Aktuálně

Informace pro žadatele o dotace: Od února 2015 platí novela zákona č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech, která mění vyhlašování dotačních titulů. Upozorňujeme proto žadatele, aby počkali s podáváním žádostí do doby vyhlášení nových dotačních titulů pro nadcházející období. Bližší informace získáte na jednotlivých odborech.

Karlovarský kraj předkládá veřejnosti k nahlédnutí návrh Plánu odpadového hospodářství Karlovarského kraje 2015 - 2024. Připomínky k návrhu lze podávat do 16. července 2015.
Záměry počtu přijímaných uchazečů pro školní rok 2015/2016 
Počet volných míst na středních školách - rok  2015/2016
  Žádost o vydání zápisového lístku ke vzdělávání ve střední škole  

Přehled dění v kraji

Hejtmani jednali s vládou o státním rozpočtu na rok 2016

​Vládní kabinet Bohuslava Sobotky se v polovině týdne setkal s představiteli Asociace krajů ČR (AK ČR). Hlavním bodem jednání byl návrh státního rozpočtu na rok 2016 a aktuání bezpečnostní situace v souvislosti s přílivem imigrantů do Evropy.

Děti malovaly obrázky vynálezů

​Hejtman Karlovarského kraje Martin Havel vyhlásil před prázdninami výtvarnou soutěž pro děti a mládež na téma „Vynálezy, které změnily svět“. Celkem se sešlo 107 prací. Vybrat ty nejlepší proto nebylo vůbec jednoduché.

Pozor, končí platnost některých občanských průkazů

​Máte-li pochybnosti o platnosti svého občanského průkazu, raději si jej zkontrolujte. Od poslední hromadné výměny dokladů totiž letos uplyne desetileté období. Ministerstvo vnitra upozorňuje veřejnost, že by nebylo dobré nechávat výměnu průkazů totožnosti na poslední chvíli.  

Elektrotechnickou fakultu lze studovat v Sokolově

​Přihlášky do druhého kola přijímacího řízení pro první ročník bakalářského studijního programu Aplikovaná elektrotechnika mohou zájemci o studium podat do 16. srpna. ​Další šanci tak získají ti, co se nestihli přihlásit v prvním kole přijímacího řízení.

Archiv - rok 2015                    Archiv - rok 2014
Archiv - rok 2013

Výběr dalších zpráv

Kultura, sport a zajímavosti

Muzeum Cheb připravilo výstavu hraček

Na výstavu starých hraček ze sbírky Aleny Pleslové můžete zavítat do muzea v Chebu. K vidění zde jsou panenky, kočárky, pokojíčky, medvídci, vozítka či stavebnice a autíčka. Expozici lze navštívit do 27. září.

Becherova vila zve na výstavu „Kouzelné světy Karla Zemana“

Výstava přibližuje svět zcela unikátního a originálního režiséra - vizionáře, jehož filmy patří svou nezaměnitelnou poetikou inspirovanou Julesem Vernem ke zlatému fondu české kinematografie. Originální kostýmy a doplňky z filmů budou v karlovarské Becherově vile k vidění od 4. července do 30. srpna. Expozice nabídne i interaktivní prvky, například trikové focení s rybou.

Nejdecké muzeum připomene hrůzy 1. světové války

Výstava připravená ve spolupráci s Muzeem Sokolov reflektuje průběh jednoho z nejhorších válečných konfliktů v dějinách lidstva. Součástí expozice budou nejenom infopanely a fotografie, ale i ukázky zbraní, vojenské výstroje a různých vyznamenání. Výstava potrvá až do 27. září.

Do karlovarské Galerie umění na výstavu Miroslava Pechánka

Lásku k filmu rozhodně nezapře dílo typografa a tvůrce filmových a divadelních plakátů Miroslava Pechánka. Výstavu jeho děl s názvem "Písmo, obraz, film" připravila pro návštěvníky Galerie umění Karlovy Vary od 4. července do 2. srpna 2015.