Aktuálně

BEZPLATNÁ KRAJSKÁ ASISTENČNÍ LINKA JE OPĚT V PROVOZU:
V případě problémů s registrací na přeočkování proti COVID-19 posilující 3. dávkou se mohou zájemci opět obrátit na bezplatnou asistenční linku Karlovarského kraje. V provozu bude v pracovních dnech v čase 10 - 14 hodin na telefonním čísle 800 600 444.
 
TERMÍNY PRO PODÁNÍ ŽÁDOSTÍ O DOTACE: 
Pokud se chtějí žadatelé seznámit s novými termíny pro podání žádostí o krajské dotace z dotačních titulů v oblasti kultury, památkové péče a sportu nebo ze stipendijního programu pro studenty vysokých škol, mohou se informovat zde.

 
FORMULÁŘ PRO NOMINACE DO ANKETY OSOBNOST KARLOVARSKÉHO KRAJE:
Nominace do ankety Osobnost Karovarského kraje je možné zaslat prostřednictvím registračního formuláře, a to do 31. 10. 2021.

 
KRAJSKÁ VEŘEJNÁ SBÍRKA NA POMOC OBCÍM V JIHOMORAVSKÉM A ÚSTECKÉM KRAJI:
Karlovarský kraj vyhlásil veřejnou sbírku na pomoc obcím postižených tornádem v Jihomoravském kraji a obcím v Ústeckém kraji zasaženým ničivou bouří. Příspět můžete do zapečetěné pokladničky umístěné v recepci budovy A Krajského úřadu Karlovarského kraje, Závodní 353/88, Karlovy Vary. Další možností je zaslání příspěvku na bankovní účet číslo:
123-3116600247/0100. 

 
INFORMACE K OČKOVÁNÍ:
Veškeré aktuální informace ohledně očkování proti COVID-19 v Karlovarském kraji a v ČR najdete na samostatném webu

 
INFORMACE O SITUACI OHLEDNĚ COVID-19:
Veškeré informace k situaci ohledně COVID-19 v Karlovarském kraji a v ČR najdete na samostatném webu.

 
REGISTRACE K BEZPLATNÉMU ODBĚRU KRAJSKÝCH LISTŮ V JEJICH NOVÉ PODOBĚ:
Chcete-li odebírat Krajské listy elektronicky nebo poštou, zaregistrujte se pomocí tohoto odkazu. Krajské listy v nové podobě budou vycházet od října 2021. Další informace naleznete zde.

 

Přehled dění v kraji

Kraj kvůli očkování 3. dávkou otevře očkovací místo v Chodově a znovu zprovozní asistenční linku

​Kvůli zahájení přeočkování posilující 3. dávkou vakcíny proti COVID-19 a snazší dostupnosti očkovací látky od výrobce Moderna, kterou byla v minulosti očkována většina zájemců v chodovském očkovacím místě, bude od středy 27. října 2021 opět otevřeno očkovací místo v Chodově, v Galerii U Vavřince, Staroměstská 39. Dočasný provoz očkovacího místa bude plně personálně zajišťovat Karlovarská krajská nemocnice. Očkování 3. dávkou budou moci zájemci absolvovat pouze po předchozí registraci.

22.10.2021    >> celý článek >>

Karlovarský kraj ocenil nejúspěšnější žáky

 Do Kláštera premonstrátů v Teplé se opět vrátil slavnostní ceremoniál, při kterém byli oceněni žáci základních a středních škol z regionu za svou snahu a úsilí v soutěžích celonárodní i nadnárodní úrovně. V letošním roce se konalo předávání cen i za předešlý školní rok.
22.10.2021    >> celý článek >>

Karlovarská agentura rozvoje podnikání připravila další z inovačních workshopů

​Karlovarská agentura rozvoje podnikání (KARP) připravila další ze série podzimních inovačních workshopů, tentokrát se zaměří na téma „3D tisk a možnosti jeho využití v praxi“. Workshop je určen pro začátečníky i pokročilé tiskaře a je zdarma.
22.10.2021    >> celý článek >>

Lávka přes řeku Ohři získala zvláštní Cenu svazu měst a obcí v soutěži Stavba roku 2021

​Letošní ročník prestižní soutěžní přehlídky Stavba roku 2021 vyvrcholil předáním cen nejúspěšnějším stavbám. Ty nejlepší vybrala odborná porota složená ze zástupců vypisovatelů soutěže, architektů a inženýrů. V Betlémské kapli bylo předáno 10 titulů Stavba roku 2021, 25 zvláštních cen, 2 Ceny veřejnosti a titul pro stavbu v zahraničí. Ve 29. ročníku přehlídky se ve velmi silné konkurenci neztratil ani favorit Karlovarského kraje -  visutá lávka přes řeku Ohři ve Svatošských skalách.
21.10.2021    >> celý článek >>
 
  
    Rok 2021           Rok 2020           Rok 2019           Rok 2018