Aktuálně

 

Karlovarský kraj vyhlašuje soutěž podnikatelských/neziskových projektů pro žáky středních škol a studenty vyšších odborných škol. Přihlašovat se lze do 30. června na adresu: zuzana.zitna@kr-karlovarsky.cz. Podrobné informace a příhlášku najdete na stránkách Školského portálu.


 

Ještě než dětem začnou prázdniny, připravila si pro ně hejtmanka Jana Vildumetzová výtvarnou soutěž o hodnotné ceny. Jejich úkolem je namalovat obrázek nebo vytvořit ruční práci na téma „Jak to vypadalo v kraji před 100 lety“. Soutěž probíhá od 2. května do 29. června. 


 

LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI

 


 

Záměr počtu přijímaných uchazečů pro školní rok 2018/2019 (pdf)
Počet volných míst na středních školách v KK do 1. ročníků školního roku 2018/2019
Žádost o vydání zápisového lístku ke vzdělávání ve střední škole 

Přehled dění v kraji

Blíží se uzávěrka výtvarné soutěže o hodnotné ceny

​Už jen týden mají děti na to, aby se přihlásily do výtvarné soutěže, kterou vyhlásila hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová. Jejich úkolem je namalovat obrázek nebo vytvořit ruční práci na téma „Jak to vypadalo v kraji před 100 lety“. Na vítěze čekají hodnotné ceny v podobě mobilních telefonů, tabletů či MP3 přehrávačů.

Na podporu sportovní činnosti a infrastrukturu profesionálního sportu půjde letos z rozpočtu kraje 21,5 milionu korun

​Karlovarský kraj letos vyhlásil pět dotačních programů v oblasti sportu. Ve stanoveném termínu bylo podáno téměř 400 žádostí o podporu a celkem 344 bylo vyhověno. Na sportovní aktivity dětí a mládeže – pravidelnou činnost půjde skoro 10,9 milionu korun, na vrcholový sport více jak 5,7 milionu korun, na pořádání sportovních akcí téměř 2,3 milionu korun, na sportovní infrastrukturu profesionálního sportu takřka 2,2 milionu korun a na reprezentaci kraje na významných národních a mezinárodních šampionátech zatím 342 tisíc korun. Do posledně zmiňovaného dotačního titulu je možné žádosti předkládat i nadále.

Kraj opět přispěje na záchranu památek v regionu

​Na op​ravu téměř sedmi desítek památek letos přispěje Karlovarský kraj dotací ve výši 12 milionů korun. Finance poputují například na obnovu kostela Nanebevzetí Panny Marie ve Svatoboru, na opravy Hauenštejna, zámků Starý Rybník a Nový Dvůr nebo na pokračující záchranné práce na vysoké huti v Šindelové. Na svém červnovém jednání o tom rozhodli krajští zastupitelé.

      
     Rok 2018           ​Rok 2017           Rok 2016           Rok 2015