Aktuálně  

Podkladové materiály pro 18. zasedání Zastupitelstva Karlovarského kraje dne 23.09.2019 (aktualizace 20.09.2019)  

 
Zveme vás na Den otevřených dveří karlovarského letiště, který se koná v sobotu 21. září 2019 od 11 do 17 hodin. 


V sobotu 21. září 2019 začíná ve 14 hodin slavnostní vernisáží unikátní výstava hudebních nástrojů v Lubech. Bohatý program akce je určen pro malé i velké návštěvníky.

 
Nechodí vám do schránek Krajské listy a chtěli byste si je přečíst v elektronické podobě? Stačí pouze vyplnit registrační formulář a každý měsíc vám bude na váš e-mail bezplatně zasílán odkaz s aktuálním vydáním.
 
Záměr počtu přijímaných uchazečů pro školní rok 2019/2020 (pdf) 
Počet volných míst na středních školách v Karlovarském kraji pro školní rok 2019/2020 
Žádost o vydání zápisového lístku ke vzdělání ve střední škole 

​  

LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI
  

Přehled dění v kraji

Ministr dopravy pomůže kraji s řešením plánované křižovatky u Bochova i s financováním opravy mostu u Nového Sedla

​S radostnou zprávou přijel na pracovní cestu do Karlovarského kraje ministr Vladimír Kremlík. Hejtmance Janě Mračkové Vildumetzové potvrdil, že centrální komise ministerstva dopravy definitivně schválila rozšíření budoucí silnice D6 od Olšových Vrat směrem do Bošova na 25, 5 metru. Řidiči budou moci v úseku jezdit rychlostí 130 km/h. Hejtmanka velmi ocenila rychlé řešení původně problematického záměru Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) silnici zúžit a nastavit rychlost na 110 km/h. Stavba by měla být financována z EU.

Kraj zahájil stavbu příjezdové komunikace k budoucímu centru BMW Group

​Karlovarský kraj začal se stavbou dopravního napojení na budoucí průmyslovou zónu Podkrušnohorské výsypky, kde vznikne Vývojové centrum koncernu BMW Group. K výstavbě příjezdové komunikace se kraj přihlásil v memorandu, které společně s firmou BMW Group a společností Sokolovská uhelná uzavřel v lednu loňského roku. Přípravou a realizací stavby byla pověřena Krajská správa a údržba silnic.

Školní kuchyně a jídelna v Domově mládeže v Karlových Varech je v novém

​Karlovarský kraj nechal přestavět zastaralou kuchyni a jídelnu Domova mládeže a školní jídelny Karlovy Vary. Zařízení slouží žákům i učitelům několika karlovarských škol, v lednu příštího roku navíc jeho služby budou využívat účastníci zimní olympiády dětí a mládeže.

Klienti hazlovské PATY vyměnili ústav za domky v Hazlově a v Aši

​Karlovarský kraj nechal vybudovat nové domky v Hazlově a v Aši pro osoby se zdravotním postižením z Domova PATA v Hazlově. Pokračuje tak ve svém záměru přemístit klienty ústavních zařízení do běžného prostředí a za pomoci sociálních pracovníků je zapojit do společnosti. Podobně začali žít před časem lidé z hazlovské PATY v nových domácnostech ve Skalné.
​​
 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016