících 5 let.

Sasko pošle Karlovarskému kraji 15 tisíc vakcín proti COVID-19. Dalších 1800 dávek přidá stát

​Karlovarský kraj získá od sousedního Saska i dalších německých regionů 15 tisíc dávek vakcíny Astra Zeneca. Díky tomu bude moci co nejdříve zapojit do očkování praktické lékaře. Potvrdil to uvolněný krajský zastupitel pro zdravotnictví Josef März s tím, že 1800 vakcín přidá stát.

Nový projekt Karlovarské agentury rozvoje podnikání podpoří spolupráci žáků a studentů s místními firmami

V reakci na velký odliv absolventů středních a vysokých škol z Karlovarského kraje, připravuje Karlovarská agentura rozvoje podnikání (KARP) nový projekt, který bude realizován v rámci projektu Smart Akcelerátor 2.0. Týká se podpory spolupráce žáků a studentů v Karlovarském kraji s místními firmami. Zároveň cílí i na absolventy, kteří zde hledají zajímavou a inovativní práci.

Policie dále pokračuje v kontrolách dodržování mimořádných opatření

V souvislosti s vydanými krizovými opatřeními Vlády ČR a mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví, která platí od 1. března 2021 od 0:00 hodin, přijalo Krajské ředitelství policie Karlovarského kraje patřičné opatření.

 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016