Aktuálně 

 
 
.Podkladové materiály pro 2. zasedání ZKK dne 23.2.2017
 
 
.Sportovní kluby a organizace mohou vyplňovat nominační formulář ankety „Nejlepší sportovec Karlovarského kraje za rok 2016“ až do 
    24. února.
 

 
.Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová vyhlásila další ročník výtvarné soutěže pro seniory s názvem „Věk pro nás není překážkou“.
   
Práce mohou zájemci odevzdávat do 28. února.
 
 

Přehled dění v kraji

Karlovarský kraj zabodoval v turistické anketě

​Na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze byly včera slavnostně vyhlášeny výsledky internetové ankety „Kraj mého srdce 2016“. Karlovarský kraj se stal vítězem jedné z deseti kategorií. Cenu převzala náměstkyně hejtmanky Daniela Seifertová.

Kraje řeší zvýšení mezd řidičů autobusů, jednat budou i s vládou

Hejtmanky a hejtmani jednotlivých regionů se intenzivně zabývají situací kolem zvýšení mezd řidičů autobusů. S aktuálním děním tento týden seznámili  prezidenta Miloše Zemana a bude to i jedno z témat setkání  s vládou v pondělí 20. února 2017. Předsedkyně Asociace krajů a hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová o věci jednala také se zástupci odborů. Náklady na zvýšení financí pro dopravce, které by pak měli použít na mzdy, budou konkrétně v Karlovarském kraji dosahovat okolo 15 milionů korun z krajského rozpočtu.

Vintířov je krásná moderní obec, nešetřila chválou hejtmanka

​Na své další cestě po regionu zamířila hejtmanka Jana Vildumetzová do Vintířova. Obec, která má dnes přes tisíc obyvatel, se pochlubila zbrusu novou hasičskou cisternou, skvěle vybavenou školou i nově opraveným sportovním centrem a knihovnou.


Horskými oblastmi kraje povede cyklistická magistrála

​Horskými partiemi Karlovarského kraje by v budoucnu měla vést více než stokilometrová Krušnohorská cyklistická magistrála. Cyklotrasa by ze silnic v Krušnohoří a v dalších horských oblastech odvedla cyklisty do bezpečnějších míst a usnadnila by ochranu životního prostředí, kterou je nutno řešit v souvislosti s náporem turistů. Odbor regionálního rozvoje krajského úřadu proto pořídil v souladu se stavebním zákonem územní studii Krušnohorské cyklistické magistrály a v těchto dnech ji rozesílám stavebním úřadům a dotčeným obcím jako podklad pro pořizování územních plánů a vydávání územních rozhodnutí.

 
  Archiv - rok 2017               Archiv - rok 2016             Archiv - rok 2015
   


   

Kontakty

Karlovarský kraj 
 
Krajský úřad Karlovarského kraje 
Závodní 353/88 
360 06  Karlovy Vary
Tel.: 354 222 300 
Fax : 353 331 509
 
IČO: 70891168 
Datová schránka: siqbxt2 
 

Úřední hodiny KÚ a Czech POINT:
Po,St   8:00 - 17:00
Út,Čt   8:00 - 15:00
Pá       8:00 - 14:00
 
Seznam měst a obcí Karlovarského kraje
​​