Aktuálně


14-03-25_TZ_Rozsahle_vyluky_na_tratich_KV_kraje.docVýluky na železničních tratích v Karlovarském kraji

Záměry počtu přijímaných uchazečů pro školní rok 2014/2015
  Žádost o vydání zápisového lístku ke vzdělávání ve střední škole

Chcete se stát studentem Fakulty strojní ZČU Plzeň v Sokolově? Informace o studiu a přihláškách najdete na stránkách fakulty a ISŠTE Sokolov.

Připojte se k petici hejtmana Josefa Novotného za zavedení krajských dálničních známek.

Přehled dění v kraji

Blíží se uzávěrka pro podávání přihlášek do soutěže „Vesnice roku“

Už jen devět dní mají obce na to, aby se přihlásily do jubilejního ročníku soutěže „Vesnice roku“. Přihlášky mohou starostové obcí posílat na Ministerstvo pro místní rozvoj do 30. dubna.

Křesadla v Karlovarském kraji již mají své majitele

​V Klášterním kostele sv. Antonína Paduánského v Sokolov byla již po osmé slavnostně udělena Křesadla za rok 2013 dobrovolníkům z Karlovarského kraje. Při slavnostním ceremoniálu bylo oceněno 5 dobrovolníkům „cenou pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci“ Křesadlo 2013.

Karlovarská nemocnice úspěšná v kvalitě péče o novorozence

Nemocnice Karlovy Vary znovu získala status Perinatologického centra intermediární péče. Jde o velký úspěch lékařů z gynekologicko-porodnického i z dětského oddělení, kteří zajišťují nepřetržitou péči o nedonošené novorozence. O akreditaci na pět let žádalo v ČR celkem 20 intermediárních jednotek, získalo ji jen 11 center.

Velikonoce na statku v Milíkově

O velikonočních svátcích se veřejnosti otevře hrázděný statek v Milíkově. Návštěvníci si tak budou moci prohlédnout unikátní expozici, která je věnována tradiční lidové kultuře, o týden dříve než začne běžná turistická sezóna.​
  Archiv - rok 2013 Archiv - rok 2012

Výběr dalších zpráv

Kultura, sport a zajímavosti

Cyklus přednášek Krušné hory - malé pohoří světového významu

Festival Oty HofmanaKarlovarský kraj připravil pokračování cyklu přednášek o geologii, historii i přírodě Krušných hor. Akce doprovází výstava o Krušných horách na starých pohlednicích. Cyklus má podpořit snahu o nominaci Hornického Krušnohoří na seznam UNESCO.

Přijďte na jarní výstavu muzea v Nejdku 

Výstava o Karlu Krylovi Muzeum v Nejdku zve malé i velké na prodejní výstavu "Kočky a kočičky pro radost". Návštěvníci si mohou během dubna prohlédnout i zakoupit výrobky s jarní a velikonoční tématikou. Expozici doplní výtvarné práce dětí z nejdeckých základních škol.

Filla a Černý v Galerii výtvarného umění Cheb

Jedny z nejvýznamnějších osobností moderního malířství svým návštěvníkům představí od 3. dubna do 15. června chebská Galerie výtvarného umění. Výstava díla Emila Filly a Karla Černého začne vernisáží 2. dubna s komentářem kurátora Vojtěcha Lahody.

Císařské lázně vystaví práce seniorů

Do Císařských lázní můžete zavítat na výstavu seniorských prací z výtvarné soutěže „Věk pro nás není překážkou“. Výstava představuje téměř padesátku děl, od obrazů, fotografií až po výrobky z keramiky, vlny či paličkované krajky. Císařské lázně jsou otevřeny denně od 10 do18 hodin. Výstava potrvá do 14. května.
​​
​​​​